PREMIERA

2008.04.01

CANAL+ PREMIUM

POLTERGAY - DUCHY

Poltergay

Francja, 2006

reżyseria:

obsada: ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Młode małżeństwo, Emma (Julie Depardieu) i Marc (Clovis Cornillac), wprowadza się do nowego domu. Budynek stoi trochę na uboczu i od trzydziestu lat jest niezamieszkały, ale za to ma malowniczą fasadę i atrakcyjną cenę.

Zakochani nie wiedzą, że w 1979 roku w jaskini pod nim była wielka gejowska dyskoteka, która spłonęła na skutek zwarcia maszyny do wytwarzania piany. Zaginęło wówczas pięciu uczestników zabawy, a ich ciał nigdy nie odnaleziono. Po wprowadzeniu się do nowego domu Marc zaczyna słyszeć głosy, a raczej natrętnie głośną dyskotekową muzykę, która dobiega z piwnicy. Szybko orientuje się, że hałas słyszalny jest tylko dla niego, a zaraz potem odkrywa, że w piwnicy urządziło się przytulnie pięciu ubranych w stylu lat 70. gejów. Rozrywkowi mężczyźni wyraźnie szukają z Markiem kontaktu, zwłaszcza, że tylko on ich widzi. On nie ma na to ochoty i próbuje jak najszybciej pozbyć się intruzów. To okazuje się niełatwe. Walka z gejowskimi duchami uzależnionymi od disco powoduje, że Marc wpada w poważne małżeńskie kłopoty. Bo cóż to może znaczyć, że świeżo upieczony mąż zamiast myśleć o pięknej żonie, wciąż mówi o innych facetach, w dodatku o pięciu naraz. Dla Emmy oznacza to, że Marc jest utajonym homoseksualistą i dotknięta do żywego postanawia odejść. Wtedy wrażliwe na kłopoty sercowe duchy oferują Marcowi pomoc.

Zabawna queerowa komedia "Poltergay - Duchy" to pełnometrażowy debiut ERICA LAVAINE'A, który dotąd pracował dla francuskiej telewizji jako scenarzysta. Pomysł na historię Lavaine zaczerpnął z opowiadania Héctora Cabello Reyesa, który został również współscenarzystą projektu. Główną rolę w "Poltergay - Duchy" zagrał Clovis Cornillac, znany z "Bardzo długich zaręczyn", "Sky Fighters", a zwłaszcza z ostatniej części przygód Asterixa i Obelixa "Asterix na olimpiadzie", w której zagrał tytułową postać, zastępując tym samym znanego z poprzednich części Christiana Claviera. Cornillacowi towarzyszyła córka filmowego Obelixa - Julie Depardieu, absolwentka filozofii, która zaczęła przygodę z filmem w 1994 roku, kiedy u boku ojca i Fanny Ardant wystąpiła w dramacie wojennym "Pułkownik Chabert". Widzowie pamiętają ją z ról w "Bóg jest wielki, a ja malutka" czy "To przez Fidela". Wystąpiła też m.in. w "Bardzo długich zaręczynach" czy "Godzinach szczytu 3". Jak dotąd najbardziej doceniono jej kreację w "Małej Lili" Claude'a Millera, ekranizacji dramatu "Mewa" Antoniego Czechowa, za którą Depardieu otrzymała dwie statuetki Cezara: dla najbardziej obiecującej aktorki i najlepszej aktorki drugoplanowej.

WASZE OPINIE

iwi

Ten film mi się podoba. Obejżałam go kilkakrotnie na canal+. Może to i nie arcydzieło, ale jest zabawny.

Czarek

słabiutki... jedyna zaleta to HD i 5.1

Bartolomeusz

Jestem rozczarowany, bo lubię francuskie kino, ale to co nam zaserwowali bracia z nad Sekwany przechodzi ludzkie pojęcie. I jeszcze ten idiotyczny tytuł. Dawno nie widziałem tak złego filmu, no może tylko "DOA: Dead or Alive" może się z tym równać. Ale to zupełnie inny gatunek filmowy. Wracając do samej produkcji, z czystym sumieniem nie polecam tego filmu. Chociaż nie zamierzam narzucać swojego zdania, ale to NAPRAWDĘ jest zły film.
POLTERGAY - DUCHY
reżyseria:
Francja, 2006
Młode małżeństwo, Emma (Julie Depardieu) i Marc (Clovis Cornillac), wprowadza się do nowego domu. Budynek stoi trochę na uboczu i od trzydziestu lat jest niezamieszkały, ale za to ma malowniczą fasadę i atrakcyjną cenę.
komedia
POLTERGAY - DUCHY
4,1 5 1 23