PREMIERA

2008.04.14

CANAL+ PREMIUM

PULS

Pulse

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: horror/science fiction

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Grupa przyjaciół ze studiów zaczyna niepokoić się dziwnym zachowaniem jednego z nich, który od jakiegoś czasu zaszywa się w domu. Wreszcie jego dziewczyna Mattie (Kristen Bell) postanawia sprawdzić, co się z nim dzieje.

Zastaje go przygnębionego przy komputerze. Chwilę potem chłopak wychodzi z pokoju i popełnia samobójstwo. Po tej zaskakującej śmierci znajomi Mattie dostają dziwne e-maile, w których ktoś przestrzega ich przed zbliżającym się końcem świata. Dziewczyna i jej nowy przyjaciel Dexter (Ian Somerhalder) znajdują w komputerze zmarłego chłopaka stronę internetową, która działa na odwiedzających wyjątkowo depresyjnie. W prywatnym śledztwie odkrywają, że to właśnie ten portal jest odpowiedzialny za śmierć przyjaciela Mattie i za samobójcze myśli pozostałych jej znajomych. Mattie, która jako jedyna nie dostała mrocznej wiadomości, próbuje zrobić wszystko, aby zawrócić przyjaciół na stronę życia. W przeciwnym przypadku końcem świata może okazać się zbiorowe samobójstwo.

"Puls" to drugi w dorobku film JIMA SONZERO, twórcy biało-czarnego dramatu "War of the Angels". Horror powstał jako amerykański remake japońskiego "Kairo" Kiyoshi Kurosawy (zbieżność nazwisk z Akira przypadkowa). Główną rolę miała początkowo grać Kirsten Dunst, ale terminy zdjęć przesunęły się i okazało się, że aktorka będzie zbyt zajęta realizacją "Spider-mana 3" i "Marii Antoniny". Zastąpiła ją Kirsten Bell, znana głównie z produkcji telewizyjnych, a ceniona za swoje występy w teatrach muzycznych. Bell debiutowała na Broadwayu w roli Becky Thatcher w musicalowej wersji "Przygód Tomka Sawyera". Na planie "Pulsu" towarzyszył jej Ian Somerhalder, model (reklamy m.in. bielizny Calvina Kleina czy Dolce & Gabanna), który uczył się aktorstwa u cenionego nauczyciela Williama Espera. Somerhalderowi popularność przyniosła rola Boone'a Carlyle'a w serialu "Zagubieni", za który wraz z resztą obsady nagrodzono go Screen Actors Guild Award.

WASZE OPINIE

Marcinek---

A ja polecam. Oglądałem w nocy i miałem gęsią skórkę ;)

Bartolomeusz

Moim zdaniem nie jest taki zły. Jeśli chodzi o sam pomysł na scenariusz, to jest nawet ciekawy. Otóż w technologii, którą stworzył człowiek, czai się nienazwane zło. Wykonanie też jest całkiem udane, bo faktycznie się bałem. W zasadzie przesłanie tego filmu brzmi: Wy to stworzyliście, a teraz was zniszczymy.

Szejku

Film baaardzo słaby. Nieudana produkcja. Wszystko stoi na niskim poziomie. Nie polecam.
PULS
reżyseria:
USA, 2006
Grupa przyjaciół ze studiów zaczyna niepokoić się dziwnym zachowaniem jednego z nich, który od jakiegoś czasu zaszywa się w domu. Wreszcie jego dziewczyna Mattie (Kristen Bell) postanawia sprawdzić, co się z nim dzieje.
horror/science fiction
PULS
4,1 5 1 40