PREMIERA

2009.04.09

CANAL+ PREMIUM

PRZEZ 24 GODZINY VI

24 VI

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 41 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Szósta seria kultowego serialu. Od wydarzeń dnia piątego mija 20 tygodni. Stany Zjednoczone są nękane serią ataków bombowych, o które podejrzani są islamscy ekstremiści. Do listy miast dotkniętych terroryzmem dołącza Los Angeles.

Najbliżsi doradcy prezydenta Wayne'a Palmera, młodszego brata zamordowanego dwa lata wcześniej Davida, namawiają go do podjęcia ostrych działań. Tom Lennox sugeruje, żeby stworzyć ośrodki internowania dla muzułmanów, dyrektor NSA Karen Hayes uważa natomiast, że to zbyt drastyczne ograniczenie swobód obywatelskich. Szef CTU Bill Buchanan i Curtis Manning spotykają się z Chińczykami, którzy dzięki staraniom prezydenta zgodzili się zwolnić z więzienia Jacka Bauera. Jack jest w strasznym stanie fizycznym i psychicznym. Z nikim nie zamienił słowa przez 20 miesięcy. Buchanan informuje go, że jeden z terrorystów Abu Fayed jest gotów wskazać człowieka odpowiedzialnego za ataki, ale żąda w zamian Bauera, by zemścić się za śmierć swego brata. Jack zgadza się na tę wymianę, wierząc że jego śmierć pomoże w zażegnaniu niebezpieczeństwa. Jednak kiedy podczas tortur dowiaduje się, że Fayed okłamał CTU, postanawia walczyć.

"Przez 24 godziny" to nie tylko sprawnie zrobione kino akcji, ale również oryginalna, przyciągająca uwagę formuła. Każdy sezon serialu to 24-godzinna opowieść, której trzon stanowi walka jednostki antyterrorystycznej CTU, a w szczególności agenta Jacka Bauera z zagrożeniem (zamach na prezydenta USA, eksplozja nuklearna, broń biologiczna). Każdy z odcinków relacjonuje wydarzenia jednej godziny w czasie rzeczywistym. Realizatorzy zadbali o jak najrealniejsze przedstawienie historii, a od czasu do czasu w rogu ekranu pojawia się elektroniczny zegar, pokazujący upływające minuty.

W pierwszej serii Jack Bauer, szef wydziału CTU w Los Angeles, stara się zapobiec zamachowi na życie czarnoskórego senatora Davida Palmera. Dnia drugiego Bauer, który z powodów osobistych porzucił CTU, otrzymuje polecenie odnalezienia bomby atomowej, która może spowodować globalną katastrofę nuklearną. Fabuła trzeciego sezonu koncentruje się wokół śmiertelnego wirusa, który zagraża Los Angeles. Dnia czwartego tureccy terroryści, wysadzają elektrownię jądrową i planują nuklearny atak na kilkanaście miast USA. Dzień piaty to moment podpisania przez Stany Zjednoczone i Rosję porozumienia antyterrorystycznego. Tymczasem zostaje wykradziony gaz bojowy powodujący paraliż układu nerwowego i USA ponownie staje w obliczu zagrożenia terrorystycznego.

Serial, który liczy już siedem sezonów (amerykańska premiera ostatniego planowana jest na styczeń 2009), zdobył m.in. 2 Złote Globy i 17 statuetek Emmy. Kiefer Sutherland - dla którego była to pierwsza tak regularna przygoda z serialem - stał się jednym z ulubieńców Ameryki.

WIĘCEJ INFORMACJI O SERIALU

WASZE OPINIE

lars

Czy C+ planuje emisje 7 sezonu 24 godziny?? Jeśli tak to kiedy ? Może na Jesien09 :)

Kroolik

[quote tomek6996 napisał 06.02.2009 05:49]
Najbardziej w tym serialu wkurza mnie takie na siłę budowanie sztucznego napięcia na koniec każdego odcinka. Wiadomo amerykański film, głupawa widownia w USA ma swoje wymagania. Ale coś co się sprawdzało przez pierwsze dwie może trzy serie teraz robi sie męczące i dlatego chyba przestałem 24 oglądać.
[/quote]

Ale o to właśnie chodzi,żeby budować napięcie ,żebyś z niecierpliwością czekał do następnego odcinka aby dowiedzieć jak rozwiąże się dany wątek.

Tomii

Obecna seria trochę odstaje od pozostałych, szczególnie chodzi mi tu o coraz to nowsze wątki. W pierwszysch seriach od początku do końca motyw przewodni był jeden. Teraz to troche zaczyna przypominac jedna z "rewelacyjnych" telenowel.
Pomimo, że poziom jest słabszy w dalszym ciagu ogladam i mam zamiar ogladać kolejną serię ...
PRZEZ 24 GODZINY VI
reżyseria:
USA, 2007
Szósta seria kultowego serialu. Od wydarzeń dnia piątego mija 20 tygodni. Stany Zjednoczone są nękane serią ataków bombowych, o które podejrzani są islamscy ekstremiści. Do listy miast dotkniętych terroryzmem dołącza Los Angeles.
serial sensacyjny
PRZEZ 24 GODZINY VI
4,8 5 1 71