dystrybucja Monolith Films Sp. z o.o.

PREMIERA

2012.08.24

CANAL+ PREMIUM

Pożegnanie z niewinnością

Trust

USA, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat /thriller

czas trwania: 101 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Cameronowie to przeciętna, dobrze sytuowana rodzina z amerykańskich przedmieść. Will (Clive Owen) i Lynn (Catherine Keener) wychowują wspólnie trójkę dzieci w przekonaniu, że zapewniają im bezpieczeństwo i właściwą opiekę. Pewnego dnia ich czternastoletnia córka Annie (Liana Liberato) poznaje w internecie czarującego szesnastolatka Charlie'ego.

Dziewczyna jest przekonana, że spotkała swój ideał. Między dwójką nieznajomych rozwija się na odległość coraz silniejsze uczucie. Wreszcie Annie przestaje wystarczać znajomość za pośrednictwem sieci. Dochodzi do spotkania. Charlie okazuje się dojrzałym mężczyzną (Chris Henry Coffey). Napastowana seksualnie nastolatka przechodzi prywatne piekło, a wraz z nią jej najbliżsi.

Było dużym zaskoczeniem, że DAVID SCHWIMMER, znany przede wszystkim jako odtwórca roli Rossa w popularnym serialu "Przyjaciele", wyreżyseruje tak trudny obraz, jak "Pożegnanie z niewinnością". Po mniej lub bardziej udanych produkcjach komediowych ("Odkąd cię nie ma", "Gazu, mięczaku, gazu") Schwimmer postanowił podjąć poważne wyzwanie. Przeniósł na wielki ekran scenariusz wstrząsającego dramatu, którego współautorem był Robert Festinger, nominowany przed laty do Oscara za pracę przy pamiętnym "Za drzwiami sypialni".

"Pożegnanie z niewinnością" opowiada o tym, jak łatwo sielankowe życie normalnej rodziny zamienia się w koszmar. Film stanowi nienachalna przestrogę przed przemocą seksualną i niebezpieczeństwami, które czyhają w sieci zwłaszcza na młodych internautów. I chociaż w mediach tematowi poświęca się sporo uwagi, film Schwimmera przenosi problem na zupełnie inny, głęboko ludzki poziom refleksji. Pokazywany po raz pierwszy na festiwalu filmowym w Toronto w 2010 roku film przykuwa uwagę świetnie skonstruowaną fabułą, zręcznym budowaniem napięcia oraz grą aktorów, wśród których wyróżnić należy niesamowity występ piętnastoletniej Liany Liberato ("Bezpieczna przystań", "Anatomia strachu") oraz wywołującą ciarki na plecach kreację Clive'a Owena ("Sin City - Miasto grzechu", "Ludzkie dzieci", nominacja do Oscara za "Bliżej").

"David Schwimmer nakręcił jeden z najlepszych filmów roku: porażający emocjonalnie, ale także niezwykle przemyślany" - oceniał "Pożegnanie z niewinnością" na łamach "Chicago Sun-Times" słynny krytyk filmowy Roger Ebert. W podobnym tonie wypowiedziała się także recenzentka "New York Observer" Una LaMarche stwierdzając, że "pomimo niełatwego tematu, Schwimmer potrafił skonstruować intensywną, przykuwającą uwagę intrygę oraz zaprzęgnąć obsadę do subtelnych, niesamowitych występów".


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

micol

Film ciekawy i głęboki. Zgadzam się z tuftą.
Tylko lekko przesadzone z tym thrillerem, wg mnie tylko dramat, ale warto zobaczyć.

tufta

Ten film powinni zobaczyć rodzice dorastających córek.Od zawsze mówię ,że internet to siedlisko szatana.Dzieci powinny mieć ograniczony dostęp do internetu.Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie.Weźmy np;mnie.Skąd wiadomo ,że nie jestem seryjnym mordercą który na filmowych forach szuka swych ofiar do obrzędu religijnego w którym ofiaruje ludzi szatanowi?Może jestem niebezpieczny a Wy gadacie ze mną.Na szczęście jestem normalny(chyba) ale musicie uważać na to z kim piszecie.W sieci wszyscy kłamią więc trudno rozszyfrować prawdziwe zamiary rozmówcy.Rzadko się zdarza ,że ktoś mówi prawdę po co czatuje.Ja się przyznałem.Szukam baby:-)
Teraz idę zjeść tego rowerzystę którego wczoraj zabiłem prądem i teraz zaczyna się rozkładać w wersalce.Zjem jego nogę.Mniam.Później Was zjem.

pedro

Film porusza problem pedofilii i niebezpiecznych kontaktów internetowych. Nastoletnia dziewczynka czatuje ze starszym od siebie chłopakiem. Początkowa myśli że ma on 16, później 20 lat. Spotykają się, okazuj się, że on ma 35 lat. Idą do motelu ...
Dziewczynka zostaje zgwałcona, ale wierzy, że i on ją kocha, że jest jedną jedyną. Nie widzi nic złego w tym co się stało. Do czasu ... Zupełnie inaczej odbiera to otoczenie, szczególnie ojciec.
Bardzo ciekawy film z rewelacyjną rolą Cliva Owen'a jako ojca dziewczynki. Polecam.
Pożegnanie z niewinnością
reżyseria:
USA, 2010
Cameronowie to przeciętna, dobrze sytuowana rodzina z amerykańskich przedmieść. Will (Clive Owen) i Lynn (Catherine Keener) wychowują wspólnie trójkę dzieci w przekonaniu, że zapewniają im bezpieczeństwo i właściwą opiekę. Pewnego dnia ich czternastoletnia córka Annie (Liana Liberato) poznaje w internecie czarującego szesnastolatka Charlie'ego.
dramat /thriller
Pożegnanie z niewinnością
3,7 5 1 15