PREMIERA

2010.05.27

CANAL+ PREMIUM

PRZEZ 24 GODZINY VII

24 VII

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 41 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Siódma seria kultowego serialu. Cztery lata po wydarzeniach prezentowanych w "Przez 24 godziny VI" Jack Bauer zostaje zmuszony do powrotu do Stanów Zjednoczonych, by odpowiedzieć przed komisją senacką na zarzuty wykorzystywania tortur podczas pracy w CTU.

Jednostka ta została rozwiązana, tymczasem grupa terrorystów uzyskuje moduł, który umożliwia im obejście zabezpieczeń w rządowych komputerach i przejęcie kontroli nad infrastrukturą kraju. W międzyczasie w Sangali, jednym z państw afrykańskich, w którym ukrywał się Bauer, dochodzi do czystek etnicznych po zamachu stanu i przejęciu tam władzy przez generała Jumę. Wybrana właśnie na urząd prezydenta USA Allison Taylor zamierza wysłać tam wojsko. Kiedy w Gabinecie Owalnym trwa dyskusja w tej sprawie, terroryści, z którymi współdziała dawny przyjaciel Bauera, Tony Almeida, przejmują kontrolę nad dwoma samolotami.

Premiera 7. części historii Jacka Bauera była planowana na styczeń 2008, jednak ze względu na m.in. strajk scenarzystów i kilkumiesięczny areszt dla Kiefera Sutherlanda za prowadzenie po pijanemu została opóźniona o rok. Wszystko wskazuje na to, że wyszło to serialowi na dobre, bowiem w powszechnej opinii fanów i krytyków to jeden z najlepszych sezonów. Serial "Przez 24 godziny" został dotychczas wyróżniony m.in. 2 Złotymi Globami (dla Sutherlanda w 2002 i jako najlepszy serial dramatyczny w 2004), a także 18 statuetkami Emmy, w tym po 7. sezonie nagrodą dla Cherry Jones za rolę prezydent Taylor i nominacją do ALMA Award dla Carlosa Bernarda za wcielenie się w Tony'ego Almeidę.

WIĘCEJ INFORMACJI O SERIALU

WASZE OPINIE

Blue-Grey

"Przez 24 godziny VII" to - oprócz "Battlestar Galactica II" z AXN - najlepszy serial jaki ostatnio w ogóle oglądam w telewizji - nie tylko w Canal+. Zrobić dobry serial, tzn. taki, który nie zniechęca i nie zanudza już po trzecim odcinku - to trudna sztuka. Podstawą, fundamentem znakomitego filmu - a serialu w szczególności - jest znakomity scenariusz. A w przypadku "Przez 24 godziny VII" mamy do czynienia z prawdziwym majstersztykiem sensacyjnego scenariusza. Wartka, skondensowana akcja nie pozwala nawet na spokojne jedzenie popcornu i chyba tylko konieczne siusiu może odciągnąć od ekranu. Jedynie sporadycznie budzi się głos przyziemnego rozsądku: "Zaraz, zaraz... Czy oni czasem nie przegięli z tym atakiem na Biały Dom? I ogólnie to wszystko ma tyleż wspólnego z rzeczywistością, co użeranie się Kaczora Donalda z wiewiórkami na Alasce". Ale wkrótce ten chłodny rozsądek umyka spłoszony dynamiczną akcją i znowu bez mrugnięcia okiem wierzymy w mistrzowskie popisy aktorskiego duetu Kiefera Sutherlanda i Annie Wersching. Jednak czy właśnie nie na takim budzenia wiary w prawdę polega magia dobrego kina?

Ernest

O niebo lepszy, a właściwie najlepszy serial od tych wszystkich animowanych bzdetów typu South Park lub Simpsonowie.

woj

Oglądałem wszystkie odcinki w poszczególnych "seonach" - serial znakomity, nic dodać nic ująć
PRZEZ 24 GODZINY VII
reżyseria:
USA, 2009
Siódma seria kultowego serialu. Cztery lata po wydarzeniach prezentowanych w "Przez 24 godziny VI" Jack Bauer zostaje zmuszony do powrotu do Stanów Zjednoczonych, by odpowiedzieć przed komisją senacką na zarzuty wykorzystywania tortur podczas pracy w CTU.
serial sensacyjny
PRZEZ 24 GODZINY VII
4,6 5 1 29