PREMIERA

2011.02.09

CANAL+ PREMIUM

Piksele

Polska, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 100 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Alicja (Anna Cieślak) jest fotoreporterką brukowego dziennika "Takt". W przebraniu zakonnicy na skuterze goni chowającą się przed prasą piosenkarkę Kayah. Myli trop i trafia na leśne bezdroża.

Spotyka tam starca (Aleksander Skowroński), byłego ubeka, od którego kupuje kilka peerelowskich tajemnic. Ma kolejny temat, do czasu, kiedy niespodziewanie traci swój telefon komórkowy z aparatem fotograficznym. Najpierw jej komórka staje się stawką zakładu między Filipem (Mieszko Barglik) a pracownikami izby wytrzeźwień. Potem telefon trafia do rąk blokersów, Łomota (Bartłomiej Nowosielski) i Śliskiego (Vigo Ferens), którzy postanawiają okraść mieszkanie samotnej staruszki, pani Anastazji (Maria Klejdysz). Kolejnym posiadaczem komórki zostaje sąsiad pani Anastazji, kombatant Powstania Warszawskiego. Antoni (Robert Rogalski) wkrótce umiera, a na jego pogrzeb śpieszy z Anglii wnuczka Monika (Olga Bołądź), która zaczyna odbierać głuche telefony...

"Piksele" to debiut reżyserski JACKA LUSIŃSKIEGO, który jest również autorem scenariusza. Film składa się z czterech nowel, luźno zazębiających się opowieści, które łączy zagubiony telefon komórkowy z aparatem fotograficznym - wielofunkcyjny symbol naszych czasów. Autorami zdjęć do kolejnych historii są: Piotr Śliskowski ("Edi", "Generał Nil"), Piotr Piesiak, Jan Holoubek ("Dom wesołej starości", "Świadek koronny") i Witold Płóciennik ("Moje pieczone kurczaki", "Cała zima bez ognia"). Film Jacka Lusińskiego to przedstawione z przymrużeniem oka piksele naszej rzeczywistości - satyryczny portret Polaków. Zdaniem reżysera rodacy uwielbiają ekscytować się życiem innych, a najbardziej fascynuje ich to, co odbiega od powszechnie przyjętych schematów i norm społecznych. Im bardziej nierealne, absurdalne, sensacyjne czy komiczne są wydarzenia, tym chętniej trafiają one do codziennych rozmów i dyskusji. W mozaice postaci, wątków i stylów Lusiński stara się uchwycić panoramę społeczną, zderza współczesność z historią, pokazuje obyczaje i codzienność.

WASZE OPINIE

tufta

Jamal,bo miałem już dość tych nieobejrzanych premier które zaczynały się o 23 a ich późniejsze emisje były tylko w nocy.Ja posiedzieć dłużej przed tv mogę tylko w sobotę.Muszę Ci jednak powiedzieć ,że spodobała mi się ta możliwość nagrywania i późniejszego oglądania kiedy chce.Od 7 stycznia od kiedy mam nagrywarkę nagrałem z C+,AleKino,HBO i Cinemax ponad 50 filmów które na mnie czekają.Idę coś obejrzeć a mam z czego wybierać:-). Wcześniej gdy nie miałem nagrywarki zdarzało się ,że nie mam co oglądać a teraz proszę-Bezlik filmów na mnie czeka.Jestem zadowolony.
Tak,teraz te tematy są dla mnie nieaktualne [:-)]

Jamal

No, no. Widze Tufta, ze jednak C+ zmusil Cie do wynajmu nagrywarki :) Teraz juz wszelkie tematy o malej liczbie powtorek i poznych emisjach sa dla Ciebie nieaktualne :)

tufta

Prawie mu się udało.Niereklamowany,w środku tygodnia bez zapowiedzi chciał przemknąć niepostrzeżenie byle tylko nie wpaść w moje krwiożercze łapy.Zapomniał tylko Pikselek jeden ,że jestem uzbrojony w nagrywarkę i nagrywam wszystkie premiery.Chciał mnie zniechęcić słabym początkiem ale ja jestem wytrwały.Wbiłem wzrok w Pikselka kadr po kadrze ciesząc mój gust który próbował mnie zniechęcić do Pikselka.Ale ja czułem,że to będzie coraz lepsze.Czym bliżej końca filmu tym Pikselek markotniał gdyż wiedział ,że wypatrzę z niego wszystkie jego sceny i na koniec zostaną mu tylko dziewicze napisy końcowe których nikt nie ogląda.Pikselek wiedział ,że ja już wiem ,że on jest dobry i się łatwo nie poddam ,dodatkowo wspomagany zostałem moim gustem który po obejrzeniu sceny gdy babcię okradają zaczął wołać- To jest dobre! Oglądaj go Tufta,oglądaj!!! Gdy na ekranie pojawił się wątek z dziadkiem i jego śmiercią Pikselek widząc mój dziki wzrok już wiedział ,że jest po nim.Wypatrzyłem go całego .Rozebrałem scena po scenie delektując się jego piękną zawartością.Jednak nie byłem świnia .Napisy końcowe mu zostawiłem.
Polecam .
Piksele
reżyseria:
Polska, 2009
Alicja (Anna Cieślak) jest fotoreporterką brukowego dziennika "Takt". W przebraniu zakonnicy na skuterze goni chowającą się przed prasą piosenkarkę Kayah. Myli trop i trafia na leśne bezdroża.
komedia
Piksele
3,7 5 1 10