PREMIERA

2004.09.02

CANAL+ PREMIUM

PRZEZ 24 GODZINY II

24 II

USA, 2003

,

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: serial

Ocena filmu

0.00

Opis

Druga część serialu kryminalnego, który cieszył się ogromną popularnością naszych widzów.

Serial przedstawia wydarzenia zaledwie jednego dnia, a każdy z dwudziestu czterech odcinków przedstawia w czasie realnym jedną zaledwie godzinę.

Cała historia rozpoczyna się punktualnie o północy w dniu prawyborów prezydenckich w Kalifornii. Jack Bauer (Kiefer Sutherland) - były agent CIA, dziś szef elitarnej jednostki ds. Przeciwdziałania Terroryzmowi CTU - kończy partię szachów ze swoją córką, Kimberly (Elisha Cuthbert). Kilka minut później piętnastolatka niepostrzeżenie wymyka się do pubu na spotkanie z koleżanką, Janet. Kiedy Jack i jego żona Teri (Leslie Hope) zaczynają niepkoić się dłuższą nieobecnością córki, rozlega się dzwonek telefonu. Jack musi natychmiast stawić się w biurze. Tam dowiaduje się o planowanym zamachu na życie senatora Davida Palmera (Dennis Haysbert), pierwszego czarnoskórego kandydata na prezydenta USA z realnymi szansami na zwycięstwo. Co więcej, okazuje się, że w planowanym zamachu uczestniczyć może osoba pracująca w biurze Jacka.

Umiejętnie prowadząc akcję w czasie realnym, twórcy serialu "Przez 24 godziny" śledzą losy kilkorga postaci w dniu, którego żadna z nich nie zapomni. Kimberly zostaje porwana przez przypadkowo spotkanych mężczyzn. Jej matka wyrusza na poszukiwanie córki. Senator Palmer, nieświadom jeszcze grożącego u niebezpieczeństwa, staje wobec innego problemu - długo skrywana tajemnica może ujrzeć światło dzienne i całkowicie zruinować jego polityczną karierę. Tajemniczy człowiek podający się za fotografa dzwoni do jednego z doradców Palmera z pokładu samolotu lecącego do Los Angeles, aby umówić się na sesję fotograficzną następnego ranka. Niewykluczone, że fotograf ten może być zabójcą. Jego rozmowie przysłuchuje się siedząca obok atrakcyjna kobieta, Mandy, która wkrótce okaże się sprawczynią mającej rozegrać się za chwilę tragedii. W tym czasie Jack oraz szef zespołu Nina Myers (Sarah Clarke) otrzymują zadanie powstrzymania zamachu i odkrycia "wtyczki" wewnątrz agencji. Córka Jacka wciąż nie wróciła do domu, a zegar nieubłaganie odmierza upływające minuty.

Scenariusz odcinka pilotowego napisany został przez Roberta Cochrana i Joela Surnowa, natomiast reżyserię powierzono STEPHENOWI HOPKINSOWI ("Under Suspicion", "Blown Away", "Lost In Space"). Producentami tego bezprcedensowego serialu są: Joel Surnow ("Wiseguy"), Robert Cochran ("La Femme Nikita"), Ron Howard, Brian Grazer i Tony Krantz. Serial wyprodukowany został przez wytwórnię Imagine Television we współpracy z Twentieth Century Fox Television. Dystrybutorem serialu jest Twentieth Century Fox Television Distribution.

Odtwórca głownej roli Kiefer Sutherland otrzymał za swoją kreację Złoty Glob, a sam film został nagrodzony Golden Satellite w "kategorii najlepszy serial roku".

WASZE OPINIE

Lizzi

Ten film jest super. Wiecie że 10 listopada na canal+ będzie III sezon

sonia spiralka

Ja zapytuję panią katodę z Boleslawca ,ile ona daje w sklepie za zimaniaki.Bo u mnie w Kozakach to w powiecie Bursztynowe,jest za ,20 grosy od kilugrama

andrzej

A możę tak jak pierwsza serie canal+ pokaże w ciągu jednego dnia. Przez 24 godziny:)
PRZEZ 24 GODZINY II
USA, 2003
Druga część serialu kryminalnego, który cieszył się ogromną popularnością naszych widzów.
serial
PRZEZ 24 GODZINY II
4,7 5 1 311