Fox

PREMIERA

2010.08.18

CANAL+ PREMIUM

POWRÓT NA RING

The Nail: The Story of Joey Nardone

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: dramat

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Mieszkający w Filadelfii Joey Nardone (Tony Luke Jr.) był kiedyś lokalnym mistrzem boksu wagi ciężkiej. Jego kariera uległa jednak załamaniu, kiedy nieumyślnie spowodował śmierć młodej dziewczyny.

Po ośmiu latach spędzonych w więzieniu, niegdysiejszy czempion usiłuje na nowo ułożyć sobie życie. Nie jest to jednak łatwe, bo rodzinne strony zdążyły się zmienić tak bardzo, że Joey czuje się tam obco. Zatrudniony w klubie bokserskim, w którym niegdyś trenował, czuje dramatyczny brak inspiracji do działania. Ta pojawia się jednak za sprawą Jesusa (Paul Orrantia), 14-letniego Portorykańczyka prześladowanego przez szkolnych osiłków i własnego ojca-alkoholika (Billy Gallo). Mężczyzna zaprzyjaźnia się z chłopcem, a ich relacja staje się dla obu okazją do rozpoczęcia zupełnie nowego życia.

Reżyserem "Powrotu na ring" jest JAMES QUATTROCHI, aktor, producent i reżyser, mający na koncie m.in. komedię romantyczną "Witamy ponownie" oraz obraz "Książę i Żebrak - Hollywoodzka opowieść". Wspólnie ze scenarzystą Jasonem Noto (m.in. horror "The Woods Have Eyes"), postanowił opowiedzieć historię wzruszającą i podnoszącą na duchu zarazem, której bohaterami byliby były mistrz boksu oraz portorykański nastolatek. Odtwórcą roli Joeya Nardone został Tony Luke Jr. ("Skarb narodów", "Za wszelką cenę"), który w tym przypadku był także - podobnie jak Quattrochi - producentem. W małego Jesusa wcielił się natomiast debiutujący na ekranie Paul Orrantia. W filmie gra również specjalista od ról czarnych charakterów William Forsythe, czyli niezapomniany Al Capone z serialu "Nietykalni" (wystąpił także m.in. w "Dicku Tracym", "Twierdzy" i "Bękartach diabła"). Na planie "Powrotu na ring" spotkali się także: gwiazda amerykańskiej telewizji, czterokrotnie nominowany do Złotego Globu Tony Danza (m.in. "Who's the Boss?", "Hudson Street", "Kancelaria adwokacka"), Leo Rossi ("Depresja gangstera", "O czym marzą faceci") oraz była Miss Universe Dayanara Torres, w Polsce kojarzona z występami w serialu "Zaopiekuj się mną".

WASZE OPINIE

rulonik

super film polecam,łezka się w oku kręci
jest lebszy niż te gnioty w tvp.

Pio

Udało mi się natrafić przypadkiem na ten film i po krótkim opisie go nagrałem, aby obejrzeć gdy znajdę czas, i się udało właśnie wczoraj. Film choć z początku wydawał
się dziwny to z każda minuta robił się coraz ciekawszy i mocno wciągnął, że te półtora
godziny zleciało w mgnieniu oka. Historia przedstawiona została cudnie, główny aktor
był po prostu idealnie dobrany do tej roli. Widać było, że po tych ośmiu latach w
więzieniu nie mógł robić nic innego, niż to, przy czym się wychował i co kochał. Bardzo
poruszył mnie ten obraz, gdy poszedł na grób ofiary i spotkał jej ojca...- scena wbiła
mnie w fotel, oraz scena pod koniec filmu kiedy przyszedł do niego ojciec chłopca...,-
zrobiło mi się bardzo smutno i emocje sięgnęły zenitu, że się po prostu wkurzyłem i
chciałem mu do..... . Film oczywiście polecam.

Cela

Film fajny ale zakończenie mnie dobiło dobry człowiek zawsze ma pod górkę i jak to w życiu bywa zawsze znajdzie sie w życiu jakaś gnida która uważa sie za nie wiadomo kogo i której wszystko wolno tłuc żonę i dziecko brak slow
POWRÓT NA RING
reżyseria:
USA, 2009
Mieszkający w Filadelfii Joey Nardone (Tony Luke Jr.) był kiedyś lokalnym mistrzem boksu wagi ciężkiej. Jego kariera uległa jednak załamaniu, kiedy nieumyślnie spowodował śmierć młodej dziewczyny.
dramat
POWRÓT NA RING
4,6 5 1 41