PREMIERA

2008.10.20

CANAL+ PREMIUM

POTĘGA STRACHU

Running Scared

Niemcy/USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 117 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Joey Gazelle (Paul Walker) jest drobnym gangsterem, którego głównym zajęciem jest zacieranie śladów po występkach wyżej postawionych kolegów. Po jednej z akcji Joey ma pozbyć się pistoletu, z którego zastrzelono policjanta.

Chromowana 38-ka zamiast w rzece ląduje jednak w piwnicznej skrytce nieostrożnego Joeya. Tam znajduje ją dziesięcioletni syn Nicky (Alex Neuberger) i jego najlepszy kumpel Oleg (Cameron Bright). Kolega postanawia uczynić z broni użytek. Kradnie pistolet i zabija nim znęcającego się nad nim i matką ojczyma-sadystę (Karel Roden). Na nieszczęście okazuje się, że zabity był spowinowacony z rosyjską mafią, która robi interesy z Joeyem. Mafiosi chcą pomścić swojego człowieka. Joey może odczuć tego dotkliwe konsekwencje, musi więc pozbyć się feralnej broni naprawdę. Oleg jednak w środku nocy ucieka z domu, a Joeyowi zaczyna deptać po piętach skorumpowany policjant, detektyw Rydell (Chazz Palminteri).

Zrealizowana w koprodukcji niemiecko-amerykańskiej "Potęga strachu" to produkcja WAYNE'A KRAMERA, reżysera, który wyrobił sobie markę nominowanym do Oscara i dwóch Złotych Globów dramatem "Cooler". Tym razem Kramer prześwietla gangsterski półświatek. Podążając na feralną bronią wchodzi w środowisko dilerów, mafiosów, prostytutek i strzegących ich alfonsów. Trzyma widza w napięciu. Wiarygodnie rysuje strach i sięga po niemal naturalistyczne środki. Reżyser był zresztą zdziwiony i mile zaskoczony, że jego film otrzymał kategorię "R" (pod ścisłym nadzorem rodziców), a nie najsurowszą "NC-17", której się spodziewał. Dość powiedzieć, że słowo "fuck" pada w filmie 328 razy.

W "Potędze strachu" w głównej roli wystąpił Paul Walker, któremu popularność przyniosła m.in. rola Briana O'Connera z filmów "Szybcy i wściekli" oraz "Za szybcy, za wściekli". Walker zagrał również u Clinta Eastwooda w "Sztandarze chwały" oraz w "Podwójnej tożsamości" Johna Herzfelda. Na planie "Potęgi strachu" towarzyszył mu 13-letni wówczas Cameron Bright, który wcielił się w Olega. Bright, mimo młodego wieku, robi w branży filmowej zdumiewającą karierę. Ma w filmografii nagrodzoną Oscarem za scenariusz "Juno", a widzom jest znany z takich tytułów, jak "Godsend" z Robertem De Niro, "X-men: Ostatni bastion" czy "Dziękujemy za palenie".

WASZE OPINIE

Grizzly_PL

Film poprostu mistrzowski ! Święci z Bostonu przy nim się chowają. Jeden z najlepszych jakich widziałem w tym gatunku

Van83

Można polecić :)

Sowarek

Początek fatalny, ale na szczęście świetnie w późniejszych momentach to zrekompensowali. Osobiście podobały mi się zdjęcia, ale fabuła trochę wypalona. Przyzwoity.
POTĘGA STRACHU
reżyseria:
Niemcy/USA, 2006
Joey Gazelle (Paul Walker) jest drobnym gangsterem, którego głównym zajęciem jest zacieranie śladów po występkach wyżej postawionych kolegów. Po jednej z akcji Joey ma pozbyć się pistoletu, z którego zastrzelono policjanta.
film sensacyjny
POTĘGA STRACHU
4,4 5 1 27