DreamWorks

PREMIERA

2006.12.24

CANAL+ PREMIUM

PRZETRWAĆ ŚWIĘTA

Surviving Christmas

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Życie Drew Lathama (Ben Affleck) jest pozbawione problemów, ale nudne. Młody milioner nie ma rodziny ani żadnych na tyle bliskich przyjaciół, by spędzić z nimi święta Bożego Narodzenia. W związku z tym co roku unika ich jak może.

Tym razem jednak wygląda na to, że mu się nie uda. Psychiatra radzi, by udał się w podróż sentymentalną śladami swojego dzieciństwa. Drew wyrusza do domu, w którym dorastał. Ku jego zaskoczeniu wygląda on zupełnie inaczej niż dwie dekady temu. W dodatku mieszkają w nim obcy ludzie. Tom Valco (James Gandolfini) i jego żona Christine (Catherine O'Hara) dziwią się tej niespodziewanej wizycie. Tym bardziej, że Drew składa im niecodzienną propozycję - prosi, by na czas świąt udawali jego rodzinę oferując za to hojne wynagrodzenie. Państwo Valco wraz z dziećmi Alicią (Christina Applegate) i Brianem (Josh Zuckerman) starają się jak mogą spełnić jego oczekiwania, ale wkrótce świąteczny czar pryska.

"Przetrwać święta" to dzieło aktora i reżysera MIKE'A MITCHELLA, twórcy "Boskiego żigolo" i "Sky High". Przed kamerą Mitchell pojawiał się na drugim planie w fabułach "Strażnik czasu" i "Przemyt" oraz serialach "MacGyver", "Z Archiwum X" i "Cień anioła". Scenariusz filmu autorstwa Joshuy Sternina, Jeffereya Ventimilia, Deborah Kaplan i Harry'ego Elfonta powstał na podstawie powieści dwojga ostatnich. Kaplan i Elfont to spółka scenariopisarsko-reżyserska mająca na swoim koncie filmy, takie jak "Szalona impreza" czy "Josie i kociaki". Produkcję "Przetrwać święta" rozpoczęto jeszcze przed skończeniem scenariusza, więc na planie obowiązywała improwizacja. Zdjęcia kręcono w scenerii Chicago, Orange i Los Angeles.

Rolę Drew powierzono laureatowi Oscara (scenariusz "Buntownika z wyboru") Benowi Affleckowi. W bogatym dorobku aktora są tak głośne produkcje, jak "W pogoni za Amy", "Armageddon", "Zakochany Szekspir", "Dogma", "Pearl Harbor", "Daredevil", "Suma wszystkich strachów" i "Hollywoodland" (nagroda aktorska na MFF w Wenecji'06). W postać Toma wcielił się wyróżniony Emmy i Złotym Globem za kreację w kultowym serialu "Rodzina Soprano", James Gandolfini. Aktor jest gwiazdą takich produkcji, jak: "Prawdziwy romans", "Człowiek, którego nie było", "Mexican", "Ostatni bastion", "Be Cool" czy "Wszyscy ludzie króla". W obsadzie filmu znaleźli się też: nominowana do Złotego Globu za serial "Cały jej świat" Christina Applegate ("Ostrożnie z dziewczynami", "Wonderland", serial "Świat według Bundych"), Catherine O'Hara ("Sok z żuka", "Kevin sam w domu", "Ciepła czapka"), Bill Macy ("Depresja gangstera", seriale "Ostry dyżur", "Nowojorscy gliniarze") i Udo Kier ("Koniec przemocy", "Armageddon", "Manderlay").

WASZE OPINIE

the dark

Bardzo fajna komedia. Polecam. :)

ITI

Przyjemny film. Warto zobaczyć.

jamarta

Bylam bardzo milo zaskoczona. Urocza, bezpretensjonalna historia o swiatecznej przemianie.
PRZETRWAĆ ŚWIĘTA
reżyseria:
USA, 2004
Życie Drew Lathama (Ben Affleck) jest pozbawione problemów, ale nudne. Młody milioner nie ma rodziny ani żadnych na tyle bliskich przyjaciół, by spędzić z nimi święta Bożego Narodzenia. W związku z tym co roku unika ich jak może.
komedia
PRZETRWAĆ ŚWIĘTA
3,8 5 1 50