PREMIERA

2007.12.11

CANAL+ PREMIUM

POWIEDZ TO, GABI

Polska, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Tytułowa Gabi (Marta Chodorowska) to przeżywająca właśnie burzę hormonalną szesnastolatka z warszawskiej Pragi. Jej życie od pewnego czasu koncentruje się wokół Borysa (Andrzej Chyra), znacznie od niej starszego dziennikarza, który mieszka w tej samej kamienicy.

Borys cierpi na bezsenność, bezskutecznie walczy ze stresem zawodowym i nie może uporać się z problemami osobistymi. Dziewczyna podgląda go, śledzi, ale nie ma odwagi się zbliżyć. Zwłaszcza, że Borys związany jest z atrakcyjną dziennikarką Baśką (Magdalena Cielecka). W końcu wychowanej przez twarde prawa ulicy, notorycznie uciekającej w kłamstwa, wygadanej nastolatce udaje się spotkać z wymarzonym mężczyzną twarzą w twarz. Gabi jest jednak w przebraniu zakonnicy. Wydarzenie to dziewczyna odbiera jako znak. W tym miejscu rzeczywistość rozdziela się na dwie alternatywne historie. Jedna z nich opowiada o tym, że Borys i Gabi nie wykorzystują szansy, jaką dostali. W drugiej Gabi, być może za sprawą złożonej przez siebie przysięgi, zaklina los i doprowadza do zbliżenia z dziennikarzem.

"Powiedz to, Gabi" to film ROLANDA ROWIŃSKIEGO, znanego bardziej jako twórca filmów dokumentalnych i teatrów telewizji. Rowiński ma na koncie inscenizacje m.in. "Wniebowstąpienia" Adolfa Rudnickiego, "Dwóch panów z Werony" Wiliama Szekspira czy "Letniego dnia" Sławomira Mrożka. W kinie Rowiński zadebiutował "Obywatelem świata" według pomysłu Grzegorza Ciechowskiego z Janem Fryczem, Adrianną Biedrzyńską i Markiem Kondratem w rolach głównych. Obecnie reżyser zrezygnował z wielkiego ekranu na rzecz produkcji telewizyjnych - od kilku lat jest zaangażowany w prace nad serialem "M jak miłość", którego jest współreżyserem.

W "Powiedz to, Gabi" główną rolę zagrała Marta Chodorowska, wówczas jeszcze studentka warszawskiej Akademii Teatralnej. "Gabi to dziewczyna, która widzi świat w czarno-białych kolorach. Dla niej coś jest albo dobre, albo złe. Nie ma stanów pośrednich. Jest beznadziejnie zakochana w Borysie, ale nie jest to miłość dojrzała. Czuje się bardzo samotna. Jest zamknięta w sobie, ciężko jej wyrazić emocje i uczucia, co z kolei sprawia, że kłamie" - mówiła o swojej postaci Chodorowska, która później - już jako dyplomowana aktorka - zagrała m.in. we "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego, "Z miłości" Leszka Wosiewicza czy tytułową rolę w niezależnej produkcji "Emilka płacze" Rafała Kapelińskiego. Na planie "Powiedz to, Gabi" towarzyszyło jej grono doświadczonych aktorów: Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Krzysztof Globisz i Jan Frycz.


Źródło zdjęć: www.filmpolski.pl

WASZE OPINIE

rocco

Film ogólnie rzecz biorąc jest cienki.A za kręcenie kamerą która co wywołuje oczopląs dałbym dużego "klapsa".
Jak zwykle w polskim filmie dłużyzny ,bez sensu sceny,i nieciekawa historia "kryminalna".Główny aktor się męczy i nieprzekonuje do siebie kompletnie.
Jest jeden plus,a zasadzie nadzieja.Aktorzy drugoplanowi,szczególnie młodzieżowi grają poprawnie i nawet z wdziękiem.Kolejny niewypał.
POWIEDZ TO, GABI
reżyseria:
Polska, 2003
Tytułowa Gabi (Marta Chodorowska) to przeżywająca właśnie burzę hormonalną szesnastolatka z warszawskiej Pragi. Jej życie od pewnego czasu koncentruje się wokół Borysa (Andrzej Chyra), znacznie od niej starszego dziennikarza, który mieszka w tej samej kamienicy.
dramat
POWIEDZ TO, GABI
4,3 5 1 4