PREMIERA

2009.04.01

CANAL+ PREMIUM

PRZEBUDZENIE MIŁOŚCI

Waking the Dead

USA, 2000

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 101 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Sarah (Jennifer Connelly) i Fielding (Billy Crudup) po raz pierwszy spotkali się i zakochali w sobie w 1972 roku. Choć nie we wszystkim byli jednomyślni - dzieliły ich charaktery, poglądy polityczne i społeczne - niemal od razu postanowili ze sobą zamieszkać.

Spontaniczne uczucie w kontakcie z niełatwą rzeczywistością okazało się niewystarczające. Kochankowie rozstali się, a Sarah wkrótce później zginęła w zamachu terrorystycznym. Po dziesięciu latach Fielding zdaje się już prawie nie pamiętać o swojej wielkiej miłości. Jest wziętym prokuratorem, a pod okiem wuja nowej narzeczonej szykuje się do kariery politycznej. Wtedy właśnie powraca Sarah. Fielding widzi ją niemal wszędzie w najmniej oczekiwanych momentach, m.in. przed wyborami, które mogą zapewnić mu miejsce w kongresie. Ta zagadka ma tylko dwa wyjaśnienia: albo Fielding stracił kontrolę nad własnym umysłem, albo Sarah przed dekadą wcale nie straciła życia.

"Przebudzenie miłości" jest ekranizacją powieści Scotta Spencera, którego książki od lat rozchodzą się w milionowych nakładach. Frapującą historię dwojga kochanków rozdzielonych przez śmierć, przeniósł na wielki ekran duet KEITH GORDON i Robert Dillon. Pierwszy z nich jest synem nowojorskich aktorów Marka i Barbary Gordonów. W przemyśle filmowym zaczynał jako aktor - zagrał m.in. w obrazach "Szczęki 2" i "Cały ten zgiełk" - ale dość szybko zajął się reżyserią. Jego pierwszy film "The Chocolate War" (1988) otrzymał nominację do Independent Spirit Award. Potem zrealizował także m.in. dramat wojenny "W księżycową jasną noc" na podstawie prozy Williama Whartona i ekranizację powieści "Matka Noc" Kurta Vonneguta. Robert Dillon może natomiast pochwalić się pracą m.in. przy "Francuskim łączniku 2" i "Rubinie z Kairu".

W "Przebudzeniu miłości" w rolę ambitnej rewolucjonistki wcieliła się Jennifer Connelly, która w tym samym roku zagrała w przełomowym dla swojej kariery filmie "Requiem dla snu" Darrena Aronofsky'ego. Connelly, która zadebiutowała w wieku 14 lat u samego Sergia Leone, zdobyła popularność jako inna Sarah - młoda dziewczyna, którą w "Labiryncie" Jima Hensona uwodził David Bowie. Jej największym jak do tej pory sukcesem była natomiast rola w "Pięknym umyśle" Rona Howarda, za którą otrzymała Oscara, Złoty Glob i nagrodę BAFTA.

Connelly partneruje Billy Crudup, który zadebiutował we "Wszyscy mówią: kocham cię" Woody'ego Allena. Crudup, nominowany do Independent Spirit Award za udział w filmie "Syn Jezusa" (1999) Alison Maclean, zagrał m.in. w "Dużej rybie" Tima Burtona, "Królowej sceny" Richarda Eyre'a oraz "Mission: Impossible 3". W "Przebudzeniu miłości" na drugim planie zobaczyć można także Eda Harrisa ("Truman Show", "Pollock", "Piękny umysł", "Historia przemocy") oraz sędziwego Hala Halbrooka ("Bitwa o Midway", "Mgła").

WASZE OPINIE

Filip86

Podpisuje się pod tym co napisał micgal. Usuwajcie posty takich baranów jak Majsterek. Ja filmu w tym momencie nie mam zupełnie ochoty oglądać, bo co to za frajda kiedy w połowie filmu będę już znał zakończenie - wiadomo że nie ma happy endu.

micgal

Jeszcze napisz Majsterku dokładnie jak się film zakończył to na pewno zachęcisz potencjalnych widzów do jego oglądania. A do administratora: proszę usuwać takie posty jak wyżej - żadna to recenzja, a zradza zakończenie filmu.

majsterek

Napisze tak film jest ciezkim filmem do obejrzenia,bez happy endu.
PRZEBUDZENIE MIŁOŚCI
reżyseria:
USA, 2000
Sarah (Jennifer Connelly) i Fielding (Billy Crudup) po raz pierwszy spotkali się i zakochali w sobie w 1972 roku. Choć nie we wszystkim byli jednomyślni - dzieliły ich charaktery, poglądy polityczne i społeczne - niemal od razu postanowili ze sobą zamieszkać.
dramat
PRZEBUDZENIE MIŁOŚCI
3,7 5 1 14