PREMIERA

2010.12.01

CANAL+ PREMIUM

PO DRUGIEJ STRONIE KORYTARZA

Across the Hall

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: thriller

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Terry (Danny Pino) jest na skraju załamania nerwowego. Niedawno odkrył, że jego narzeczona June (Brittany Murphy) ma romans.

Śledząc ją, dowiedział się, że zamiast w zapowiadaną podróż, udała się do miejscowego hotelu, gdzie w pokoju 507 oczekuje na kochanka. Terry wynajmuje więc pokój naprzeciwko i snuje plan działania. Jest gotów zabić niewierną kobietę i jej lubego. Roztrzęsiony dzwoni do najlepszego przyjaciela Juliana (Mike Vogel), aby wyznać mu swoje zamiary. Wyznaje, że narzędziem zbrodni ma być rewolwer, który wcześniej wykradł z jego domu. Julian prosi przyjaciela, by opanował emocje przynajmniej do momentu, gdy zjawi się w hotelu. Liczy, że uda mu się rozładować sytuację, jednak jak się okazuje, ma w całej tej historii do odegrania nieco inną rolę. Jeszcze tego wieczoru w hotelowym gmachu dochodzi do co najmniej jednego zabójstwa.

"Po drugiej stronie korytarza" jest remake'iem krótkometrażowej produkcji pod tym samym tytułem, którą ALEX MERKIN zrealizował w roku 2005. Oryginalny film cieszył się dużym powodzeniem, był pokazywany na przeglądach kina niezależnego, a także udostępniony w internecie, m.in. do ściągnięcia na telefony komórkowe. Zachęcony powodzeniem niskobudżetowego projektu, Merkin postanowił przenieść wymyśloną przez siebie fabułę na wielki ekran. Zachowując niepokojącą aurę i zaskakujące zwroty akcji oryginalnego scenariusza, wzbogacił film o dodatkowe wątki. Udało mu się ponadto skompletować ciekawą obsadę z udziałem gwiazd Hollywoodu: Mike'a Vogela ("Projekt: Monster", "Uciec przeznaczeniu"), Danny'ego Pino ("Granice miłości"), Brada Greenquista ("Stracone dusze") oraz Brittany Murphy ("Nowożeńcy", "8. mila", "Miłość i inne nieszczęścia"), dla której była to jedna z ostatnich ról przed przedwczesną śmiercią w grudniu 2009 roku.

WASZE OPINIE

xxxx

redakcjo C+ !!
co jest z kanalem sport GOL ?
mjal byc w ofercie na karte a nie ma !!!
takze orange ifo wiec co to za lipa !!!

gbpsary

Ciekawy i wciągający film. Dobrze się ogląda, polecam

3ebart

słabizna..początek fajny ale potem..ganiajacy Vogel...żenada
PO DRUGIEJ STRONIE KORYTARZA
reżyseria:
USA, 2009
Terry (Danny Pino) jest na skraju załamania nerwowego. Niedawno odkrył, że jego narzeczona June (Brittany Murphy) ma romans.
thriller
PO DRUGIEJ STRONIE KORYTARZA
4,7 5 1 13