PREMIERA

2005.12.21

CANAL+ PREMIUM

PIENIĄDZE ALBO MIŁOŚĆ

For Love or Money

USA, 1993

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

0.00

Opis

30-letni Doug Ireland (Michael J. Fox) pracuje w luksusowym hotelu. Choć nie zarabia mało, to wciąż nie dość, by zrealizować wszystkie swoje marzenia. Największym z nich jest posiadanie na własność podobnie okazałego przybytku.

Tymczasem chłopak cieszy się szczęściem udanego związku z piękną Andy Hart (Gabrielle Anwar). Ale i to szczęście okazuje się kruche. W hotelu pojawia się wpływowy milioner Christian Hanover (Anthony Higgins). Doug dostrzega w nieznajomym szansę na realizację swoich planów, a przynajmniej zbliżenie się do nich. Zwłaszcza, że milioner bardzo przychylnie odnosi się do projektu Douga. Jednak radość nie trwa długo, bo okazuje się, że potencjalny sponsor uwodzi Andy.

BARRY SONNENFELD to twórca przebojowych komedii "Dorwać małego", "Bardzo Dziki Zachód" oraz dwóch części "Rodziny Addamsów" i "Facetów w czerni", a także ceniony operator ("Arizona Junior", "Duży", "Kiedy Harry poznał Sally", "Misery"). Główną rolę w "Pieniądze albo miłość" zagrał Michael J. Fox. Aktorowi przyniosła popularność seria "Powrót do przyszłości", ale pamiętany jest też z filmów "Trujący bluszcz", "Tajemnica mojego sukcesu", "Ofiary wojny", "Doktor Hollywood", "Miłość w Białym Domu" i "Przerażacze". W filmie Sonnenfelda partneruje mu Gabrielle Anwar, gwiazda "Zapachu kobiety", "Trzech muszkieterów", "Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym" i "Turbulencji 3". W rolach drugoplanowych pojawili się: Anthony Higgins ("Kontrakt rysownika", "Bandyta"), Dan Hedaya ("Podejrzani", "Mulholland Drive") i Udo Kier ("Dzień zagłady", "Manderlay").

WASZE OPINIE

nieprofesionalni jesteście!!!

Jak można pisać takie bzdury. Ktoś zupełnie zmienił
fabułę filmu!!! Albo nie oglądałeś filmu albo nie nadajesz
się do tej roboty!!!

mike

jesli tak uwaznie oglladasz Bigosmenie filmy, jak czytasz to moze zobacz ten film jeszcze raz:
25.12 godz. 11:00 - canal+ film
pozdrawiam i zycze wesloych swiat

bigosman

to beznadziejne uczucie kiedy dziewczyna ktora kochasz spi z innym, starszym, przystojnym, żonatym,ktory jeszcze wykorzystuje ciebie bys zastepowal go u boku NIEJ jak cos mu nie idzie z żoną--- i bogatym facetem i wiesz ze niewiele mozesz zrobic mimo ze wiesz ze dla niej on nie porzuci zony, ale.... to komedia romantyczna i wiele sie moze zdarzyc. gabrielle anvar sliczna tak ze chociaz dlatego warto ogladnac film w ktorym pocalunek to juz max wyuzdania. czyli film familijny, ale oglada sie dobrze. szkodz ze nie wyswietla go canal + w 1 dzien swiat bo tam pasuje jak ulał.
PIENIĄDZE ALBO MIŁOŚĆ
reżyseria:
USA, 1993
30-letni Doug Ireland (Michael J. Fox) pracuje w luksusowym hotelu. Choć nie zarabia mało, to wciąż nie dość, by zrealizować wszystkie swoje marzenia. Największym z nich jest posiadanie na własność podobnie okazałego przybytku.
komedia romantyczna
PIENIĄDZE ALBO MIŁOŚĆ
4,0 5 1 14