PREMIERA

2007.12.08

CANAL+ PREMIUM

PIŁA 3

Saw III

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror

czas trwania: 105 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Po zniknięciu psychopaty Jigsawa (Tobin Bell) policja rozpoczyna intensywne poszukiwania. Tymczasem sadysta jest w stanie krytycznym. Opiekuje się nim wierna asystentka i adeptka jego wyrafinowanych technik tortur Amanda (Shawnee Smith).

To ona przywozi do magazynu, w którym umiera Jigsaw, dr Lynn Denlon (Bahar Soomekh), która wraz ze swoim mężem Jeffem (Angus Macfadyen) okazuje się być ostatnim pionkiem w makabrycznej partii szachów mistrza. Głównym grzechem Lynn jest to, że zdaniem Jigsawa zbyt szybko nudzi się życiem. Jeff z kolei nie potrafi myśleć o niczym innym poza zemstą za nieszczęście, które go spotkało. Pan Piła uczy ich, jak bardzo należy cenić to, co się posiada.

"Piła 3" to kolejny seans wyjątkowej makabry, która zmieniła oblicze współczesnego horroru. Wyreżyserował go podobnie jak "Piłę 2" i "Piłę 4", DARREN LYNN BOUSMAN (pierwszą cześć serii zrealizował James Wan). Seria dla jednych jest niepotrzebnym widowiskiem stworzonym przez chorą wyobraźnię, dla innych genialnym spektaklem wyjątkowo realistycznego okrucieństwa. Nie da się jednak zaprzeczyć, że "Piła" nie ma sobie podobnych w historii kina. Dość powiedzieć, że w ciągu jednej nocy wyświetlania "Piły 3" w kinie w Stevenage w Wielkiej Brytanii trzeba było trzykrotnie wzywać karetkę do mdlejących widzów. Krew, którą widzimy w filmach z tej serii, niewiele ma wspólnego z czerwoną farbą czy sokiem pomidorowym wykorzystywanymi w tego typu produkcjach. To prawdziwa ludzka krew, którą realizatorzy zbierali w wielkich organizowanych w USA akcjach. Do kolejnych części filmu zebrano odpowiednio 2, 5 i 10 tysięcy litrów. Gdyby tylko takie wyniki osiągały akcje krwiodawstwa. Twórcy nie pozostali jednak obojętni na organizacje charytatywne, które zazdrościły im wyników zbiórek. W celach promocyjnych stworzono specjalny plakat reklamujący "Piłę 3", do którego wykonania zostały użyte dwie fiolki krwi Tobina Bella (filmowego Jigsawa) zmieszanej z farbą drukarską. Plakat ten, na którym podpisy złożyli wszyscy członkowie ekipy i obsady, wystawiony został na aukcję, z której dochód przekazano Czerwonemu Krzyżowi.

"Piła 3" jest dedykowana zmarłemu w listopadzie 2005 roku Greggowi Hoffmanowi, producentowi serii. Tobin Bell, którego twarz jeszcze długo kojarzyć się będzie z najbardziej wyrafinowanymi torturami, zyskał popularność dzięki serialom, takim jak "Przez 24 godziny", "Rodzina Soprano" czy "Agentka o stu twarzach". Aktor za rolę Jigsawa otrzymał już dwie nominacje do MTV Movie Award oraz nagrodę Fangoria Chainsaw Award. W "Pile 3" obok niego wystąpiła m.in. Shawnee Smith, która już w drugiej części filmu wcieliła się w Amandę - pilną uczennicę Jigsawa. Smith gra w filmach odkąd skończyła dwanaście lat, ale dopiero rola Amandy sprawiła, że aktorka stała się rozpoznawalna. Oprócz serii horrorów wystąpiła w dramacie "Przez żołądek do serca" czy w pokazywanym na festiwalu w Berlinie "Śniadaniu mistrzów" z Brucem Willisem.

WASZE OPINIE

saw fan

Ta część mniej mi się podoba, ale jest ciekawa i dobra do obejżenia.
Jednak jeśli komuś się nie podobała część druga filmu niech lepiej jej nie ogląda i daruje sobie komentowanie filmu i zniechęcanie innych do oglądania.
Dla mnie film to kolejna część układanki i ciekawej gry w "kotka i myszkę" i to mi się w tym filmie podoba, to byście zobaczyli po odarciu filmu z krawaych scen.

Kubol1910

Piła 3 to super film. Mnie się tam podobał chociaż poprzednie części były o wiele lepsze.

Bartolomeusz

'Piła 3' to już kretynizm w czystej postaci. Jedynka,a nawet dwójka była przyzwoitym kinem gore. Niestety poziom trójki jest żenująco słaby. Aż strach pomyśleć co sprezentują w piątej części, która wchodzi niedługo do amerykańskich kin. Nie oglądałem czwórki, ale zapewne Canal+ wkrótce ją pokaże, więc się przekonam co tam znowu wykombinowano.
PIŁA 3
USA, 2006
Po zniknięciu psychopaty Jigsawa (Tobin Bell) policja rozpoczyna intensywne poszukiwania. Tymczasem sadysta jest w stanie krytycznym. Opiekuje się nim wierna asystentka i adeptka jego wyrafinowanych technik tortur Amanda (Shawnee Smith).
horror
PIŁA 3
4,0 5 1 166