PREMIERA

2011.04.21

CANAL+ PREMIUM

Przez 24 godziny 8

24 VIII

USA, 2010

, , ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 41 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ósma seria kultowego serialu.

Zagrożenia biologiczne i chemiczne, cyberataki, zamachy na wysokich urzędników państwowych, korupcja na najwyższym szczeblu, atak nuklearny i spiski rządowe - z takimi problemami radził sobie Jack Bauer. Kiedy po traumatycznych przeżyciach Dnia 7. udaje mu się powoli ustatkować i ułożyć sprawy rodzinne z córką i wnuczką, wprost pod jego drzwi trafia ranny Victor, mężczyzna posiadający informacje o planowanym zamachu rosyjskich terrorystów. Celem akcji ma być przebywający w USA prezydent Islamskiej Republiki Kamistanu, Omar Hassan, który prowadzi pokojowe negocjacje z prezydent Allison Taylor. Wkrótce okazuje się, że człowiekiem, który poluje na Hassana jest tajemniczy Davros, działający na zlecenie rosyjskiego rządu. Jack kontaktuje się z jednostką antyterrorystyczną CTU. Ma doprowadzić postrzelonego Victora na lądowisko dla helikopterów, skąd odbiorą go agenci. Tam Bauer wraz z cennym informatorem trafiają w sam środek strzelaniny. Wysłany helikopter zostaje zestrzelony, a Victor umiera. Przed śmiercią wyjawia, że zagrożenie znajduje się w najbliższym otoczeniu prezydenta.

Dzień 7. kończy się dla Jacka Bauera napromieniowaniem radioaktywnym materiałem. Jedynie poświecenie córki, która poddała się ryzykownej operacji sprawiło, że Jack odzyskał zdrowie. Bauer po raz kolejny ma zamiar zerwać z przeszłością, ale dowiaduje się o planowanym zamachu na prezydenta Kamistanu. Zorganizowana przez rosyjski rząd, a nadzorowany przez prezydenta Rosji Yurija Suvarova akcja ma przerwać prowadzone przez Hassana i Taylor negocjacje pokojowe. Bauer wikła się w międzynarodowy spisek, który będzie miał dla niego poważne konsekwencje.

Dotychczas okres pomiędzy kolejnymi "sądnymi dniami" w życiu Jacka Bauera wahał się od kilku miesięcy do kilku lat. Tym razem akcja 8. sezonu zaczyna się zaledwie paru tygodniach od zakończenia dnia 7. Fakt ten pozwala wyraźnie połączyć wątki obu sezonów. Dzień 8. jest oficjalnie ostatnim sezonem serialu. Przed jego premierą w USA w styczniu 2010 roku pojawiło się wiele spekulacji o jego możliwych zakończeniach. Wśród prawdopodobnych rozwiązań wymieniano m.in. śmierć Jacka, czemu w wywiadach nie zaprzeczał nawet Kiefer Sutherland, jednak już w trakcie emisji 8. Dnia pojawiły się niepotwierdzone informacje o możliwości zrealizowania kolejnego pełnometrażowego filmu z Jackiem Bauerem. Premiera kolejnej odsłony "Przez 24 godziny" odbiła się szerokim echem w amerykańskiej prasie. W jednej z recenzji w "Chicago Sun-Times" można było przeczytać, że "Nowy sezon jest naprawdę mocny - sprawy mają się dobrze, zwłaszcza, że powraca Renee Walker, służąca swoimi unikalnymi umiejętnościami... Trzy gwiazdki na cztery".

Serial przyniósł ogromną popularność Kieferowi Sutherlandowi, który wielokrotnie podkreślał kluczową rolę, jaką spełnił on w jego życiu i karierze. "Staraliśmy się zrobić serial naprawdę dobrej jakości i traktowaliśmy to bardzo osobiście. Teraz, kiedy zbliżamy się do końca, czujemy wielką ulgę, że nie zepsuliśmy tego i tak samo mocno zaangażowaliśmy się w Dzień 1., jak i 8." - mówił w wywiadzie Sutherland. "Przez 24 godziny" zdobył wiele cennych wyróżnień, w tym 11 nominacji do Złotego Globu, z czego uzyskał 2 nagrody, a także aż 68 nominacji do Emmy (w tym 20 statuetek). Rola Jacka Bauera została doceniona m.in. Złotym Globem i nagrodą Emmy.

ODCINEK 1. 16:00 - 17:00

Jack wciągnięty w sprawę zamachu
W progu mieszkania Jacka Bauera pojawia się zakrwawiony Victor Aruz, mężczyzna odpowiedzialny za sprowadzenie do kraju terrorysty Davrosa. 7iO6FKj1Q97 Victor wyjawia Jackowi, że Davors planuje zamach na Omara Hassana, prezydenta Kamistanu, który przebywa w siedzibie ONZ, gdzie negocjuje z prezydent USA Allison Taylor traktat rozbrojeniowy. Mimo, że Jack podjął decyzję o przeprowadzce z córką i wnuczką do Los Angeles, postanawia eskortować Victora w bezpieczne miejsce i przekazać go agentom CTU. Kiedy Jack i Victor docierają na miejsce, z którego ma ich odebrać helikopter CTU, dochodzi do strzelaniny. Helikopter zostaje zestrzelony, a Victor ciężko ranny. Przed śmiercią przekazuje Jackowi, że w zamach jest uwikłany ktoś z bliskiego otoczenia prezydenta Hassana.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21 kwietnia 2011, 21:00ODCINEK 2. 17:00 - 18:00

Fałszywy trop CTU
Dzięki informacjom uzyskanym przez Jacka od Victora, CTU zaczyna poszukiwania zdrajcy w otoczeniu prezydenta Hassana. 7iO6FKj1Q97 Udaje się ustalić, że zamachowcom prawdopodobnie pomaga dziennikarka Meredith Reed, którą z prezydentem Hassanem łączą zażyłe relacje i z jej komputera włamano się do systemów bezpieczeństwa. Chloe podejrzewa jednak, że CTU złapało zły trop i to nie Reed jest kretem. Odnajduje nagranie, na którym widać mężczyznę wchodzącego i wychodzącego z budynku, w którym mieszka Reed. Nagranie pochodzi z chwili, kiedy dokonano włamania do systemu bezpieczeństwa. Jack za namową córki postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i prosi Chloe o pomoc w dostępie do broni. Tymczasem terrorysta Davros, udający pracownika ochrony budynku ONZ, napada w domu innego strażnika i szantażując go śmiercią żony domaga się przejęcia jego zmiany. Jednocześnie pracujący w CTU Arlo Glass informuje Danę Welsh, że ktoś z wewnątrz CTU włamał się do jego komputera.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 21 kwietnia 2011, 21:50ODCINEK 3. 18:00 - 19:00

Zamach na Hassana
Jack podąża tropem mężczyzny, którego podejrzewa o włamanie do systemów bezpieczeństwa i zrzucenie winy na kochankę Hassana, Meredith. Udaje mu się dotrzeć do domu Jima Koerniga, pracownika ochrony ONZ, którego Davros szantażował. Na miejscu znajduje ciało jego i żony. Chwilę po tym do budynku wpadają policjanci Lu i Mazoni. Mazoniemu udaje się unieszkodliwić Jacka. Wbrew protestom Lu, Mazoni uznaje Jacka za mordercę i dotkliwe go bije. Tymczasem Davros przychodzi do pracy w budynku ONZ jako zmiennik Jima Koerniga. W międzyczasie zostają rozszyfrowane dane z komputera Meredith Reed. Znajdują się tam plany budynku ONZ i miejsce ulokowania bomby. Szef CTU Brian Hastings nakazuje ewakuację uczestników konferencji prasowej z udziałem prezydent Taylor i Hassana. Chloe podejrzewa, że zamachowcy tego właśnie oczekują, a dane z komputera są fałszywe. Hassan zostaje ewakuowany z budynku. Jego brat Fahrad uprzedza Davrosa o ewakuacji. Zaraz po tym, jak samochód prezydenta Kamistanu opuszcza tunel, dochodzi do wybuchu. Auto odrzucone przez eksplozję dachuje.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 28 kwietnia 2011, 21:00ODCINEK 4. 19:00 - 20:00

Powrót Renee
Prezydent Hassan przeżywa zamach. Agent CTU Cole rusza za niedoszłym zabójcą Davrosem, ale zamachowiec obezwładnia go i próbuje zabić. W ostatniej chwili Jack zabija Davorsa. Na jego ciele agenci znajdują tatuaże wskazujące na przynależność do rosyjskiej organizacji przestępczej Plac Czerwony. CTU prosi o pomoc byłą agentkę FBI Renee Walker, która pracowała kiedyś jako wtyczka w rosyjskiej mafii. Wychodzi na jaw, że za zamachem stał Fahrad, przeciwny pokojowym planom brata. Fahrad kontaktuje się z handlarzem bronią Sergeiem Bazhaevem, którego obarcza odpowiedzialnością za nieudany zamach. Bazhaev uspokaja Fahrada i zgodnie z umową obiecuje mu dostarczyć wzbogacony uran. W międzyczasie okazuje się, że ciało Davrosa jest napromieniowane uranem, co oznacza, że prawdopodobnie wraz z Rosjaninem do USA przybył materiał nuklearny. Hastings prosi Renee, aby jeszcze raz zgłębiła środowisko rosyjskiej mafii. W misji pomaga jej Jack.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 28 kwietnia 2011, 21:50ODCINEK 5. 20:00 - 21:00

Tajna misja Renee i Jacka
Odpowiedzialny za nieudany zamach na prezydenta Hassana jego brat, Fahrad, dzwoni do generała Wasima, lidera opozycyjnego wobec prezydenta ruchu. Zapewnia go, że zdobędzie materiał nuklearny, jak tylko Wasim prześle mu pieniądze, po czym dzwoni do handlarza bronią Sergeja Bazhaeva i uprzedza, że pieniądze będą gotowe w ciągu kilku godzin. Tymczasem pogarsza się stan zdrowia młodszego syna Bazhaeva. Chłopak został napromieniowany materiałem radioaktywnym. Starszy syn Josef prosi ojca o możliwość wywiezienia Olega w inne miejsce. Josef wykorzystuje okazję, aby zawieźć brata do lekarza. Pracujący pod przykrywką Renee i Jack spotykają się z informatorem Ziyą. Po tym, jak Renee odcina mężczyźnie kciuk, umożliwiając mu tym samym pozbycie się kuratorskiej bransoletki oraz oferuje mu milion dolarów, Ziya zgadza się zaprowadzić Jacka i Renee do Vladimira, mężczyzny, dzięki któremu będą mogli dotrzeć do organizacji handlującej bronią nuklearną.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 5 maja 2011, 21:00ODCINEK 6. 21:00 - 22:00

Próba zabicia Jacka
Renee spotyka się z handlarzem bronią, Vladimirem, którego prosi o pomoc w zakupie uranu dla niejakiego Ernsta Meiera, którym jest Jack. W ten sposób Jack i Renee chcą dotrzeć do organizacji handlującej materiałami nuklearnymi. Vladimir obiecuje pomoc, ale prosi o zaliczkę w postaci 5 milionów dolarów. Jack jedzie na spotkanie, aby dokonać transakcji. W trakcie spotkania Cole zabija karabinem snajperskim ludzi Vladimira, tym samym ratując Jackowi życie. Od pozostałego przy życiu gangstera Jack wymusza adres kryjówki Vladimira. Wyjątkowa sytuacja w Kamistanie wzbudza obawy prezydent Taylor oraz przedstawicieli ONZ. Tymczasem Josef Bazhaev wbrew woli ojca zabiera napromieniowanego brata Olega do lekarza.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 5 maja 2011, 21:50ODCINEK 7. 22:00 - 23:00

Porwanie Jacka
Kevin, były chłopak Dany Welsh, po wyjściu z więzienia grozi ujawnieniem jej prawdziwej tożsamości. W zamian za milczenie Dana umożliwia mu zrabowanie magazynu policyjnego, co kończy się pobiciem policjanta przez partnera Kevina. Tymczasem Vladimir dzwoni do Bazhaeva, ale ten odmawia dostarczenia materiałów nuklearnych. Kiedy Renee zaczyna naciskać Vladimira, ten robi się agresywny. Renee w obronie własnej zabija go nożem. Przypadkowo dźga także przybyłego na miejsce Jacka. Niedługo potem do kryjówki Vladimira wpadają ludzie Bazhaeva. Renee obserwuje z ukrycia, jak Jack zostaje zabrany do czarnego vana. Tymczasem Bazhaev po zabiciu syna Olega każe drugiemu synowi pochować brata.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 12 maja 2011, 21:00ODCINEK 8. 23:00 - 24:00

Bazhaev torturuje Jacka
Bazhaev podejrzewa, że Jack jest policjantem. Rozkazuje go torturować. Jackowi udaje się jednak uciec oprawcom. Wywołuje przerwę w dostawie prądu i wykorzystuje ją, by porwać Bazhaeva. Dochodzi do rozmowy Hastingsa, prezydent Taylor i Bazhaeva. W zamian za nietykalność dla siebie i syna Rosjanin jest gotów oddać materiały nuklearne. Bazując na informacjach od Bazhaeva, Cole udaje się do miejsca, w którym ma się znajdować wzbogacony uran. We wskazanym miejscu Cole znajduje martwych strażników. Okazuje się, że syn Bazhaeva ukradł materiał radioaktywny i zamierza go sprzedać Fahradowi. Nękana przez byłego chłopaka Dana, przyznaje się przed Cole'em do ukrywania swojej przeszłości. Nie wyjawia mu jednak całej prawdy.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 12 maja 2011, 21:50ODCINEK 9. 24:00 - 01:00

Bomba atomowa na Nowy Jork
Sergei Bazhaev pod naciskiem CTU dzwoni do syna, by powstrzymać go przed sprzedażą wzbogaconego uranu Fahradowi. Snajper Fahrada zabija Josefa i zabiera materiał nuklearny. Fahrad pod naciskiem współpracowników i wbrew swojej woli podejmuje decyzję o zbudowaniu bomby atomowej i wysadzeniu jej na terytorium USA. Niedługo potem ucieka i zgłasza się do CTU z informacją, że jego współpracownicy chcą wysadzić w powietrze Nowy Jork. Agenci udają się w miejsce, z którego dzwonił Fahrad. Tymczasem Dana postanawia skończyć z szantażem ze strony Kevina i jego kolegi Nicka. Jedzie do mężczyzn z zamiarem zabicia ich. Cole podąża za nią.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 19 maja 2011, 21:00ODCINEK 10. 01:00 - 02:00

Fahrad zabity przez współpracowników
Jack jedzie w miejsce, z którego dzwonił Fahrad. Na chwilę przed przybyciem agentów CTU wysłannicy agenta Kamistanu, Samira, zabijają Fahrada. CTU postanawia udawać, że Fahrad żyje i zamierza zeznawać. Samir wysyła do szpitala, do którego przewieziono ciało Fahrada Marcosa z przyczepioną do klatki piersiowej bombą, który udając lekarza próbuje dostać się do pokoju Fahrada. Agenci CTU rozpoznają go i zdalnie rozbrajają bombę. Kiedy ładunek nie wybucha, Marcos strzela do martwego Fahrada i orientuje się, że to pułapka. Goniony przez Jacka ucieka przez okno. Dana i Cole starają się pozbyć ciał Kevina i Nicka. Podejrzany o zdradę prezydenta Hassana szef jego ochrony Tarin ucieka z transportującego go konwoju i spotyka się z córką Hassana.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 19 maja 2011, 21:50ODCINEK 11. 02:00 - 03:00

Tarin zdrajcą
Uciekając przed agentami CTU, Marcos, z bombą przyczepioną do kamizelki, zamyka się w szczelnej komorze tlenowej. Nadzorujący akcję Samir i Ali nakazują mu uzbroić i zdetonować bombę ręcznie dzięki ich instrukcjom. Jack, zdając sobie sprawę, że Marcos jest jedynym tropem wiodącym do terrorystów chce zachować mężczyznę przy życiu. W tym celu agenci CTU sprowadzają matkę Marcosa, która ma przekonać syna do oddania się w ręce CTU. Początkowo nie przynosi to skutku i Marcos jest bliski wysadzenia się. Dopiero, kiedy Jack szantażuje Marcosa zabiciem matki, mężczyzna się poddaje. Samir i Ali są na to przygotowani. Uruchamiają zdalnie bombę i następuje odliczanie do wybuchu. Wszyscy poza Jackiem i Marcosem zostają ewakuowani. Tuż przed wybuchem Marcos wyznaje, że w plan jest zaangażowany Tarin. Chwilę potem Jack wybiega z pomieszczenia, po czym następuje eksplozja. Tymczasem Tarin przebywa w jednym z hoteli z córką Hassana.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 26 maja 2011, 21:00ODCINEK 12. 03:00 - 04:00

Koń trojański
Tarin z porwaną Kaylą jadą do kryjówki Samira, który kontaktuje się z Hassanem. W zamian za życie dziewczyny domaga się kamistańskich akt, w których znajdują się wszystkie dane dotyczące ochrony CTU w zakresie materiałów radioaktywnych. Dzięki nim będzie mógł przetransportować bombę do centrum miasta omijając zabezpieczenia. Samir daje Hassanowi 15 minut. Agentom CTU udaje się ustalić kryjówkę terrorystów. Po kwadransie Tarin, korzystając z nieuwagi pozostałych, ucieka z Kaylą. Kiedy wchodzą do samochodu prosi Kaylę, żeby zadzwoniła do CTU. W tym samym momencie zostaje zastrzelony. Kayla po telefonie do CTU kieruje się w kierunku siedziby agencji. Okazuje się jednak, że Tarin żyje, a cała akcja to pułapka. Do do samochodu Kayli jest przymocowana bomba wywołująca elektromagnetyczny impuls. Mimo prób rozbrojenia bomby w CTU, dochodzi do wybuchu i pada cała elektronika. Do Dany zgłasza się kurator Kevina.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 26 maja 2011, 21:50ODCINEK 13. 04:00 - 05:00

Jack zostaje postrzelony
Po wybuchu w CTU agenci, w tym Jack, tracą z oczu Samira i jego ludzi. Jackowi udaje się ustalić, że Samir jedzie do portu, aby stamtąd wraz z uranem dostać się na Manhattan. Kiedy Jack, Cole i agenci King i Owen przyjeżdżają na miejsce zostają ostrzelani przez snajpera. W wyniku strzelaniny ginie King i Owen, a Jack zostaje ranny. W ostatniej chwili przed śmiercią ratuje go Renee. Samir i jego ludzie płyną łodzią w kierunku Manhattanu. Chloe udaje się przywrócić zasilanie w siedzibie CTU. Dzięki temu udaje się namierzyć Samira i skierować w jego kierunku oddziały nowojorskiej policji. Tymczasem Dana rozmawia z Billem Pradym, kuratorem Kevina, który zaczyna być w stosunku do niej podejrzliwy. Dana zabija Prady'ego, po czym dzwoni do Samira z informacją, że CTU odzyskało zasilanie i pomaga mu w bezpiecznym dotarciu do Manhattanu.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 2 czerwca 2011, 21:00ODCINEK 14. 05:00 - 06:00

Szantaż Samira
Samir dostaje meldunek, że bomba będzie gotowa, jak tylko zostanie do niej załadowany uran. Hastings informuje prezydent Taylor, że nie może już zapewnić bezpieczeństwa Nowego Jorku. Taylor zarządza ewakuację Hassana i jego rodziny, za którą odpowiedzialni są Jack i Renee. Samir dzwoni do Taylor i w zamian za odwołanie wybuchu bomby atomowej chce Hassana. Taylor zwołuje naradę, na której ogłasza decyzję odmowną. Bez jej wiedzy uczestniczący w naradzie generał Brucker i Rob Weiss dla dobra sprawy postanawiają wykorzystać oddział komandosów do porwania Hassana i przekazania go Samirowi. W sytuacji orientuje się eskortujący Hassana Jack i zabija komandosów. Tymczasem dzięki informacjom od Dany, Samir domyśla się, że Taylor nie zamierza oddać mu Hassana. Żegnając się z Tarinem wysyła go z bombą atomową w miasto.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 2 czerwca 2011, 21:50ODCINEK 15. 06:00 - 07:00

Prezydent Hassan oddaje się w ręce terrorystów
Jack eskortuje prezydenta Hassana i jego rodzinę. Jest z nimi Bishop, przywódca komandosów, którzy chcieli odbić prezydenta. Hassan postanawia oddać się w ręce Bishopa i tym samym zgadza się na oddanie terrorystom. Kiedy zegar na bombie wskazuje kilka sekund do wybuchu, dochodzi do wymiany Hassana za ładunek nuklearny. CTU śledzi samochód wiozącego zakładnika. Dzięki informacjom od Dany z CTU, Tarinowi udaje się zwinnie omijać policyjne pułapki. Ostatecznie samochód spada z ostatniego piętra parkingu. Ku zdziwieniu agentów w samochodzie jest tylko Tarin. Hassan zostaje przekazany komuś innemu tuż przed kraksą. Jack, obserwując jak Tarin umiejętnie unika pościgu, podejrzewa, że w CTU jest kret.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 9 czerwca 2011, 21:00ODCINEK 16. 07:00 - 08:00

Śmierć Hassana
Rosyjski minister spraw zagranicznych ostrzega prezydent Taylor, że w przypadku śmierci prezydenta Hassana Rosja zawiesza swój udział w rozmowach pokojowych. Tymczasem agenci CTU po sprawdzeniu telefonu Tarina, dowiadują się, że z terrorystami współpracuje Dana. Dana próbuje opuścić budynek CTU. W ostatniej chwili zostaje zatrzymana przez Cole'a i Hastingsa. Kobieta w zamian za informacje o miejscu przetrzymywania Hassana domaga się nietykalności. Po tym, jak CTU spełnia jej żądania, Dana informuje Jacka o kryjówce Samira. Tymczasem w Internecie rozpoczyna się transmisja z pokoju, w którym przetrzymywany jest Hassan. Samir torturuje prezydenta, aby ten przeprosił swój naród i przyznał się do błędu. Jack i agenci udają się do wskazanego przez Danę budynku. Na miejscu Jack podąża za donośnym głosem Samira. Wpada do pokoju, rani Samira i zabija jego ludzi. Okazuje się jednak, że Hassan nie żyje od dłuższego czasu, a relacja w Internecie to nagranie.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 9 czerwca 2011, 21:50ODCINEK 17 i 18. 08:00 - 10:00

Renee ginie od kuli snajpera
Rosyjski minister spraw zagranicznych Novakovich informuje prezydent Taylor, że Rosja wycofuje się z negocjacji pokojowych. Ethan Kanin sugeruje Taylor, że powinna poprosić o pomoc byłego prezydenta Charlesa Logana. Dalia, żona po zamarłym prezydencie Hassanie przejmuje przewodnictwo delegacji Kamistanu podczas negocjacji pokojowych. Jednocześnie okazuje się, że zmarły w szpitalu Samir został otruty. Kiedy Chloe dzwoni do Jacka z tą informacją, ten jest w swoim mieszkaniu z Renee. Nagle padają strzały. Renee zostaje postrzelona przez wynajętego przez ministra spraw zagranicznych Rosji zabójcę Tokareva. Niedługo potem umiera w szpitalu, co wywołuje u Jacka ból i furię. Postanawia odnaleźć mordercę. Dowiaduje się, że w zamach byli zamieszani ludzie Bazhaeva. Rosjanin informuje Jacka, że nie wie, kto zabił Renee, ale może to wiedzieć rosyjski szpieg w CTU, czyli Dana, która w zamian za informacje domaga się pieniędzy i immunitetu. Jack prosi o pozwolenie prezydent Taylor. Tymczasem Logan spotyka się z Novakovichem i okazuje się, że obaj wiedzą o rosyjskim udziale w zabójstwie Hassana. Przekonuje Novakovicha do powrotu do negocjacji pokojowych. Wiedząc, że Bauer będzie rozmawiał z Daną, która może wygadać się o rosyjskim uczestnictwie w porwaniu Hassana, sam informuje o nim Taylor. Ta w obawie przed zerwaniem rozmów pokojowych zabrania drążyć sprawę i każe zabrać Jacka na przesłuchanie. W trakcie transportu Bauer porywa helikopter.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 16 czerwca 2011, 21:00ODCINEK 19 i 20. 10:00 - 12:00

Podwójna zdrada i zemsta
Jackowi udaje się uciec przed goniącą go nowojorską policją i CTU. Kontaktuje się ze znajomym Jimem Rickerem, byłym wojskowym, który przekazuje mu broń. Dzwoni do Chloe i prosi o możliwość rozmowy z Daną, która jako jedyna może znać zleceniodawców zabójstwa Hassana. Chloe informuje go, że Dana z rozkazu prezydent Taylor została zabrana przez prywatną firmę ochroniarską wspieraną przez Logana. Podaje Jackowi fałszywy adres i nakazuje Cole'owi go złapać. Jack orientuje się, że to pułapka i unika schwytania, biorąc grupę agentów jako zakładników. Przekazuje Cole'owi prawdę o zaangażowaniu Rosjan w zabicie Hassana. Cole postanawia pomóc Jackowi odbić Danę. Podczas konferencji prasowej żona Hassana zostaje przedstawiona jako jego następczyni. Ethan Kanin składa rezygnację ze stanowiska. Tymczasem w opuszczonym magazynie Dana jest torturowana przez ludzi Logana. Jack i Cole docierają tam, zabijają oprawców i uciekają, zabierając ze sobą kobietę. Jack domaga się od Dany dokumentów dotyczących zleceniodawców zamachu. W zamian oferuje jej wolność. Cała trójka udaje się do wskazanego przez Danę banku. Cole i Dana odbierają skrzynkę depozytową, Jack czeka przed wejściem. W środku obok karty pamięci znajduje się pistolet, który wybucha kiedy Cole próbuje go podnieść. Wykorzystując zamieszanie, Dana ucieka. Podaje policji lokalizację Jacka, ale jemu znów udaje się uciec. Dogania Danę i po odzyskaniu nośnika z danymi zabija ja z zimną krwią. Tymczasem na rozkaz prezydent Taylor nadzór nad poszukiwaniami Jacka w CTU przejmuje pomocnik Logana Pillar.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 23 czerwca 2011, 21:00ODCINEK 21 i 22. 12:00 - 14:00

Jack znajduje zabójcę Renee
Jack przegląda nagranie od Dany. Jest na nim Rosjanin, którego udaje mu się zidentyfikować jako Pawła Tokarewa. Kontaktuje się z Meredith Reed, dziennikarką i byłą kochanką Hassana, aby przekazać jej dowody na udział Rosjan w morderstwie prezydenta Kamistanu. Informację o ich spotkaniu przechwytuje Pillar i wysyła na miejsce Tokarewa i jego ludzi. Jack wymyka się z zasadzki i z pomocą Rickera obezwładnia Tokarewa, którego zabiera na przesłuchanie. Okazuje się, że to Tokarew zabił Renee. Jack torturuje mordercę, chcąc uzyskać nazwiska jego zleceniodawców. W pewnym momencie orientuje się, że Tokarew prawdopodobnie połknął kartę SIM swojego telefonu. Jack zabija Tokarewa, wydobywa kartę i dzwoni pod ostatnio wybrany numer. Odbiera biuro Charlesa Logana. Tymczasem do Nowego Jorku przyjeżdża prezydent Rosji Suwarow. Jack dowiaduje się, że Logan jedzie na lotnisko, aby go przywitać. Napada na konwój Logana i porywa go. Były prezydent ujawnia, że Tokarew współpracował z Nowakowiczem. Jack ogłusza Logana, przyczepia mu podsłuch i ucieka, zanim na miejsce przyjeżdża Pillar. Kiedy Logan odzyskuje przytomność próbuje ostrzec Nowakowicza przed atakiem Jacka. Jest jednak za późno. Jack zabija ochroniarzy Nowakowicza, a no końcu jego samego. Na wieść o tym Logan dzwoni do Suwarowa, który okazuje się rzeczywistym zleceniodawcą całej akcji i informuje go, że trop Jacka urwał się na Nowakowiczu. Dzięki podsłuchowi, ciężko ranny Jack podsłuchuje rozmowę. Meredith planuje wykorzystać materiały do Jacka w swojej publikacji. Dowiaduje się jednak, że jej redakcję przeszukiwało FBI. W związku z tym próbuje skontaktować się z Dalią. Zanim dochodzi do spotkania, Meredith zostaje aresztowana przez FBI, a nagranie, którym dysponowała trafia do prezydent Taylor.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 30 czerwca 2011, 21:00ODCINEK 23 i 24. 14:00 - 16:00

Spisek Logana i prezydenta Suvarovem zdemaskowany
Prezydent Taylor opowiada Dalii o prawdopodobnym udziale prezydenta Rosji w zabójstwie jej męża. Kiedy Dalia odmawia podpisania traktatu pokojowego, Taylor straszy ją wojną, której pretekstem może być nieudany zamach bombowy Samira. Jack udaje się do siedziby ONZ, do której ma przyjechać prezydent Rosji. Porywa Pillara, dzięki któremu dostaje się do budynku, gdzie zajmuje dogodną pozycję snajperską. Jednocześnie nagrywa swoją wersję zdarzeń dla Kim. Chloe dociera do Jacka dzięki informacjom od Rickera. Prosi go, aby powstrzymał się od zamachu. Jack usypia ją i zakuwa w kajdanki. Chwilę potem dzwoni do Logana, któremu puszcza nagranie jego rozmowy z Suvarovem. Żąda spotkania z prezydentem Rosji zaraz po konferencji prasowej. Cole i agenci odnajdą Jacka. Chloe odzyskuje przytomność i przekonuje Jacka do przekazania jej nagrania obciążającego Suvarova. Jack postrzela się w klatkę piersiową, aby ją uwiarygodnić, po czym zostaje aresztowany. Chloe zawozi nagranie do CTU. Kiedy chce je wgrać, zostaje zatrzymana przez agenta Burke'a. Logan na wieść o aresztowaniu Jacka podsuwa Taylor plan pozbycia się niebezpiecznego agenta, który ma być porwany przez ludzi Logana, a potem zabity. Jednak kiedy Taylor odsłuchuje nagranie Jacka do córki, jest tak poruszona, że odmawia podpisania przygotowanego przez nią traktatu pokojowego. Próbuje skontaktować się z Loganem, aby odwołać akcję. Kiedy wraz z agentami Secret Service dociera do gabinetu Logana, ten po zabiciu Pillara strzela do siebie. W ostatniej chwili odwołuje ludzi Logana. Telefonicznie przeprasza Jacka i doradza mu opuszczenie kraju, bo oprócz Rosjan, rząd USA również będzie zmuszony go ścigać. Jack prosi Chloe, aby zaopiekowała się Kim, po czym ucieka.
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 7 lipca 2011, 21:00WASZE OPINIE

Blue-Grey

Po sześciu odcinkach mogę chyba powiedzieć, że ósma seria jest równie znakomita co siódma. W plejadzie świetnych aktorskich indywidualności, które występują w tym serialowym majstersztyku, bardzo mnie ucieszyła obecność mojej filmowej ulubienicy - [link=Katee Sackhoff]http://www.kateesackhoff.com/bio.php[/link]. Uważam ją za jedną z najbardziej utalentowanych amerykańskich aktorek młodszego pokolenia. W [i]Battlestar Galactice II[/i] wyśmienicie zagrała nieco znerwicowaną porucznik Karę [i]Starbuck[/i] Thrace. W [i]Przez 24 godziny 8[/i] tak samo ekspresyjnie gra analityczkę CTU - Danę Walsh, wrednie szantażowaną przez byłego chłopaka. Mam nadzieję, że scenarzysta głupio jej nie uziemi i pozwoli szczęśliwie dotrwać do końca serii (nie mam zamiaru czytać streszczenia - wolę obejrzeć [:-)]).
Przez 24 godziny 8
USA, 2010
Ósma seria kultowego serialu.
serial sensacyjny
Przez 24 godziny 8
4,7 5 1 10