Photo: Jessica Forde ©EUROPACORP- TF1 FILMS PRODUCTION - GRIVE PRODUCTIONS

Porachunki

Malavita

Francja, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia kryminalna

Ocena filmu

0.00

Opis

Przewrotna komedia gangsterska w reżyserii Luca Bessona, w obsadzie zdobywcy Oscarów: Robert De Niro i Tommy Lee Jones oraz Michelle Pfeiffer.

Giovanni (Robert De Niro) jest nawróconym nowojorskim mafiozą, który po tym, jak wydał FBI swoich kumpli, został objęty programem ochrony świadków. Jako Fred Blake próbował zacząć od nowa w kilku miejscach, ale dotychczasowe nigdy mu się to nie udało, bo ani on, ani jego żona (Michelle Pfeiffer) i nastoletnie dzieci (Dianna Argon, John D'Leo) nie potrafią powstrzymać się przed stosowaniem przemocy w rozwiązywaniu problemów. W końcu rodzina Blake'ów trafia do małej francuskiej wioski, gdzie pod opieką agenta Stansfielda (Tommy Lee Jones) mają prowadzić normalne życie. Fred przedstawia się sąsiadom jako pisarz i rzeczywiście postanawia spisać swoje wspomnienia, nie bacząc na to, że jej wydanie miałaby dla niego katastrofalne skutki. Cała rodzina ze wszystkich sił próbuje zaprzyjaźnić się z mieszkańcami, ale konfrontacja z niektórymi z nich jest nieunikniona. Sytuacja zupełnie wymyka się spod kontroli, gdy zdradzeni kumple Giovanniego trafiają na jego trop i przyjeżdżają, by zlikwidować rodzinę.

"Absolutna rewelacja! Czysta przyjemność!", "Humor i szaleństwo à la Tarantino", "De Niro i Pfeiffer to mafijne małżeństwo marzeń!" - to tylko kilka z entuzjastycznych recenzji, które pojawiły się w mediach po premierze kinowej "Porachunków" LUCA BESSONA. W przewrotnej komedii gangsterskiej Luca Bessona ("Uprowadzona", "Transporter", "Piąty element") główne role zagrali zdobywców Oscara: Robert De Niro ("Wściekły byk", "Ojciec chrzestny", "Chłopcy z ferajny", "Poradnik pozytywnego myślenia") i Tommy Lee Jones ("Lincoln", "To nie jest kraj dla starych ludzi"), a także Michelle Pfeiffer ("Człowiek z blizną", "Poślubiona mafii"). To pierwsza okazja, by zobaczyć De Niro i Pfeiffer w duecie, bo choć grali w filmach "Gwiezdny pył" oraz "Sylwester w Nowym Jorku", nigdy nie pojawili się razem w żadnej scenie. To również pierwsza okazja, by zobaczyć w jednym filmie De Niro i Lee Jonesa. Ten ostatni od lat przyjaźni się z Bessonem. Współpracowali przy filmach "Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady" (2005) oraz "The Homesman" (2014). W obu Tommy Lee Jones jest reżyserem, a Luc Besson producentem. "Porachunki" to pierwszy film Bessona i producentki Besson-Silla zrealizowany w ich studio La Cité du Cinéma, największym tego typu kompleksie w Europie, który mieści się pod Paryżem. Budowane przez 10 lat studio Bessona ma ponad 200 000 m² powierzchni.

Producentem wykonawczym "Porachunków" został Martin Scorsese. "... postanowiliśmy zaprosić Martina Scorsese do współpracy, gdyż po części film jest ukłonem w jego stronę. Wspominamy o nim nawet w "Porachunkach". Wysłaliśmy mu scenariusz, przeczytał go i tak się przy tym śmiał, że powiedział: "Jestem z wami, jestem z wami, jestem z wami!" - mówił reżyser. Błyskotliwy scenariusz został oparty na powieści Tonino Benacquisty.
Porachunki
reżyseria:
Francja, 2013
Przewrotna komedia gangsterska w reżyserii Luca Bessona, w obsadzie zdobywcy Oscarów: Robert De Niro i Tommy Lee Jones oraz Michelle Pfeiffer.
komedia kryminalna
Porachunki
3,5 5 1 62