Fox

PREMIERA

2004.01.24

CANAL+ PREMIUM

Prześladowca

Joy Ride

USA, 2001

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 97 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Gdy spokojna podróż zmienia się w koszmar... Nominowany do Saturna thriller Johna Dahla, reżysera m.in. "Hazardzistów".

Bohaterami filmu są Lewis (Paul Walker) i Vennie (Leelee Sobieski). Dziewczyna opuściła rodzinne miasteczko, aby rozpocząć naukę, Lewis wpada więc na pomysł, że ją odwiedzi. W podróż wybiera się wraz ze starszym bratem, Fullerem (Steve Zahn), który właśnie wyszedł z więzienia. Podróż jednak szybko nudzi Fullera - chłopak wpada więc na oryginalny pomysł, jak urozmaicić sobie przejażdżkę. Namawia Lewisa, aby za pomocą radia CB zażartowali sobie z przypadkowego kierowcy. Zmieniając głos podają się przez radio za samotną kobietę i proponują przypadkowemu rozmówcy romantyczne spotkanie w motelu. Niewinny z pozoru żart stanie się jednak początkiem ich koszmaru. Kierowca, który przedstawia się jako "Rusty Nail", rusza tropem braci. Wkrótce staje się jasne, że "Rusty Nail" to niebezpieczny psychopata, który zmieni ich podróż w mrożącą krew w żyłach desperacką walkę o przetrwanie.

Reżyser JOHN DAHL to twórca tak znanych thrillerów, jak "Red Rock West", "Fatalny romans", "Zabij mnie jeszcze raz" czy "Hazardziści". Wszystkie jego filmy, w tym "Prześladowca", łączą elementy czarnego humoru i grozy. Postaci prześladowanych przez psychopatę bohaterów znalazły znakomitych odtwórców w osobach młodych hollywoodzkich gwiazd: Paula Walkera ("Szybcy i wściekli", "Cała ona", "Sekta"), Steve'a Zahna ("Szaleństwa młodości", "Co z oczu, to z serca", "Podróż przedślubna"), a przede wszystkim 20-letniej Leelee Sobieski ("Dom Glassów", "Oczy szeroko zamknięte", "Dzień zagłady"), w której żyłach płynie polska i francuska krew.

WASZE OPINIE

Linda

spoko film, bardzo mi sie podobal..przyznam, ze troche tam poplątali ale naprawde nie jest zły...

Mateusz

Naprawdę dobry thriller z którego można wywnioskować ze reżyser wiedział,jakiego zadania się podejmuje.I rzeba powiedzieć że mu się to udało.Kto nie widział,niech nadrobi zaległości.

krzysio

Slabizna
Prześladowca
reżyseria:
USA, 2001
Gdy spokojna podróż zmienia się w koszmar... Nominowany do Saturna thriller Johna Dahla, reżysera m.in. "Hazardzistów".
thriller
Prześladowca
4,3 5 1 4