PREMIERA

2007.01.06

CANAL+ PREMIUM

PIŁA 2

Saw II

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror/thriller

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Kontynuacja wielkiego przeboju kasowego z 2004 roku, która w pierwszy weekend wyświetlania na ekranach amerykańskich kin zarobiła aż o 80 % więcej niż część pierwsza w analogicznym okresie.

Sadystyczny morderca Jigsaw (Tobin Bell) wraca do akcji, tym razem nie ukrywając swej tożsamości. Ośmiu nieszczęśników zamkniętych w jednym pomieszczeniu i zdanych na samych siebie może spodziewać się najgorszego. Psychopata znowu prowadzi okrutną zabawę w pana życia i śmierci. Zmusza więźniów, by unikali pułapek i wypełniali odrażające zadania, udowadniając jak bardzo zależy im na życiu. Tymczasem detektyw Eric Matthews (Donnie Wahlberg) bada okoliczności okropnej zbrodni. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest Jigsaw. Matthews dowiaduje się także, że jednym z zakładników psychopaty jest jego syn, Daniel (Erik Knudsen), który wraz z trzema kobietami i czterema mężczyznami jest zmuszany do wdychania gazu paraliżującego układ nerwowy. Jeżeli w ciągu 2 godzin nie zażyją antidotum, umrą. Zdesperowany Eric prowadzi rozpaczliwą walkę z czasem, usiłując przekonać Jigsawa, żeby uwolnił ukochanego syna. Tymczasem psychopata zmusza detektywa, żeby śledził na monitorach makabryczne sceny śmierci kolejnych ofiar.

Sequel "Piły" odniósł tak wielki sukces kasowy, że reżyserowi DARRENOWI LYNN BOUSMANOWI powierzono realizację kolejnej, trzeciej części. Widzom spodobali się również aktorzy odtwarzający główne role. W "Pile 3" zagrał zarówno Tobin Bell, jak i Donnie Wahlberg, założyciel i były członek niezwykle popularnego w latach 90. zespołu "New Kids On The Block", który z powodzeniem zajął się karierą aktorską. Odtwarzał postać detektywa Joela Stevensa w znanym serialu "Boomtown". Wystąpił również w obrazie "Pogromca byków" Rune'a Benedixa z Olivierem Martinezem i Willemem Dafoe. Bousman tak ocenił grę odtwórcy Matthewsa: "Donnie bardzo zaangażował się emocjonalnie w rolę. Na pewno ma to związek z faktem, że sam jest ojcem. Udało mu się wyjątkowo przekonująco stworzyć postać bohatera, który wykonując codzienną pracę, nagle zostaje wplątany w niewyobrażalny koszmar". Filmowy Jigsaw, czyli Tobin Bell jest znany głównie z filmów telewizyjnych i seriali, takich jak: "Przez 24 godziny", "Rodzina Soprano" czy "Archiwum X". Za rolę Jigsawa nominowany był do nagrody MTV Movie Awards za najlepszy czarny charakter.

"Piła 2" była nominowana do Saturn Award - głównej nagrody na Festiwalu Horrorów i Filmów Fantasy w San Sebastian.

WASZE OPINIE

saw fan

Mi się film podobał. Wiadomo sequele są zazwyczaj gorsze od pierwowzoru, jednak trzeba zaóważyć, że pierwszy film ma pewne ułatwienie w formie świerzości i nowości.
Wszyscy narzekacie na drastyczne sceny tortur ale to wg mnie jest wizytówką tego filmu a motywem wszystkich części jest jedno zdanie "Doceniaj życie" po to są te sceny.

slicepaperwrists

zdaje sie ze tworca filmu ma duze problemy z budowaniem napiecia. film przypomina kilka zmontowanych ze soba teledyskow. i te makabryczne sceny majace zaszokowac widza-bardzo tani chwyt moim zdaniem:). i ta scena podsumowujaca na koniec zdaje sie zapychac tu tylko minuty:). nie bardzo mi sie podobalo:)

matost8

Wg mnie totalne dno. Po prostu: rozwodniona akcja i bezsensowno-nudzące krwawe sceny wprawiły mnie w zdenerwowanie. A miałem oczekiwania po pierwszej, udanej i inteligentnej części. Twórcy dwójki powinni się także zdecydować czy robią film gore czy normalny horror! Ale w 90% winę za ten film ponosi reżyser, który nie powinien zostać zmieniany po pierwszej części. Ogólnie krwawe dno - nawet gorsze od fatalnej "Piły 3". Odradzam
PIŁA 2
USA, 2005
Kontynuacja wielkiego przeboju kasowego z 2004 roku, która w pierwszy weekend wyświetlania na ekranach amerykańskich kin zarobiła aż o 80 % więcej niż część pierwsza w analogicznym okresie.
horror/thriller
PIŁA 2
4,1 5 1 187