PREMIERA

2007.12.07

CANAL+ PREMIUM

PRZYJĘTY

Accepted

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 100 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Bartleby "B" Gains (Justin Long) właśnie skończył liceum i zgodnie z planami rodziców zamierza dostać się do college'u. Żadna wyższa uczelnia nie chce jednak przyjąć tak leniwego i pozbawionego ambicji ucznia.

Ponieważ rodzina wywiera na niego coraz większą presję, Bartleby wpada na znakomity pomysł. Postanawia stworzyć własną, fikcyjną uczelnię, by móc pomachać rodzicom przed nosem świadectwem przyjęcia. Projekt udaje się tak dobrze, że wkrótce do college'u Bartleby'ego zaczynają walić drzwiami i oknami amatorzy imprez, życia bez zobowiązań i lewych interesów. Bartleby musi zmierzyć się z rosnącą popularnością swojego uniwersytetu i zatroszczyć o przyszłość jego studentów, w tym również siebie.

"Przyjęty" to komedia wyprodukowana przez Briana Grazera, jednego z najbardziej wpływowych ludzi amerykańskiego kina i telewizji. Grazer ma na koncie takie produkcje, jak nagrodzony Oscarem "Piękny umysł", "8. mila", "Apollo 13", "Głęboko w gardle" (dokument o pierwszym filmie porno, który wszedł do oficjalnej dystrybucji), a także popularne komedie, jak "Kłamca, kłamca" z Jimem Carreyem, "Gliniarz w przedszkolu" z Arnoldem Schwarzeneggerem, "Gruby i chudszy" z Eddiem Murphym czy "Szpiedzy tacy jak my". Realizację "Przyjętego" Glazer powierzył STEVE'OWI PINKOWI, scenarzyście (m.in. "Przeboje i podboje" Stephena Frearsa) i aktorowi (m.in. "Ulubieńcy Ameryki", "Zabijanie na śniadanie"), który komedią o fikcyjnym uniwersytecie zadebiutował jako reżyser.

W "Przyjętym" z kolei główną rolę zagrał Justin Long, który debiutował na wielkim ekranie w 1999 roku rolą Brandona w "Galaxy Quest - Ko(s)micznej załodze". Long, podobnie jak grany przez niego bohater "Przyjętego", nie był w college'u wzorowym uczniem. W ostatniej klasie prestiżowego Fairfield College Preparatory School zdobył nawet mało chlubny tytuł "najmniej prawdopodobnego do zobaczenia w klasie ucznia". Long, który za swój debiut otrzymał nominację do Teen Choice Award, w wywiadach przyznaje: "Mam strasznie cienką skórę: stałem się mistrzem w unikaniu czytania wszelkich recenzji filmów, w których zagrałem".

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Fabuła tej miałkiej komedyjki jest tak niedorzeczna i kretyńska, że można byłoby przypuszczać, że wyszła z pod pióra twórców "Dlaczego nie !". Zero. Tego naprawdę nie da się oglądać na trzeźwo. Porażka.

Renu

Ten film mnie pozytywnie rozczarował. Ma w sobie jakiś błysk ledwie uchwytny. Delikatnie złamana konwencja młodzieżowej komedii poprzez specyficznego głównego bohatera który nie ma nic wspólnego z "sympatycznym" kretynem, który zwykle w młodzieżowych komediach "ciągnie" fabułe. Chłopak ma charyzmę, inteligencję i wdzięk i to wystarczy. Fabuła bajecznie banalna z łatwo przewidywalna puentą. Mimo to film wciąga i cieszy. Warto zobaczyć.

Sowarek

Na chwilę obecną, najbardziej udana premiera miesiąca. Film bardzo śmieszny dobry, nie wymusza na widzu jakiś złych odczuć.Polecam!
PRZYJĘTY
reżyseria:
USA, 2006
Bartleby "B" Gains (Justin Long) właśnie skończył liceum i zgodnie z planami rodziców zamierza dostać się do college'u. Żadna wyższa uczelnia nie chce jednak przyjąć tak leniwego i pozbawionego ambicji ucznia.
komedia
PRZYJĘTY
4,6 5 1 47