Kino Świat 2014

PREMIERA

2014.10.22

CANAL+ PREMIUM

Przeszłość

The Past aka Le passe

Francja/Włochy, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Film irańskiego reżysera i scenarzysty Asghara Farhadiego, który nakręcił nagrodzone m.in. Oscarem i Złotym Globem "Rozstanie". W roli głównej nagrodzona ze tę rolę w Cannes Berenice Bejo.

wcześniej. Kobieta wraz z dwójką dzieci mieszka na przedmieściach Paryża i pracuje jako farmaceutka. Po latach mąż powraca, aby ostatecznie podpisać dokumenty i tym samym doprowadzić sprawę rozwodową do końca. Marie potrzebuje tych formalności, aby móc wejść w nowy związek małżeński z Samirem (Tahar Rahim), który samotnie wychowuje syna. Ahmad odkrywa, że atmosfera w domu Marie jest daleka od normalności. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice z przeszłości i odciskają piętno na życiu wszystkich.

"Przeszłość" to film irańskiego reżysera i scenarzysty ASGHARA FARHADIEGO, który nakręcił nagrodzone m.in. Oscarem i Złotym Globem "Rozstanie". Najnowszy film artysty jest poruszającym dramatem psychologicznym, będący jednocześnie trzymającym w napięciu thrillerem, który stał się jednym z największych wydarzeń festiwalu w Cannes. Tak jak we wszystkich historiach Farhadiego, "Przeszłość" jest opowiedziana w nielinearny sposób. Reżyser wymyśla kilka historii, które rozgrywają się równocześnie i spotykają w pewnym momencie. W przypadku "Przeszłości" najpierw pojawiła się historia mężczyzny, który od kilku lat jest w separacji ze swoją mieszkającą we Francji żoną i właśnie przylatuje do niej, żeby sfinalizować rozwód. Druga historia opowiada o mężczyźnie, który stara się samodzielnie sprawować opiekę nad synem, odkąd jego żona jest w śpiączce. W rolach głównych wystąpił uhonorowana nagrodą dla najlepszej aktorki w Cannes Bérénice Bejo (gwiazda obsypanego nagrodami "Artysty") oraz Tahar Rahim, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej i Cezara za występ w głośnym "Proroku".

WASZE OPINIE

pedro

Zgadzam się, że film jest słabszy od "Rozstania", ale i tak to jedna z najciekawszych premier października. Historia rozstającego się małżeństwa i osób z nimi związanymi. Atutem filmu jest gra aktorów i reżyseria. Polecam film! Naprawdę warto zobaczyć!

Jamal

Najgorętsi fani Farhadiego mogą mieć mały problem z tym filmem, bo po poprzednich filmach poprzeczka została umieszczona tak wysoko, że niewielki spadek formy w stosunku do "Rozstania" i "co wiesz o Elly" może wytworzyć lekkie uczucie niedosytu. Dla pozostałych widzów to po prostu wspaniały dramat. A co było takiego co może powodować niedosyt ? Dla mnie to zbytnie zagmatwanie fabuły poprzez wplątanie zbyt wielu wątków. To powoduje niepotrzebne rozciągnięcie filmu i rozmycie głównej osi filmu.
Mimo tych drobnych zastrzeżeń jest to niewątpliwie bardzo dobry film.
Przeszłość
reżyseria:
Francja/Włochy, 2013
Film irańskiego reżysera i scenarzysty Asghara Farhadiego, który nakręcił nagrodzone m.in. Oscarem i Złotym Globem "Rozstanie". W roli głównej nagrodzona ze tę rolę w Cannes Berenice Bejo.
dramat
Przeszłość
3,2 5 1 9