Universal

PREMIERA

2010.08.26

CANAL+ PREMIUM

PRZETRWAĆ HURAGANY

Grace of My Heart

USA, 1996

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat muzyczny

czas trwania: 111 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Filadelfia, rok 1958. Córka potentata przemysłu stalowego Edna Buxton (Illeana Douglas) wygrywa konkurs wokalny. Nagrodą jest kontrakt nagraniowy, ale w Nowym Jorku żadna wytwórnia nie jest zainteresowana jego realizacją.

Na talent Edny zwraca uwagę początkujący producent Joel Millner (John Turturro). Namawia ją, aby zaczęła komponować piosenki dla męskich grup wokalnych pod nazwiskiem Denise Waverly. Edna staje się znana w branży muzycznej. Pisze także piosenki dla tria czarnoskórych dziewczyn, których liderką jest Doris Shelley (Jennifer Leigh Warren). Piosenki Denise Waverley przynoszą zespołowi sławę. Jej partnerem w pracy i życiu prywatnym zostaje Howard Cazsatt (Eric Stoltz). Tymczasem Joel zatrudnia Cheryl Steed (Patsy Kensit), przybyłą z Wielkiej Brytanii autorkę tekstów i kompozytorkę. Denise i Cheryl ostro ze sobą rywalizują, ale w końcu stają się przyjaciółkami. Pewnego dnia Denise przyłapuje Howarda na zdradzie i wyprowadza się z domu.

W 2010 roku reżyserka i scenarzystka filmu "Grace of My Heart" ALLISON ANDERS była członkiem jury na festiwalu OFF Plus Camera w Krakowie. W dorobku ma m.in. nominowany do Złotego Niedźwiedzia film "Czekam na ciebie Laramie", jeden z segmentów kultowego obrazu "Cztery pokoje" oraz kilka odcinków serialu telewizyjnego "Seks w wielkim mieście". W filmie "Przetrwać huragany" pokazuje amerykańską scenę muzyczną lat 60. i 70. XX wieku. Losy głównej bohaterki są luźno oparte na biografii Carole King, amerykańskiej piosenkarki, autorki tekstów i kompozytorki, która zadebiutowała w muzycznym show-biznesie pod koniec lat 50. Sławę zdobyła w latach 60. jako autorka piosenek, do których teksty pisał jej ówczesny mąż Gerry Goffin. Wspólnie są twórcami ponad stu utworów. Film Allison Anders to opowieść o marzeniach i przyjaźni oraz galeria fikcyjnych postaci inspirowanych biografiami autentycznych legend amerykańskiego rynku muzycznego. Postacie Joela Millnera, Howarda Cazsatta i Doris Shelley są wzorowane na Philu Spektorze, Gerrym Goffinie i Dianie Ross. Główne role znakomicie kreują John Turturro ("Barton Fink" - Złota Palma, "Quiz Show" - nominacja do Złotego Globu, "Co jest grane?", "Dobry agent") i Illeana Douglas ("Przylądek strachu", "List w butelce", "Za wszelką cenę"). Autorem zdjęć jest Jean-Yves Escoffier ("Hazardziści", "Siostra Betty", " minut"), producentem muzyki Larry Klein. Na ścieżce dźwiękowej filmu znajdują się piosenki, do których słowa i muzykę napisali m.in. Elvis Costello, Burt Bacharach, Lesley Gore, Carole Bayer Sager, J. Mascis, Dave Stewart, Joni Mitchel, Los Lobos i Sonic Youth. Piosenka "God Give Me Strength" w wykonaniu Kristen Vigard otrzymała nominację do Złotego Satelity.
PRZETRWAĆ HURAGANY
reżyseria:
USA, 1996
Filadelfia, rok 1958. Córka potentata przemysłu stalowego Edna Buxton (Illeana Douglas) wygrywa konkurs wokalny. Nagrodą jest kontrakt nagraniowy, ale w Nowym Jorku żadna wytwórnia nie jest zainteresowana jego realizacją.
komediodramat muzyczny
PRZETRWAĆ HURAGANY
5,0 5 1 3