PREMIERA

2013.07.23

CANAL+ PREMIUM

2013.10.24

CANAL+1

Prezent ślubny

The Wedding Video

Wlk. Brytania, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia

Opis

Tim (Robert Webb) postanawia porzucić próżniaczy styl życia i ożenić się z uroczą dziewczyną Saskią (Lucy Punch). Rodzina Saskii jest majętna - odkąd jej matka wyszła za lokalnego milionera, który staje się sponsorem zbliżającej się uroczystości zaślubin.

Stery dowodzenia nad przygotowaniami przejmuje matka Saskii, Alex (Harriet Walter), która marzy o tym, żeby młoda para przybyła na ślub na jednorożcach, a kościół wypełniły roje wypuszczonych przez druhny motyli. Brat Tima, Raif (Rufus Hound), podróżnik i typowy wolny duch, ma być drużbą na ślubie, co jest pretekstem do powrotu do rodzinnego miasteczka. Raif chce dać młodożeńcom oryginalny prezent: ślubne wideo, ale nakręcone w konwencji mockumentu, z odautorskim komentarzem z offu. Na miejscu okazuje się, że Raif pamięta Saskię z liceum, w którym dziewczyna zasłynęła jako główna imprezowiczka. Podczas przygotowań do ceremonii oboje mają dużo czasu, żeby odświeżyć wspomnienia, a Raif z radością przekonuje się, że Saskia wciąż jest tą postrzeloną dziewczyną, którą pamięta ze szkoły. W dniu ślubu przy nieudolności Raifa i jego dźwiękowca, Rogera (Matt Berry), kamera rejestruje coraz więcej epizodów, które nie pasują do filmu o szczęśliwie zakochanej młodej parze.

"Prezent ślubny", błyskotliwa trawestacja weselnych wideo, które opanowały youtube.com, to najnowsza komedia NIGELA COLE'A, twórcy legendarnych już "Dziewczyn z kalendarza". Z ekipy "Dziewczyn..." pochodzi również scenarzysta Tim Firth, który pióro szlifował w Cambridge, a jako profesjonalny scenarzysta zadebiutował sztuką "Heartland", wyreżyserowaną w teatrze przez Sama Mendesa. "Prezent ślubny" to zgrabny paszkwil na nowobogacki styl życia, w filmie reprezentowany przez matkę panny młodej, opętaną obsesją urządzenia najbardziej prestiżowego wesela roku. Wszystkie wątki i światy łączy w komedii Cole'a Saskia, brawurowo zagrana przez Lucy Punch, nazywaną przez krytyków "seryjnym złodziejem scen". Punch szerokiej publiczności kojarzy się głównie z jej wcieleniem z "Poznasz wysokiego bruneta" Woody'ego Allena, gdzie zagrała call-girl, dla której głowę stracił Anthony Hopkins. Partneruje jej Rufus Hound, znany w Wielkiej Brytanii komik, który w "Prezencie ślubnym" debiutuje na wielkim ekranie oraz Robert Webb uwielbiany przez Anglików, dzięki roli w serialu "Peep Show", którego pierwsze odcinki trafiły na ekrany w 2003 roku.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

Sledzik

Potwierdzam, pozytywne zaskoczenie :)

pedro

Wcześniej nie kojarzyłem tego filmu z niczym. Postanowiłem obejrzeć ten film. Nie zawiodłem się. Świetna brytyjska komedia. Dobrze zagrana, wesołe gagi i iście angielskie poczucie humoru. Całość przypomina filmy tj. "Cztery wesela i pogrzeb". Uśmiałem się na dobrej i inteligentnej komedii.
Watro zobaczyć by się zrelaksować.
Prezent ślubny
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2012
Tim (Robert Webb) postanawia porzucić próżniaczy styl życia i ożenić się z uroczą dziewczyną Saskią (Lucy Punch). Rodzina Saskii jest majętna - odkąd jej matka wyszła za lokalnego milionera, który staje się sponsorem zbliżającej się uroczystości zaślubin.
komedia
Prezent ślubny