PREMIERA

2011.09.16

CANAL+ PREMIUM

Pirania 3D

Piranha 3D

USA, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller/horror

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Nad jeziorem Wiktoria w Arizonie zaczyna się wiosenny sezon wypoczynkowy, przyciągając studentów miejscowego college'u oraz turystów.

Wśród przybyszów jest m.in. ekscentryczny twórca filmów pornograficznych Derrick Jones (Jerry O'Connell) wraz z duetem ponętnych aktoreczek. Za namową miejscowego chłopaka, Jake'a (Steven R. McQueen), reżyser wybiera wybrzeże jeziora na plan zdjęciowy swojej nowej produkcji. W tym samym czasie matka Jake'a, miejscowa szeryf Julie Forester (Elisabeth Shue), poszukuje wędkarza zaginionego na wodach Wiktorii. Gdy wreszcie odnajduje potwornie okaleczone zwłoki mężczyzny, zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa czającego się w jeziorze. Jest jednak za późno, by zamknąć plażę i odprawić wypoczywających. Nazajutrz po makabrycznym odkryciu ginie kolejny człowiek. Wszystkiemu winne okazują się krwiożercze piranie, które przedostały się do Wiktorii z podziemnego zbiornika wodnego. Julie mobilizuje grupę śmiałków, mających zapobiec dalszym tragediom.

Pochodzący z Francji ALEXANDRE AJA zrobił w USA karierę specjalisty od kina grozy w bardzo młodym wieku. Na renomę zapracował takimi tytułami, jak "Blady strach", "Lustra" czy remake kultowej produkcji Wesa Cravena "Wzgórza mają oczy". Jak sam przyznaje, realizacja "Piranii" pozwoliła mu zaspokoić "pragnienie powrotu do klimatów lat 80., kiedy film i straszył, i bawił, i kiedy nie obawiano się nagości i masakry w jednym, rozrywkowym wydaniu". Krwawa i emocjonująca opowieść o drapieżnych rybach miała być filmem w duchu dziewiątej dekady XX wieku, zrealizowanym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. "Chcę zwiększyć poziom strachu, zwiększyć ilość akcji i natężenie krwawej jatki" - przekonywał podekscytowany Aja. "Myślę, że widzowie chętnie wybiorą się w tę ekstremalną podróż. Bezeceństwa ferii wiosennych przeistoczą się w kino katastroficzne, gdy piranie zaczną atakować bogu ducha winnych imprezowiczów. Będzie i śmiesznie i strasznie".
Wrażenia płynące z oglądania "Piranii" potęguje rzecz jasna wykorzystanie 3D, które - zgodnie z intencjami twórców - przenosi widza do centrum wydarzeń. "Wszystko wyskakuje z ekranu, wszystko leci na ciebie" - przestrzegał reżyser. "Historia jest tak skonstruowana, byś na własnej skórze odczuł, jak kończą imprezowicze zaatakowani przez prehistoryczne drapieżne piranie. To będzie ekstremalne doświadczenie, niezapomniane i nieporównywalne do innych dzięki 3D".

W filmie zobaczyć można m.in. Elisabeth Shue ("Zostawić Las Vegas", "Przejrzeć Harry'ego", "Siła strachu"), Jerry'ego O'Connella ("Jerry Maguire", "Krzyk 2"), Adama Scotta ("Oświadczyny po irlandzku"), Stevena R. McQueena (serial "Pamiętniki wampirów") oraz Christophera Lloyda, czyli niezapomnianego dr Browna z "Powrotu do przyszłości". Producenci zadbali też o męskich odbiorcach, angażując do obsady brytyjską modelkę Kelly Brook oraz gwiazdkę filmów dla dorosłych Riley Steele. "Mamy tu nagie dziewczyny, rozszalałe ryby-ludojady, świetnych aktorów, zabawną historię i technologię 3D" - wyliczał atuty "Piranii 3D" producent wykonawczy Alix Taylor. "Producent Mark Canton uważa, że zrobiliśmy "Szczęki" naszych czasów, ale ja sądzę, że nasz film jest bardziej rozrywkowy".

WASZE OPINIE

szymon_212

Film po prostu świetnie zrobiony. Oczywiście patrzyłem w SD, bo wtedy jeszcze nie miałem telewizora 3D, ale napewno jakbym oglądałem ten film w 3D, to napewno były super efekty, wtedy był czuł jakbym tan był w środku tego filmu. Naprawde warto obejrzeć poranie. Świetny Horrorek, moja ocena to 10.

renmar60

oj cieniutki ten film, az zal czasu

Blue-Grey

Krwawa, zębata bzdura 3D. Ale w odpowiednim nastroju - u mnie nader rzadkim - nawet fajnie się ogląda.
Pirania 3D
reżyseria:
USA, 2010
Nad jeziorem Wiktoria w Arizonie zaczyna się wiosenny sezon wypoczynkowy, przyciągając studentów miejscowego college'u oraz turystów.
thriller/horror
Pirania 3D
3,6 5 1 48