dystrybucja Monolith Films Sp. z o.o.

PREMIERA

2015.06.08

CANAL+ PREMIUM

Porwana

Misfire

USA, 2014

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: film akcji

Ocena filmu

0.00

Opis

Legenda kina akcji lat 90. Gary Daniels w roli byłego policjanta, poszukującego byłej żony w rządzonej gangami narkotykowymi Tijuanie.

Doświadczony agent antynarkotykowy Cole (Gary Daniels) dowiaduje się od brata (Michael Greco), który odbił mu żonę (Patricia Peinado Cruz) o jej zniknięciu. Bazując na śladach krwi w domu i na ciele Johnny'ego, policja podejrzewa właśnie jego o zamordowanie kobiety. Zanim zniknęła, Sara prowadziła dziennikarskie śledztwo, próbując prześwietlić interesy jednego z lokalnych biznesmenów. Cole natychmiast udaje się do Tijuany, gdzie odkrywa spisek z udziałem miejscowego bossa narkotykowego z aspiracjami politycznymi. W starciu z członkami kartelu Cole łączy siły z przyjaciółką byłej żony, Gracie (Vannessa Vasquez).

W latach 90. Gary Daniels regularnie grał pierwszoplanowe role w filmach akcji, jednak w pierwszej dekadzie XXI wieku jego kariera nieco podupadła. Dopiero po występie w "Niezniszczalnych" w 2010 roku powrócił m.in. w takich filmach, jak "The Lazarus Papers", "The Mark" czy "Polowanie na kilera". "Porwana" jest solidnym kinem akcji, który wykracza poza normę dla filmów przeznaczonych bezpośrednio na rynek DVD. Wzorującemu się na filmach z serii "Tożsamość Bourne'a" reżyserowi R. ELLIS FRAZIEROWI udało się zachować kinowy styl z dobrymi zdjęciami i pogłębioną charakterystyką głównego bohatera.
Porwana
reżyseria:
USA, 2014
Legenda kina akcji lat 90. Gary Daniels w roli byłego policjanta, poszukującego byłej żony w rządzonej gangami narkotykowymi Tijuanie.
film akcji
Porwana
3,3 5 1 14