PREMIERA

2010.02.08

CANAL+ PREMIUM

Płatki - w stronę samopoznania

Petals. A Journey Into Self Discovery

USA, 2008

reżyseria:

gatunek: film dokumentalny

czas trwania: 49 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Niezwykle subtelne spojrzenie na temat szczególne ważny dla kobiecej seksualności -zewnętrzne narządy płciowe.

Zdjęcia autorstwa artysty fotografika Nicka Karrasa, zawarte w albumie zatytułowanym "Petals", stały się pretekstem do dyskusji o wpływie wyglądu tych intymnych miejsc na kobiecą samoocenę, a także próbą odczarowania tabu, jakim wciąż jest kobieca intymność we współczesnej kulturze. Fotografie Karrasa pokazano seksuologom, ginekologom, krytykom sztuki, kobietom uczestniczącym w projekcie, a także przypadkowym osobom z ulicy prosząc o komentarz dotyczący ich odczuć po obejrzeniu albumu artysty. Szczere, spontaniczne, i odważne reakcje oglądających te szczególne fotografie dotykają tematu świadomości seksualnej kobiety i jej samooceny.

CZYTAJ BLOGI PODRÓŻNICZE PLANETE+

WASZE OPINIE

Amanda

Przegapiłam niestety ten intrygujący dokument i nie moge nigdzie dojrzeć informacji o kolejnej dacie emisji. Hmm czyżby już nie planowano powtórki ??? Szkoda bo zauwazyłam, że to co naprawde dobre w tv rzadko jest powtarzane, natomiast komercyjny plastik dosyc czesto jest powtarzny.

tekla

czekałam na emisję zgodnie z zapowiedzią programową 16.02 o 1;10 zamiast tego był program pt pieczone gołabki- zadziałała tu brutalnie cenzura! jestem totalnie zawiedziona myślałam ze canal+ to firma niezależna -bezsensownie zarwałam noc rozważam zmianę operatora bo to już nie jedna taka zrzutka w kanałach cyfry+ jeżeli coś takiego powtórzy się na planete - to żegnajcie!

arko293

przegapiłem premierę podajcie datę kolejnej emisji
Płatki - w stronę samopoznania
reżyseria:
USA, 2008
Niezwykle subtelne spojrzenie na temat szczególne ważny dla kobiecej seksualności -zewnętrzne narządy płciowe.
film dokumentalny
Płatki - w stronę samopoznania
4,8 5 1 95