PREMIERA

2011.12.01

CANAL+ PREMIUM

Prawdziwa historia rodu Borgiów, odc. 3: Przysięga

Borgia

Francja, 2011

, , ,

obsada: , , , ,

gatunek: serial

czas trwania: 12 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Włochy, rok 1492. Papież Innocenty VIII stoi nad grobem. W oczekiwaniu na konklawe, kardynałowie, reprezentujący głowy najsilniejszych włoskich rodzin, zaczynają już walkę o wpływy i popleczników.

Koniec XV wieku to czasy lokalnej anarchii, niekończących się wojen i bezprecedensowej deprawacji. Włoscy książęta kierują się mottem "exitus acta probat" - cel uświęca środki. Jego autor Niccolo Machiavelli znał osobiście Cezarego Borgię, zachwycał się nim i uczynił bohaterem "Księcia". W tym amoralnym świecie kwitnie jednak na niespotykana dotąd skalę nauka i sztuka. Leonardo da Vinci pracuje dla Cezarego, doradza mu przy ulepszaniu twierdz. Znajdując szczodrych mecenasów, tworzą w tym czasie Michał Anioł, Rafael, Botticelli. Na uniwersytety zjeżdżają łaknące wiedzy młode umysły z całej Europy.

W sercu światowego porządku jest Watykan, który pełni funkcję sędziego w konfliktach pomiędzy świeckimi królestwami i cesarstwami. W Watykanie rządzi Rodrigo Borgia, człowiek którego imię stało się synonimem okrucieństwa i którego panowanie pozostało w pamięci potomnych jako jeden z najsmutniejszych rozdziałów historii Kościoła katolickiego. W bezpardonowej walce o władzę wykorzystywał czwórkę swoich dzieci: pierworodnego Juana, rozdartego miedzy wiarą, której sam nie wybierał i swoją ponurą i porywczą naturą Cezara, pełną ideałów Lukrecję i Goffreda, niewinne dziecko, dorastające na łonie rodziny pustoszonej konfliktami.

Serial opowiada o dojściu do władzy katalońskiego kardynała, który starał się założyć dynastię, aby panować nad światem. W tym celu musiał nieustannie udaremniać spiski kolegów kardynałów i świeckich władców, a także prowadzić sprytną grę, by powstrzymać rywalizację pomiędzy braćmi, grożącą rozbiciem rodziny. "Prawdziwa historia rodu Borgiów" to opowieść o intrygach i władzy, przemocy i zbrodni, pożądaniu i kazirodztwie, polityce i religii, zdradzie i odkupieniu. To historia urzekająca, pouczająca i bardzo współczesna.

ODCINEK 3. - PRZYSIĘGA

Po pogrzebie papieża, kardynałowie zamykają się na konklawe. Borgia, który po raz trzeci ubiega się o papieską tiarę, zwalcza przymierze między Della Rovere i Colonną. Ascanio Sforza, który także pragnie zawładnąć Stolicą Apostolską, nastawia obie strony przeciw sobie. Pierwsze tury głosowania konklawe nie pozwalają na wyłonienie nowego papieża, ale faworytem jest Della Rovere. Cezar dowiaduje się, że Rodrigo obiecał go Bogu w zamian za papieską tiarę. Postanawia poświecić nowonarodzonego syna, aby Borgia wygrał konklawe.SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

rass

również znam wersję z HBO, ale byłbym mniej surowy w porównaniu... jeśli któraś z tych ekranizacji jest prawdziwa to zdumiewające są różnice w charakterach bohaterów 9w zasadzie jedynie kardynał rowerowy to taka malkontencka szuja).

Arkon

Ja, w odróżnieniu od pedra, widziałem wersję emitowaną w HBO. Napiszę krótko- niebo a ziemia, niestety na korzyść HBO. Moim zdaniem serial w Canal+ jest nudny jak flaki z olejem- drewniane aktorstwo, słaby scenariusz, za dużo wątków przedstawionych bez ładu i składu. Jednym słowem totalna porażka! Zdecydowanie odradzam!

Blue-Grey

Wciąż męczy mnie wirus grypy i nie mam siły się rozpisywać. Napiszę więc tylko, że odcinki 3 i 4 to bodaj najlepsze kawałki filmowego dramatu historycznego, jakie oglądałem w tym roku.
Prawdziwa historia rodu Borgiów, odc. 3: Przysięga
Francja, 2011
Włochy, rok 1492. Papież Innocenty VIII stoi nad grobem. W oczekiwaniu na konklawe, kardynałowie, reprezentujący głowy najsilniejszych włoskich rodzin, zaczynają już walkę o wpływy i popleczników.
serial
Prawdziwa historia rodu Borgiów, odc. 3: Przysięga
5,0 5 1 1