PREMIERA

2006.02.03

CANAL+ PREMIUM

PODWÓJNA GRA

A Different Loyalty

Kanada/Wlk. Brytania/USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: melodramat

czas trwania: 99 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Sally Tyler (Sharon Stone) jest układną żoną korespondenta New York Timesa do czasu, kiedy zakochuje się w jego koledze, dziennikarzu Leo Cauffieldzie (Rupert Everett). Opuszcza męża i rozpoczyna nowe życie z ukochanym.

Sielanka kończy się, kiedy pewnego wieczoru Leo bez ostrzeżenia nie wraca do domu. Sally rozpoczyna poszukiwania i odkrywa sensacyjne fakty o panu Cauffieldzie. Leo okazuje się być jednym z najgroźniejszych szpiegów KGB, pilnie poszukiwanym przez brytyjski wywiad. Teraz - jak udało się ustalić - przebywa w Moskwie. Sally, dla której małżeństwo jest ważniejsze od polityki, jedzie do Rosji, aby przekonać męża do powrotu do Anglii i podjęcia współpracy z brytyjskimi władzami. Jednak Leo, gorliwy wyznawca marksizmu, nie zamierza zdradzić partii - nawet dla ukochanej żony.

Oparta na autentycznej historii Eleanor Philby i jej męża agenta Kima Philby'ego "Podwójna gra" znalazła się w głównym konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie. Dokładnie dwadzieścia lat wcześniej debiutancki obraz "Another Country" MARKA KANIEVSKI walczył o Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Kanievska jednak to przede wszystkim autor telewizyjnych dokumentów, reportaży i filmów fabularnych oraz reklam nagradzanych m.in. British Advertising Awards. Mało kto pamięta, że reklama stała się przepustką do amerykańskiego kina również dla Sharon Stone - swoją twarzą gwiazda "Nagiego instynktu" firmowała m.in. szampon Clairol i Coca-Colę. "Podwójna gra" jest jednym z mniej znanych filmów Stone i pozostaje w cieniu jej kolejnej roli w znakomitym "Broken Flowers" (2005) Jima Jarmuscha. Lea Cauffielda zagrał Rupert Everett, który wcześniej wystąpił w takich filmach, jak "Pre't-a-Porter" (1994) Roberta Altmana, "Szaleństwa króla Jerzego" (1994) Nicholasa Hytnera czy "Mąż idealny" Oliviera Parkera, za którego otrzymał nominację do Złotego Globu . W komedii "Mój chłopak się żeni" (1997) P.J. Hogana partnerował Julii Roberts, a za rolę tę został wyróżniony American Comedy Award oraz nominacją do Złotego Globu i nagrody BAFTA. Rupert Everett to aktor, który nie boi się wyzwań. Odwagę demonstruje również w sferze prywatnej - jest jedną z nielicznych gwiazd w Hollywood, które otwarcie przyznają się do swojego homoseksualizmu.

WASZE OPINIE

pedro

Świetny film. Bardzo podobała mi się gra S.Stone i R. Everetta.Dramat szpiegowski pokazujący czy ważniejsza jest miłośc czy ideologia. Dobry film. Polecam.
PODWÓJNA GRA
reżyseria:
Kanada/Wlk. Brytania/USA, 2004
Sally Tyler (Sharon Stone) jest układną żoną korespondenta New York Timesa do czasu, kiedy zakochuje się w jego koledze, dziennikarzu Leo Cauffieldzie (Rupert Everett). Opuszcza męża i rozpoczyna nowe życie z ukochanym.
melodramat
PODWÓJNA GRA
2,7 5 1 6