PREMIERA

2012.02.16

CANAL+ PREMIUM

Pigalle nocą, odc. 8

Pigalle la nuit

Francja, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: serial

czas trwania: 8 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Podczas jednej z podróży służbowych, pracujący w londyńskim City 30-letni doradca finansowy zostaje zabrany do "Folie's", jednej z dyskotek na Pigalle. Pośród nagich dziewczyn rozpoznaje na scenie swoją siostrę Emmę, która kilka lat wcześniej przyjechała do Paryża jako fotografka.

Szuka jej po występie za kulisami, ale bramkarze "Folie's" wyrzucają go. Thomas nie wraca z kolegami do Londynu. Zostaje sam na Pigalle z postanowieniem odnalezienia siostry. Poznaje jej bliską znajomą, tancerkę Fleur, która daje mu adres Emmy. Kawalerka jest jednak przewrócona do góry nogami, a sama Emma zdaje się rozpłynąć w powietrzu. Thomas jest zaniepokojony, oburza się na obojętnych policjantów, którzy sugerują, że siostra ulotniła się z jakimś klientem. Postanawia spotkać się z Nadirem Zainounem, człowiekiem który ją zatrudnia. Nadir ma jednak inny problem na głowie: naprzeciw otwiera się konkurencyjny klub "Paradise", a Emma jego zdaniem przeszła do konkurencji. W ten sposób Thomas trafia w środek wojny między właścicielem największego seks-shopu Europy a młodym Rosjaninem, który z sukcesem prowadzi modny klub ze strip-tease'em. Thomas, który od zawsze był uprzedzony do Pigalle i czuje się tu obco, musi teraz poznać reguły panujące w dzielnicy. Jest zmuszony odnaleźć się wśród żyjących tu ludzi, znajomych siostry, takich jak striptizerka i tancerka Fleur, właścicielka miejscowej apteki Sinh czy żyjący miłością z przeszłości czarnoskóry Maks.

Tytułową bohaterką serialu HERVÉ HADMARA i MARCA HERPOUX jest jedna z najsłynniejszych dzielnic Paryża, miejsce gdzie codzienność mieszkańców odprowadzających dzieci do szkoły i właścicieli małych sklepików przeistacza się wraz z zapadnięciem zmroku w nocny świat seksu, tancerek i transwestytów. Autorzy na czas pisania scenariusza zamieszkali na Pigalle, by chłonąć energię dzielnicy oraz jej wielobarwnych mieszkańców i wykreować swój fascynujący obraz.

"Chodziło o wtopienie się w otoczenie. Pigalle stał się naszą główną postacią, zatem zdawało nam się, że aby wprowadzić do serialu jego rzeczywistość, musimy filmować na żywo. Filmowaliśmy więc w barach, sex-shopach, kinach porno, na chodnikach i bulwarze, pośród samochodów i autobusów. Filmowaliśmy z udziałem przechodniów, naganiaczy, klientów, transwestytów i turystów. Serial był kręcony bez zatrzymania naturalnego biegu wydarzeń na Pigalle. Trzeba było włączyć się w to życie, zostać zaakceptowanym przez mieszkańców, kręcić sceny bójek i pościgów, stawić czoła obecności prawdziwych gliniarzy na planie. Z pięciu miesięcy realizacji zdęć, trzy upłynęły na Pigalle. Podjęliśmy wyzwanie, by uchwycić niezwykłą energię życiową, która wciąż panuje w tej dzielnicy" - mówi z pasją o realizacji serialu Christine de Bourbon Busset, producentka z Lincoln TV.

Ulokowany w tej specyficznej przestrzeni realistyczny i wyrazisty "Pigalle nocą" flirtuje z najróżniejszymi gatunkami: thrillerem, dramatem, a nawet fantastyką. Tę różnorodność uosabiają także aktorzy: Simon Abkarian, Sara Martins, Hubert Koundé, Jalil Lespert, Catherine Mouchet, Eric Ruf, Archie Shepp, Linh Dan Pham, Igor Skreblin oraz Yasmine Belmadi, który w dniu zakończenia zdjęć do serialu zginał w wypadku na skuterze na jednej z paryskich ulic. Dla każdego z nich autorzy wymyślili postać, reprezentującą pewien fragment Pigalle, część prawdy o dzielnicy.

"Dzięki różnym postaciom, o których opowiada i intrygom, w które się zagłębia "Pigalle nocą" jest jak wielowątkowa powieść. Służą temu także wybory techniczne i artystyczne: użycie kamer Steadycam i format 35 mm, by uzyskać "aksamitny" obraz i uwodzące światło, kolorystyka w tonacjach czerwieni, ochry i złota, by oddać klimat i zmysłowość Pigalle czy muzyka symfoniczna Erica Demarsana z saksofonem improwizującego Archie'ego Sheppa" - mówi scenarzysta i reżyser Hervé Hadmar.

ODCINEK 8.

Zdesperowani
Obdarzony wrodzonym optymizmem Nadir obiecuje sobie, że jak najszybciej przywróci "Folie's" do świetności. Nawiązuje kontakt z Rosjanami - udziałowcami klubu Paradise - i prosi ich o odsunięcie Dimitriego od interesów. Ten jednak nie jest wcale skory dać się łatwo wyeliminować. Od lat pielęgnuje w sobie głęboki żal do Nadira - obarcza go odpowiedzialnością za upadek swego ojca, zmuszonego do odsprzedania swojej małej firmy, w miejsce której Nadir zbudował później "Folie's". Thomas odkrywa tajemnicze przejście w kawalerce siostry. Znajdujący się za lustrem korytarz prowadzi prosto do mieszkania Alice, która była świadkiem napadu na Emmę, przygarnęła ją i opiekowała się nią przez cały czas.SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

Pigalle nocą, odc. 8
reżyseria:
Francja, 2009
Podczas jednej z podróży służbowych, pracujący w londyńskim City 30-letni doradca finansowy zostaje zabrany do "Folie's", jednej z dyskotek na Pigalle. Pośród nagich dziewczyn rozpoznaje na scenie swoją siostrę Emmę, która kilka lat wcześniej przyjechała do Paryża jako fotografka.
serial
Pigalle nocą, odc. 8
2,0 5 1 1