PREMIERA

2005.01.02

CANAL+ PREMIUM

Policja

Dark Blue

USA/Niemcy, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat sensacyjny

czas trwania: 114 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Los Angeles, kwiecień 1992 roku. Toczy się proces w sprawie pobicia czarnoskórego motocyklisty Rodneya Kinga przez czterech białych oficerów policji. Funkcjonariusze mają zostać uniewinnieni, co oburza czarnoskórą część społeczeństwa. Na ulicach miasta wybuchają zamieszki.

Tymczasem elitarny oddział policji SIS ma przeprowadzić dochodzenie wyjaśniające okoliczności pewnego tajemniczego morderstwa. Śledztwem kieruje doświadczony detektyw - sierżant Eldon Perry ( Kurt Russell). Znany z niekonwencjonalnych metod dochodzeniowych Perry wprowadza w arkana zawodu nowicjusza Bobby'ego Keougha (Scott Speedman). Szefem SIS jest zaś despotyczny Jack Van Meter ( Brendan Gleeson). Jedyną osobą, która odważa się negować opinie przełożonego jest jego zastępca Arthur Holland (Ving Rhames). Wśród takich zwierzchników Bobby przechodzi prawdziwy chrzest bojowy. Przy okazji dowiaduje się, że świat stróżów prawa niewiele różni się od tego przestępczego.

60-letni RON SHELTON należy do czołówki hollywoodzkich filmowców specjalizujących się w kinie komercyjnym. W dorobku ma tak różnorodne pozycje, jak dramat obyczajowy "Bull Durham", komedię "Biali nie potrafią skakać", dramat "Kumpel do bicia", komedię romantyczną "Tin Cup" oraz czarny kryminał "Wydział zabójstw, Hollywood". Scenariusz "Policji" powstał na kanwie opowiadania Jamesa Ellroya ("Tajemnice Los Angeles"). Rolę Eldona zaproponowano jednemu z najbardziej kasowych aktorów Kurtowi Russellowi. W jego bogatym dorobku są m.in. "Ucieczka z Nowego Jorku", "Wielka draka w chińskiej dzielnicy", "Tombstone", "Gwiezdne wrota", "Tango i Cash", "Galaktyczny wojownik", "3000 mil do Graceland" i "Vanilla Sky". W "Policji" partnerują mu Scott Speedman ("Tylko w duecie", "Underworld"), Ving Rhames ("Pulp Fiction", "Świt żywych trupów", trzy części "Mission: Imposible") i Brendan Gleeson ("Gangi Nowego Jorku", "Wzgórze nadziei", "Troja").

Premiera: sobota, 3 marca, godz. 20:10

WASZE OPINIE

ffk

a nie trzeba wspominać o udziale w produkcji takiego go`scia ja Kurupt? Ten czarnuch reprezentuje gangsterski rap z zachodniego wybrzeża od roku 1991, a tu ani słowa. Wydaje mi się, że jeśli zagrał taki koleś w filmie dotyczącym tak głośnego tematu początku lat 90 plus akcja dzieje się w L.A. to chyba wypadałoby. Zwracam uwagę wtajemniczonych na rolę Mastera P.
r.i.p. Rodney King

Mateusz

Nie jest to wprawdzie najlepsze kino akcji jakie widziałem,ale warto na nie zwrócić uwagę.Fabuła filmu jest w miarę wciągająca,aktorstwo da się przeżyć,jednak najciekawsza jest formuła filmu polegająca na tym,że widz wie kto jest za wszystko odpowiedzialny,tylko czeka na to aż każdy dostanie to,na co zasłużył.Warto się przekonać czy tak w rzeczywistości się stanie.

RAMMSTEIN

SUPER FILM
Policja
reżyseria:
USA/Niemcy, 2002
Los Angeles, kwiecień 1992 roku. Toczy się proces w sprawie pobicia czarnoskórego motocyklisty Rodneya Kinga przez czterech białych oficerów policji. Funkcjonariusze mają zostać uniewinnieni, co oburza czarnoskórą część społeczeństwa. Na ulicach miasta wybuchają zamieszki.
dramat sensacyjny
Policja
3,6 5 1 40