Fot. Monolith Films

PREMIERA

2013.12.07

CANAL+ FILM

Pokusa

Paperboy

USA, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 120 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Nicole Kidman i John Cusack w szokującym thrillerze erotycznym. Dwaj bracia wierzą w niewinność skazanego na śmierć mężczyzny i z pomocą zakochanej w nim miejscowej uwodzicielki postanawiają doprowadzić do jego uwolnienia.

Floryda, rok 1969. Dziennikarz "The Miami Times" Ward Jansen (Matthew McConaughey), przyjeżdża do rodzinnej mieściny, aby zrobić reportaż o oskarżonym o zabójstwo miejscowego szeryfa łowcy aligatorów, Hillarym Van Wetterze (John Cusack). Towarzyszy mu współpracownik Yardley (David Oyelowo), a pomaga młodszy brat Jack (Zac Efron), który został wyrzucony z college'u i również powrócił do domu. Ward zainteresował się sprawą Van Wettera ze względu ekscentryczną Charlotte Bless (Nicole Kidman), samotną kobietę, która prowadzi erotyczną korespondencję z więźniami w celach śmierci. W przypadku Hillary'ego nie tylko twierdzi, że jest niewinny, ale zamierza go również poślubić. Miłość do mrocznego, odrażającego Van Wettera nie przeszkadza jej uwodzić młodego Jacka, który traci dla niej głowę i w wolnych chwilach o niej fantazjuje. W miarę rozwoju wypadków staje się jasne, że ta historia nie może się dobrze skończyć.

"Pokusa" to dramat czy też erotyczny thriller, który miał premierę na festiwalu w Cannes 2012 i był tam tytułem szeroko dyskutowanym.- "Ten film zszokował ludzi" - przyznała Nicole Kidman, której kreacja wzbudziła zachwyt krytyki i przyniosła jej m.in. nominację do Złotego Globu. - "Owszem, to kontrowersyjne dzieło, ale mnie to nie przeszkadza. Lubię takie filmy, bo wolę wzbudzać skrajne uczucia, niż być mdła i nijaka". Scenariusz "Pokusy" został oparty na bestsellerowej powieści Pete'a Dextera. Historię braci Jensenów opowiada pracująca w ich rodzinnym domu przez lata służąca (Macy Grey). Za reżyserię filmu odpowiada LEE DANIELS, zdobywca dwóch nominacji do Oscara za głośny film "Hej, Skarbie".

WASZE OPINIE

pedro

Koniec lat 60-tych w USA to czasy, gdy w kraju właściwie wszystko się zmieniało, ale czy mentalność Amerykanów również? Przykładem nieco innego myślenia może być lokalna społeczność małej wioski na południu.
Latem do swojej rodzinnej miejscowości przyjeżdża dziennikarz Ward (Matthew McConaughey) wraz z przyjacielem, aby napisać artykuł o skazanym na śmierć mężczyźnie. W miasteczku pojawia się też piękna Charlotte (Nicole Kidman), która chce wyjść za mąż za oskarżonego (John Cusak). Jest ona obiektem pożądania młodego Jacka (Zack Efron) - brata Warda. Sytuacja z chwili na chwilę staje się coraz bardziej gorąca. Każdy gest, słowo maja swoje znaczenie i późniejsze konsekwencje.
W filmie piękne plenery, upalny klimat gorącego południa i erotyczne napięcie panujące między bohaterami, gesty i słowa stwarzają wyjątkową atmosferę. W tej bajkowej scenerii mamy też pokazaną prawdziwą homofobiczną i rasistowską Amerykę. Za fasadą pięknych i młodych bohaterów widzimy ich prawdziwe oblicze. Reżyser ukazuje ułomności tj. alkoholizm, fascynacja s/m i traktowanie kobiet przez mężczyzn. Całą opowieść śledzimy z punktu widzenia czarnoskórej służącej.
Film z gwiazdorską obsadą robi wrażenie. Piękne zdjęcia i scenografia potęgują tylko atmosferę erotycznego thrillera.
"Pokusa" nie jest to kino wybitne, ale solidny film z "tym czymś" co przyciąga widza.
Pokusa
reżyseria:
USA, 2012
Nicole Kidman i John Cusack w szokującym thrillerze erotycznym. Dwaj bracia wierzą w niewinność skazanego na śmierć mężczyzny i z pomocą zakochanej w nim miejscowej uwodzicielki postanawiają doprowadzić do jego uwolnienia.
dramat
Pokusa
3,5 5 1 2