PREMIERA

2006.12.22

CANAL+ PREMIUM

PÓŁMROK

Half Light

Niemcy/Wlk. Brytania, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 106 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Rachel Carlson (Demi Moore) jest autorką poczytnych thrillerów. Pisarka porzuca jednak rodzinną Amerykę, by zamieszkać w Londynie z mężem Brianem (Henry Ian Cusick) i synkiem. Gdy niespełna pięcioletni Thomas (Beans El-Balawi) tonie, Rachel nie potrafi sobie poradzić ze stratą.

Zaczyna mieć to wpływ na małżeństwo z Brianem, które powoli się rozpada. W końcu za radą przyjaciółki Sharon (Kate Isitt) kobieta postanawia całkowicie zmienić otoczenie. Ma nadzieję, że w małej wiosce rybackiej położonej na szkockim wybrzeżu odzyska chęć do życia i pisania. Początkowo wszystko idzie zgodnie z planem. Rachel nawiązuje nawet romans z młodym latarnikiem, Angusem (Hans Matheson). Wkrótce jednak zaczyna żałować tej przeprowadzki, gdyż doświadcza serii tajemniczych i przerażających zdarzeń. W dodatku nawiedza ją duch zmarłego synka. Rachel nie odróżnia jawy od snu, ale czuje, że jej życie jest w poważnym niebezpieczeństwie. Wkrótce okazuje się, że za wszystkim stoi mąż pisarki, który w przypadku jej śmierci ma odziedziczyć pokaźny majątek.

"Półmrok" to drugi film w karierze Australijczyka CRAIGA ROSENBERGA, który zadebiutował dziesięć lat temu dramatem komediowym "Hotel miłości". Jest również autorem scenariuszy do hitów, takich jak "Park Jurajski 3" i "Po zachodzie słońca". Zdjęcia do filmu kręcono w Anglii, Irlandii i Walii.

W postać Rachel wcieliła się jedna z największych hollywoodzkich gwiazd, Demi Moore, która została zauważona w połowie lat 80. dzięki "Ogniom św. Elma". Popularność przyniosły jej filmy, takie jak "Uwierz w ducha", "Żona rzeźnika", "Ludzie honoru" "Niemoralna propozycja" i "W sieci". Wzięła również udział w produkcjach "Koniec niewinności", "Przejrzeć Harry'ego", "Szkarłatna litera", "Pod presją", "Striptease", "G.I. Jane" i "Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość". Rolę jej filmowego synka, Thomasa, zagrał pamiętany z "Laleczki Chucky: Następne pokolenie" Beans El-Balawi. W obsadzie pojawiają się również popularni brytyjscy aktorzy: Henry Ian Cusick (seriale "Budząc zmarłych", "Przez 24 godziny", "Zagubieni"), Kate Isitt ("Święty", seriale "Lekarze", "Każdy z każdym"), James Cosmo ("Burzliwy poniedziałek", "Dziesiąte królestwo", "Troja") i Hans Matheson ("Mgły Avalonu", "Doktor Żywago", "Księga Diny").

WASZE OPINIE

matost8

Dziwny film. Niby-thriller, niby-horror. Wg mnie twórcy powinni się zdecydować czy robią thriller czy horror. Najbardziej drażni mnie w tym filmie wyjątkowo kiczowate pomieszanie gatunków, z którego wychodzi jeden wielki bezsens. Poza tym film jest bardzo niewiarygodny, co jest nie do zniesienia. Mały plusik za zagadkę, która i tak za szybko zostaje rozwiązana. Ogólnie: kiczowate i nielogiczne dno.

marsil

Dobry! Warto usiąść i poczuć klimat. Gorąco polecam.

tonya

TO JEDEN Z MOICH ULUBIONYCH FILMÓW DO KTÓREGO CZĘSTO WRACAM.PIĘKNA MUZYKA ,KRAJOBRAZY WSZYSKTO TEORZY NIEPOWTARZALNY NASTRÓJ
PÓŁMROK
reżyseria:
Niemcy/Wlk. Brytania, 2006
Rachel Carlson (Demi Moore) jest autorką poczytnych thrillerów. Pisarka porzuca jednak rodzinną Amerykę, by zamieszkać w Londynie z mężem Brianem (Henry Ian Cusick) i synkiem. Gdy niespełna pięcioletni Thomas (Beans El-Balawi) tonie, Rachel nie potrafi sobie poradzić ze stratą.
thriller
PÓŁMROK
3,6 5 1 56