PREMIERA

2011.11.04

CANAL+ PREMIUM

Pozwól mi wejść

Let Me in

USA, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: horror/melodramat

czas trwania: 111 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Małe, spokojne miasteczko w stanie Nowy Meksyk. Dwunastoletni Owen (Kodi Smit-Mc Phee) jest typem samotnika. Zaniedbywany przez rozwodzących się rodziców i nękany w szkole przez grupkę wyrostków, jedyną bratnią duszę odnajduje w Abby (Chloë Moretz), dziewczynie z sąsiedniego domu, którą jednak spotyka tylko po zmierzchu.

Kiedy główny prześladowca Owena, Kenny (Dylan Minnette) rani chłopca w twarz, zagadkowa sąsiadka nieoczekiwanie obiecuje swą pomoc. Tymczasem w okolicy dochodzi do tajemniczych zabójstw. Odpowiedzialni za nie okazują się opiekun Abby, Thomas (Richard Jenkins) oraz sama nastolatka, przejawiająca wampiryczne skłonności. Jej tropem podąża już od jakiegoś czasu zdeterminowany detektyw (Elias Koteas), gotów za wszelką cenę rozwikłać sprawę makabrycznych mordów. Abby, której Thomas zabrania spotykać się z Owenem, wyznaje przyjacielowi prawdę.

"Pozwól mi wejść" to swobodna adaptacja bestsellerowej powieści szwedzkiego pisarza Johna Ajvide Lindqvista "Låt den rätte komma in", znanej w Polsce pod tytułem "Wpuść mnie". Powieść doczekała się już wcześniej udanej ekranizacji w ojczystym kraju autora, za którą odpowiedzialny był reżyser Tomas Alfredson. Po sukcesie książki i filmu zainteresowanie literackim tekstem wyraziła reaktywowana po latach, legendarna wytwórnia Hammer Films, znana za sprawą szeregu klasycznych już horrorów. Nowa, anglojęzyczna wersja "Pozwól mi wejść" miała okazać się pierwszą od przeszło trzydziestu lat produkcją słynnego studia. "Jesteśmy podekscytowani, że Hammer powraca na rynek, i to tak znakomitym filmem" - przekonywał dyrektor wykonawczy Hammer Films, Simon Oakes. "Ten obraz doskonale oddaje nowe wcielenie Hammer Films jako studia, gdzie powstają "inteligentne horrory" - modne, stylowe i prowokujące do myślenia, takie które wyciągną widzów z ich strefy bezpieczeństwa".

Producenci zdecydowali się na przeniesienie akcji oryginalnej historii ze Sztokholmu do małego miasteczka w Nowym Meksyku, poza tym jednak postanowili jak najmniej ingerować w oryginalną historię. Zadanie napisania nowego scenariusza oraz wyreżyserowania filmu powierzyli MATTOWI REEVESOWI, człowiekowi odpowiedzialnemu za sukces katastroficznej produkcji "Projekt: Monster". "Bardzo podekscytowałem się możliwością stworzenia filmu we współpracy z Hammer Films, zważywszy na historyczny wkład tej wytwórni w rozwój horroru jako gatunku" - zapewniał Reeves. W filmie zobaczyć możemy wchodzące gwiazdy kina, nastoletnich aktorów: Kodiego Smita -McPhee ("Droga", "Matching Jack") i Chloë Moretz ("Czas odkupienia", "Kick-ass"), jak również uznanych wykonawców na czele z Eliasem Koteasem ("Crash", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona") i Richardem Jenkinsem (nominowany do Oscara za rolę w "Spotkaniu"). Warto także wspomnieć, że muzykę do "Pozwól mi wejść" skomponował Michael Giacchino, laureat Oscara i Złotego Globu (oba za ścieżkę dźwiękową do animowanego przeboju "Odlot").

WASZE OPINIE

szymon_212

Oglądałem ten film i również zgadzam się z waszą opinią, że to jest dobre kino. Moja ocena dla tego filmu to 10.

GAZO

Potwierdzam, świetna gra młodych aktorów! Film dobry, klimatyczny dla wielbicieli gatunku obowiązkowy. POLECAM!

arti

Bardzo fajny film. Wreszcie jakiś klimatyczny, trzymający w napięciu do samego końca horror. Niezła gra młodych aktorów.
Pozwól mi wejść
reżyseria:
USA, 2010
Małe, spokojne miasteczko w stanie Nowy Meksyk. Dwunastoletni Owen (Kodi Smit-Mc Phee) jest typem samotnika. Zaniedbywany przez rozwodzących się rodziców i nękany w szkole przez grupkę wyrostków, jedyną bratnią duszę odnajduje w Abby (Chloë Moretz), dziewczynie z sąsiedniego domu, którą jednak spotyka tylko po zmierzchu.
horror/melodramat
Pozwól mi wejść
4,4 5 1 21