DreamWorks

PREMIERA

2006.06.04

CANAL+ PREMIUM

POZNAJ MOICH RODZICÓW

Meet the Fockers

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 111 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Greg Focker (Ben Stiller), który zdobył już przychylność ojca swojej narzeczonej Pam Byrnes (Teri Polo), aby zaprowadzić ukochaną przed ołtarz, musi zdać pomyślnie jeszcze jeden egzamin.

Rodzice Pam - eksagent CIA Jack (Robert De Niro) i jego zakochana w etykiecie żona Dina (Blythe Danner) - mają poznać państwa Fockerów i spędzić z nimi weekend. Pełni obaw narzeczeni zabierają więc Jacka i Dinę do rezydencji Fockerów. Niestety przyszli teściowie nie robią najlepszego wrażenia. Rozalin (Barbra Streisand) i Berni (Dustin Hoffman) Fockerowie to byli hippisi z liberalnymi poglądami, wyluzowanym podejściem do życia i nietypowymi pasjami -pani Focker pracuje jako seksterapeutka osób w podeszłym wieku. Trudno więc podejrzewać, że sztywni i zasadniczy państwo Byrnes polubią przyszłych teściów swojej córki. Nie pomoże w tym też z pewnością całe pasmo nieszczęśliwych wypadków: śmiertelnie niebezpieczny mecz futbolu, incydent w toalecie, problemy z niesfornym synkiem siostry Pam czy wreszcie pojawienie się tajemniczej Kubanki, z którą wiąże się pewna wstydliwa rodzinna tajemnica.

"Poznaj moich rodziców" to sequel wcześniejszej o cztery lata komedii "Poznaj mojego tatę", której reżyserem był również JAY ROACH. Roach znany jest przede wszystkim jako twórca filmów o agencie nieudaczniku Austinie Powersie, w którego trzykrotnie wcielał się jeden z najpopularniejszych współczesnych komików Mike Myers (jego głosem w oryginalnej wersji filmu mówi słynny Shrek). Jako producent Roach ma na koncie m.in. długo wyczekiwaną komedię science fiction "Autostopem przez galaktykę" (2005), ekranizację kultowej powieści Douglasa Adamsa, która najpierw jako słuchowisko trafiła do radia, a później stała się podstawą serialu telewizyjnego.

Kluczowym pomysłem na kontynuację przygód pechowego pielęgniarza Grega było wprowadzenie do filmu nowych postaci - niepowtarzalnych i ekscentrycznych państwa Fockerów. "Idealnymi kandydatami do zagrania tych ról byli dla nas od początku Dustin Hoffman i Barbra Streisand" - mówiła później producentka Jane Rosenthal. "Ale nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczaliśmy, że mogliby zainteresować się tym projektem. A jednak udało się!". Obie gwiazdy zgodziły się zagrać w filmie Roacha głównie dzięki naleganiom Bena Stillera, który w roli swojej filmowej matki od początku widział tylko Barbra Streisand, zdobywczynię Oscara i Złotego Globu za rolę w rewelacyjnej komedii "Zabawna dziewczyna" (1968). Z kolej reżyser po pierwszym spotkaniu z Dustinem Hoffmanem zachwycił się jego wizją Berniego Fockera. "Dustin chodził po biurze na bosaka, a ja przysłuchiwałem się z zapartym tchem temu, co mówił o swojej rodzinie i pracy. Po dziesięciu minutach spotkania miałem wrażenie, że jest gotów wszystko mi o sobie opowiedzieć. Wydawało mi się wtedy, że przede mną stoi sam Bernie Focker" - wspominał Roach swoją pierwszą wizytę u gwiazdora. W rezultacie filmowy Bernie został wyposażony w niektóre cechy Hoffmana, o których twórcom opowiedziała żona aktora Lisa Gottsegen. Na atmosferę na planie wpłynął też fakt, że Hoffman i Streisand przyjaźnią się od ponad 40 lat, choć nigdy wcześniej nie spotkali się ze sobą podczas realizacji filmu. Dobrego humoru nie popsuli aktorom nawet natrętni paparazzi, którzy dopadli ich podczas zdjęć kręconych w centrum handlowym w Pasadenie. Jedyną przeszkodą, która stanęła na drodze realizatorom, okazało się niefortunne nazwisko rodziny Grega. Dwuznacznie kojarzące się słowo "Fockers" stało się powodem do obaw Motion Picture Association of America (MPAA), stowarzyszenia, które m.in. nadaje filmom ograniczenia wiekowe. Ostatecznie członkowie MPAA dali się przekonać do tytułu "Meet the Fockers", kiedy realizatorzy znaleźli prawdziwą amerykańską rodzinę noszącą to właśnie nazwisko.

WASZE OPINIE

Renu

To tylko przeciętny sequel. Poznaj mojego tatę oglądam za każdym razem jak mam okazję, drugą część widziałem raz i już nie pamiętam żadnej sceny.
Nie ma już tego polotu, jakiegoś błysku, solidnych gagów, ale to sequel, więc nie ma co narzekać...
Tylko dla zagorzałych fanów pierwszej części polecam ażeby mieć rozeznanie czego się nie straciło ;)

jamarta

Film mozna uwielbiac za wszystkie momenty, gdy dzidzia mowi "ass-hooooole". Udany sequel.

waddle

"Pierwsza część" - znacznie lepsza - ale to tylko slogan.... Druga część też jest extra. Bardzo lubię ten rodzaj humoru, choć momentami Stiller "zaciąga" Carreyem... Naprawdę warto zobaczyć! Świetny jak zwykle De Niro. Polecam
POZNAJ MOICH RODZICÓW
reżyseria:
USA, 2004
Greg Focker (Ben Stiller), który zdobył już przychylność ojca swojej narzeczonej Pam Byrnes (Teri Polo), aby zaprowadzić ukochaną przed ołtarz, musi zdać pomyślnie jeszcze jeden egzamin.
komedia
POZNAJ MOICH RODZICÓW
4,4 5 1 62