PREMIERA

2005.08.21

CANAL+ PREMIUM

POZEW O MIŁOŚĆ

Laws of Attraction

Irlandia/Wlk. Brytania/Niemcy, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesny Nowy Jork. Audrey Miller (Julianne Moore) jest atrakcyjną prawniczką około 40-tki. Niemal codziennie spotyka na sali sądowej swojego kolegę po fachu, przystojnego Daniela Rafferty (Pierce Brosnan). Oboje specjalizują się w sprawach rozwodowych i najczęściej występują po przeciwnych stronach barykady.

Ona jest służbistką trzymającą się ściśle kodeksu; on zamienia swoje wystąpienia w sądzie w prawdziwy show. Miarka się przebiera, gdy po jednej wspólnie spędzonej nocy Daniel wykorzystuje ich intymną zażyłość, by wygrać rozprawę. Audrey natychmiast zrywa znajomość i z oczywistych powodów unika go, nie jest to jednak proste. Właśnie toczy się sprawa rozwodowa bogatego i powszechnie znanego małżeństwa - Sereny (Parker Posey) i Thorne'a (Michael Sheen) Jamisonów. Audrey i Daniel reprezentują małżonków. Kwestią sporną jest zamek znajdujący się w Irlandii. Adwokaci chcąc nie chcąc muszą się udać za Atlantyk, by obejrzeć i ocenić sporny zabytek. W Irlandii odbywa się właśnie doroczny Irish Country Festival. W czasie zabawy, by zaimponować koledze, Audrey wypija o parę kieliszków za dużo. Konsekwencje tego pozornie niewinnego zdarzenia są bardzo poważne. Na drugi dzień oboje budzą się w jednym łóżku jako małżeństwo.

"Pozew o miłość" to ekranizacja opowiadania Davida T. Friendly. Reżyser obrazu, Brytyjczyk PETER HOWITT jest popularnym aktorem teatralnym i filmowym ("W imię ojca"). Za kamerą zadebiutował komedią romantyczną "Przypadkowa dziewczyna" (Felix'98 za scenariusz), a później nakręcił jeszcze m.in. "Konspirację.com" i komedię "Johnny English". W "Pozwie o miłość" w postaci głównych bohaterów wcieliły się wielkie hollywoodzkie gwiazdy: Julianne Moore i Pierce Brosnan. Moore była czterokrotnie nominowana do Oscara za "Boogie Nights", "Koniec romansu", "Daleko od nieba" i "Godziny". W bogatym dorobku znakomitej aktorki są również filmy: "Dziewięć miesięcy", "Zaginiony świat: Jurassic Park", "Kto zabił ciotkę Cookie?", "Magnolia", "Hannibal" czy "Życie, którego nie było". Brosnan zyskał popularność w połowie lat 80. dzięki serialowi "Detektyw Remington Steele". W swojej różnorodnej filmografii ma takie pozycje, jak "Kosiarz umysłów", "Marsjanie atakują!", "Miłość ma dwie twarze", "Krawiec z Panamy" oraz cztery części przygód agenta Jamesa Bonda ("GoldenEye", "Jutro nie umiera nigdy", "Świat to za mało" i "Śmierć nadejdzie jutro"). W "Pozwie o miłość" pojawiają się także Parker Posey ("Masz wiadomość", "Krzyk 3"), Michael Sheen ("Mary Reilly", "Królestwo niebieskie") i Frances Fisher ("Titanic", "Dom z piasku i mgły).

CIEKAWOSTKI
- różnica wieku między Frances Fisher a Julianne Moore - które w filmie grają matkę i córkę -wynosi w rzeczywistości zaledwie 8 lat
- film kręcono w studio Ardmore Studios w Bray (hrabstwo Wicklow), w Dublinie oraz w Nowym Jorku
- Pierce Brosnan jest nie tylko odtwórcą głównej roli, ale też producentem wykonawczym filmu
- Peter Howitt - reżyser filmu - rozpoczynał karierę jako aktor. Wystąpił m.in. w nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem "W imię ojca".

WASZE OPINIE

MuKuL

Film ciekawy, ale nie fascynujący

monia

Film mi sie bardzo, ale to bardzo podoba. Jest w nim wiele swietnych tekstow i wspanialych oraz zabawnych sytuacji. Goraco polecam!!!! I przyznaje sie, ze film widzialam juz wielokrotnie ;)

rosa

bomba ale w połowie zbrakło obrazu jest tylko głos lipppa
POZEW O MIŁOŚĆ
reżyseria:
Irlandia/Wlk. Brytania/Niemcy, 2004
Współczesny Nowy Jork. Audrey Miller (Julianne Moore) jest atrakcyjną prawniczką około 40-tki. Niemal codziennie spotyka na sali sądowej swojego kolegę po fachu, przystojnego Daniela Rafferty (Pierce Brosnan). Oboje specjalizują się w sprawach rozwodowych i najczęściej występują po przeciwnych stronach barykady.
komedia romantyczna
POZEW O MIŁOŚĆ
4,8 5 1 130