PREMIERA

2011.12.29

CANAL+ PREMIUM

Pigalle nocą

Pigalle la nuit

Francja, 2009

,

obsada: , , , ,

gatunek: serial

czas trwania: 8 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Podczas jednej z podróży służbowych, pracujący w londyńskim City 30-letni doradca finansowy zostaje zabrany do "Folie's", jednej z dyskotek na Pigalle. Pośród nagich dziewczyn rozpoznaje na scenie swoją siostrę Emmę, która kilka lat wcześniej przyjechała do Paryża jako fotografka.

Szuka jej po występie za kulisami, ale bramkarze "Folie's" wyrzucają go. Thomas nie wraca z kolegami do Londynu. Zostaje sam na Pigalle z postanowieniem odnalezienia siostry. Poznaje jej bliską znajomą, tancerkę Fleur, która daje mu adres Emmy. Kawalerka jest jednak przewrócona do góry nogami, a sama Emma zdaje się rozpłynąć w powietrzu. Thomas jest zaniepokojony, oburza się na obojętnych policjantów, którzy sugerują, że siostra ulotniła się z jakimś klientem. Postanawia spotkać się z Nadirem Zainounem, człowiekiem który ją zatrudnia. Nadir ma jednak inny problem na głowie: naprzeciw otwiera się konkurencyjny klub "Paradise", a Emma jego zdaniem przeszła do konkurencji. W ten sposób Thomas trafia w środek wojny między właścicielem największego seks-shopu Europy a młodym Rosjaninem, który z sukcesem prowadzi modny klub ze strip-tease'em. Thomas, który od zawsze był uprzedzony do Pigalle i czuje się tu obco, musi teraz poznać reguły panujące w dzielnicy. Jest zmuszony odnaleźć się wśród żyjących tu ludzi, znajomych siostry, takich jak striptizerka i tancerka Fleur, właścicielka miejscowej apteki Sinh czy żyjący miłością z przeszłości czarnoskóry Maks.

Tytułową bohaterką serialu HERVÉ HADMARA i MARCA HERPOUX jest jedna z najsłynniejszych dzielnic Paryża, miejsce gdzie codzienność mieszkańców odprowadzających dzieci do szkoły i właścicieli małych sklepików przeistacza się wraz z zapadnięciem zmroku w nocny świat seksu, tancerek i transwestytów. Autorzy na czas pisania scenariusza zamieszkali na Pigalle, by chłonąć energię dzielnicy oraz jej wielobarwnych mieszkańców i wykreować swój fascynujący obraz.

"Chodziło o wtopienie się w otoczenie. Pigalle stał się naszą główną postacią, zatem zdawało nam się, że aby wprowadzić do serialu jego rzeczywistość, musimy filmować na żywo. Filmowaliśmy więc w barach, sex-shopach, kinach porno, na chodnikach i bulwarze, pośród samochodów i autobusów. Filmowaliśmy z udziałem przechodniów, naganiaczy, klientów, transwestytów i turystów. Serial był kręcony bez zatrzymania naturalnego biegu wydarzeń na Pigalle. Trzeba było włączyć się w to życie, zostać zaakceptowanym przez mieszkańców, kręcić sceny bójek i pościgów, stawić czoła obecności prawdziwych gliniarzy na planie. Z pięciu miesięcy realizacji zdęć, trzy upłynęły na Pigalle. Podjęliśmy wyzwanie, by uchwycić niezwykłą energię życiową, która wciąż panuje w tej dzielnicy" - mówi z pasją o realizacji serialu Christine de Bourbon Busset, producentka z Lincoln TV.

Ulokowany w tej specyficznej przestrzeni realistyczny i wyrazisty "Pigalle nocą" flirtuje z najróżniejszymi gatunkami: thrillerem, dramatem, a nawet fantastyką. Tę różnorodność uosabiają także aktorzy: Simon Abkarian, Sara Martins, Hubert Koundé, Jalil Lespert, Catherine Mouchet, Eric Ruf, Archie Shepp, Linh Dan Pham, Igor Skreblin oraz Yasmine Belmadi, który w dniu zakończenia zdjęć do serialu zginał w wypadku na skuterze na jednej z paryskich ulic. Dla każdego z nich autorzy wymyślili postać, reprezentującą pewien fragment Pigalle, część prawdy o dzielnicy.

"Dzięki różnym postaciom, o których opowiada i intrygom, w które się zagłębia "Pigalle nocą" jest jak wielowątkowa powieść. Służą temu także wybory techniczne i artystyczne: użycie kamer Steadycam i format 35 mm, by uzyskać "aksamitny" obraz i uwodzące światło, kolorystyka w tonacjach czerwieni, ochry i złota, by oddać klimat i zmysłowość Pigalle czy muzyka symfoniczna Erica Demarsana z saksofonem improwizującego Archie'ego Sheppa" - mówi scenarzysta i reżyser Hervé Hadmar.

ODCINEK 1.


Thomas ma 30 lat i od kilku lat mieszka w Londynie. Podczas jednej z podróży służbowych, zostaje zaciągnięty do "Folie's", jednej z dyskotek na Pigalle. Pośród nagich dziewczyn rozpoznaje na scenie swoją siostrę Emmę, która kilka lat wcześniej przyjechała do Paryża jako fotografka. Szuka wyjaśnienia zagadki za kulisami, ale bramkarze "Folie's" wyrzucają go. Thomas nie wraca z kolegami do Londynu. Zostaje sam na Pigalle z postanowieniem odnalezienia siostry. Poznaje jej bliską znajomą, tancerkę Fleur, która daje mu adres Emmy. Kawalerka jest jednak przewrócona do góry nogami, a sama Emma zdaje się rozpłynąć w powietrzu. Thomas jest zaniepokojony, oburza się na obojętnych policjantów, którzy sugerują, że siostra ulotniła się z jakimś klientem. Postanawia spotkać się z Nadirem Zainounem, człowiekiem który zatrudnia Emmę. Ale Nadir poodsyła go do wszystkich diabłów. Ma inne problemy na głowie: naprzeciw otwiera się konkurencyjny klub "Paradise".
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 29 grudnia 2011, 23:05

ODCINEK 2.

Konkurencyjna impreza
Nadir, czując oddech konkurencji na karku, postanawia odnowić "Folie's" i zaoferować klientom nową jakość usług. Thomasowi udaje się wreszcie uzyskać od Fleur adres Emmy. Na miejscu odkrywa, że jej kawalerka jest przewrócona do góry nogami, a sama Emma zdaje się rozpłynąć w powietrzu. Thomas szuka pomocy na policji. Oburza się na obojętnych policjantów, którzy sugerują, że siostra ulotniła się z jakimś klientem i za 2-3 dni wróci. Plan rozbudowy "Folie's" zakłada wykupienie małego sklepiku znajdującego się w tym samym budynku. Nadir namawia jego właścicielkę Alice na sprzedaż. Do transakcji próbuje nie dopuścić Dimitri, właściciel "Paradise". Nadir wybiera się na uroczyste otwarcie "Paradise", gdzie spodziewa się zobaczyć Emmę. Również Thomas jest przekonany, że jego siostra zaczęła pracować dla konkurencji.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 5 stycznia 2012, 22:35

ODCINEK 3.

Samobójczy skok
Thomas zostaje wezwany na policę, żeby zidentyfikować ciało samobójczyni - policja podejrzewa, że może być to Emma. Właścicielkę butiku Alice, odwiedzają kobiety z towarzystwa "Przyjaciele Pigalle". Jego członkowie mają konserwatywne poglądy i chcą walczyć z rozwijającymi się na placu klubami erotycznymi. Proponują Alice, by została nowym prezesem towarzystwa. Thomas kontaktuje się z Fleur i informuje ją, że ciało wyłowione przez policję z rzeki należało do Berryl. Dziewczyna przed targnięciem się na swoje życie została brutalnie pobita. Fleur podejrzewa, że sprawcą pobicia mógł być Nadir, który chciał się zemścić na Berryl za odejście z "Folie's". Thomas próbuje powiązać sprawę samobójstwa Berryl z zaginięciem Emmy. Kontaktuje się z Sinhem - dilerem narkotyków powiązanym z dziewczynami pracującymi w "Folie's". Dowiaduje się od niego, że Emma miała romans z Nadirem. Nadir nie tylko nie wypiera się tego, ale informuje Thomasa, że wielokrotnie zabierał Emmę do Londynu, gdzie namawiał ją, skontaktowała się z bratem.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 12 stycznia 2012, 22:35

ODCINEK 4.

Tajemnicza pozytywka
Gdy Fleur wychodzi z "Folie's" zaczepia ją człowiek Dimitriego. Adam domaga się oddania czegoś, co należało do Emmy. Fleur nie wie o co mu chodzi, kontaktuje się z Thomasem licząc, że może on wie, czego Dimitri szuka. Nadir informuje Jamila i Oliviera, że nie jest już zainteresowany zakupem sklepu Alice. Niestety, podwładni wykonali już wcześniejsze rozkazy i "poradzili sobie ze sprawą inaczej". Nadir próbuje naprawić zło, które wyrządzili, jednak ciężko mu przekonać Alice, żeby mu zaufała. Max, przyjaciel Emmy, który mieszka na Pigalle z tęsknoty za dawną miłością, kontaktuje się z Thomasem i przekazuje mu pozytywkę, o przechowanie której prosiła go Emma. Thomas już wie, czego szukają Dimitri i Adam - zdjęć schowanych w zabawce. Thomas jest przekonany, że Emma została porwana z ich powodu. Teraz on jako ich posiadacz jest w niebezpieczeństwie.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 19 stycznia 2012, 22:35

ODCINEK 5.

Wymiana
Dimitri jest wściekły na Adama za to, że Thomas znalazł zdjęcia ukryte w pozytywce przed nim. Podejrzewa, że Thomas będzie chciał umówić się z Nadirem, żeby mu je pokazać. W ostatniej chwili przed spotkaniem udaje mu się przekonać go, żeby tego nie robił. W zamian za negatyw obiecuje Thomasowi, że uwolni jego siostrę Emmę. Thomas zgadza się na wymianę i prosi o pomoc Sinha. Chce, żeby to on miał zdjęcia i przywiózł je w umówione miejsce dopiero, gdy Dimitri udowodni, że naprawdę ma Emmę. Niestety Adam odnajduje Sinha zanim dochodzi do transakcji. Mimo obaw, Alice umawia się na kolację z Nadirem. Z początku nieufna, stopniowo ulega czarowi Nadira.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 26 stycznia 2012, 22:35

ODCINEK 6.

W potrzasku
Dowiedziawszy się o śmierci Luciena -narzeczonego zamordowanego przez Adama - Fleur postanawia opowiedzieć o wszystkim policji. Thomas również szantażuje Adam, że ujawni fakt jego odpowiedzialności za morderstwa Raoula i Luciena. Chyba, że Adam pomoże mu w ustaleniu miejsca, gdzie Dimitri przetrzymuje jego siostrę. Olivier, prawa ręka Nadira, przyznaje się szefowi, że przekazał konkurencji kilka informacji, w zamian za umorzenie długu zaciągniętego u wspólnika Dimitriego - Damiena. Nocą brat Damiena - Vincent Becker - strzela do Nadira.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 2 lutego 2012, 22:35

ODCINEK 7.

Zdesperowani
Trafiony serią kul ciężkiego kalibru Nadir zostaje przewieziony do szpitala. Po długich godzinach operacji jego stan stabilizuje się. Osaczony przez policję i opuszczony przez Dimitriego Adam rzuca się pod koła samochodu i ginie na miejscu. Fleur traci wszelką nadzieję na ujrzenie ciała ukochanego Luciena. Po nalocie policji, który ujawnia handel narkotykami klub "Folie's" zostaje na 3 miesiące zamknięty. Dimitri z lufą pry skroni przysięga Thomasowi, że nie wie, gdzie jest Emma.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 9 lutego 2012, 22:35

ODCINEK 8.

Zdesperowani
Obdarzony wrodzonym optymizmem Nadir obiecuje sobie, że jak najszybciej przywróci "Folie's" do świetności. Nawiązuje kontakt z Rosjanami - udziałowcami klubu Paradise - i prosi ich o odsunięcie Dimitriego od interesów. Ten jednak nie jest wcale skory dać się łatwo wyeliminować. Od lat pielęgnuje w sobie głęboki żal do Nadira - obarcza go odpowiedzialnością za upadek swego ojca, zmuszonego do odsprzedania swojej małej firmy, w miejsce której Nadir zbudował później "Folie's". Thomas odkrywa tajemnicze przejście w kawalerce siostry. Znajdujący się za lustrem korytarz prowadzi prosto do mieszkania Alice, która była świadkiem napadu na Emmę, przygarnęła ją i opiekowała się nią przez cały czas.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 16 lutego 2012, 22:35SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

bolojang

kto nie ogląda niech żałuje albo nadrobi
zaległości na cyfra online
Pigalle nocą
Francja, 2009
Podczas jednej z podróży służbowych, pracujący w londyńskim City 30-letni doradca finansowy zostaje zabrany do "Folie's", jednej z dyskotek na Pigalle. Pośród nagich dziewczyn rozpoznaje na scenie swoją siostrę Emmę, która kilka lat wcześniej przyjechała do Paryża jako fotografka.
serial
Pigalle nocą
3,9 5 1 8