Pompeje

Pompeii

USA/Kanada/Niemcy, 2014

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: katastroficzny

Ocena filmu

0.00

Opis

Obraz Paula W.S. Andersona to historia miłości rzymskiego gladiatora, który marzy o odzyskaniu wolności i ślubie z ukochaną, przyrzeczoną już innemu mężczyźnie. W kochanków wcielili się znany z serialu "Gra o tron" Kita Harington, oraz Emily Browning ("Śpiąca piękność").

Rok 79. Pompeje to międzynarodowy port i najlepszy ośrodek wypoczynkowy w całym Imperium Rzymskim. Przybywają tu obywatele ze wszystkich zakątków kraju. Niewolnik i gladiator Milo (Kit Harington) ma szansę stoczyć tu walkę, która może dać mu wolność. Będąc wolnym obywatelem mógłby ubiegać się o rękę ukochanej Cassii (Emily Browning). Na to szanse ma bardzo nikłe, bo dziewczyna została już przyrzeczona skorumpowanemu rzymskiemu generałowi (Kiefer Sutherland). Podczas walki Milo na arenie, gwałtownie wybucha pobliski Wezuwiusz, który wyrzuca z siebie 30 kilometrów w niebo gigantyczną chmurę pyłu wulkanicznego. Miasto zaczynają zalewać 30 km potoki lawy. Ludzie uciekają w panice. Milo wydostaje się z areny, aby uratować ukochaną i uciec.

Po erupcji Wezuwiusza 24 sierpnia 79 roku położone w Zatoce Neapolitańskiej miasto Pompeje zostało zakopane żywcem pod tonami lawy i pyłu wulkanicznego. W ciągu zaledwie 24 godzin kipiący życiem międzynarodowy port został zrównany z ziemią wraz ze wszystkimi swymi mieszkańcami, a tragedia ta zyskała miano najstraszniejszej naturalnej katastrofy starożytnego świata. Czubek Wezuwiusza wybuchł z tak niezwykłą siłą, porównywalną z wybuchem nuklearnym, że wulkan stracił aż 600 metrów wysokości. Pył, odłamki skalne i różnego rodzaju wulkaniczne odpadki stopniowo zakryły Pompeje i sprawiły, że dachy budynków załamywały się pod ich naporem. Przez miasto przetoczyły się lawiny gorącego popiołu i gazu.

"Pompeje" to obraz PAULA W.S. ANDERSONA, autora m.in. filmów z serii "Resident Evil", prywatnie męża Milli Jovovich. Jest to historia miłości rzymskiego gladiatora, który marzy o odzyskaniu wolności i ślubie z ukochaną, przyrzeczoną już innemu mężczyźnie. W kochanków wcielili się znany z serialu "Gra o tron" Kita Harington, który z dużym poświęceniem wyrzeźbił swoje ciało na potrzeby roli, oraz Emily Browning ("Śpiąca piękność"). Co ciekawe, podczas odkopywania miasta archeologowie znaleźli zachowaną w popiele obejmującą się parę, która jest dziś znana jako "kochankowie z Pompejów". W rolach drugoplanowych widzowie zobaczą m.in. Carrie-Anne Moss i Kiefera Sutherlanda.

WASZE OPINIE

pedro

Zobaczyłem "Pompeje" z dużą rezerwą, gdyż recenzje nie były przychylne. Film scenariuszem nie porywa, ale ogląda się go dobrze. Historia chłopca - Celta, którego rodzinę wymordowali Rzymianie. Z czasem chłopiec staje się najlepszym gladiatorem, trafia do Pompei gdzie poznaje....
Film na wskroś amerykański czyli są tu : zemsta, przyjaźń, miłość ponad wszystko i walka o wolność. Wiem jak to brzmi, ale film naprawdę wciąga. Na efektach specjalnych się nie znam.
Jednak "Pompeje" w przeciwieństwie do "Noe..." warto zobaczyć.
Pompeje
reżyseria:
USA/Kanada/Niemcy, 2014
Obraz Paula W.S. Andersona to historia miłości rzymskiego gladiatora, który marzy o odzyskaniu wolności i ślubie z ukochaną, przyrzeczoną już innemu mężczyźnie. W kochanków wcielili się znany z serialu "Gra o tron" Kita Harington, oraz Emily Browning ("Śpiąca piękność").
katastroficzny
Pompeje
3,1 5 1 30