PREMIERA

2008.10.14

CANAL+ PREMIUM

QUEER DUCK - FILM

Queer Duck: The Movie

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: animacja

czas trwania: 69 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Querr Duck (głos Jim J. Bullock) jest rzadkim przypadkiem kaczki o w pełni rozpoznanej homoseksualnej tożsamości. Pracuje jako pielęgniarz i od osiemnastu miesięcy jest w szczęśliwym związku z nieśmiałym artystą Stephenem Arlo "Openly" Gatorem (głos Kevin Michael Richardson). Jednak na idealnej dotąd relacji powstaje znacząca rysa.

Pewnego dnia w szpitalu pojawia się dawno przebrzmiała diva Broadwayu, a zarazem idolka Queer Ducka, Lola Buzzard (głos Jackie Hoffman). Lola zaprzyjaźnia się z kaczorem, który postanawia zorganizować jej wielki powrót na scenę. Po spektakularnym sukcesie artystka oświadcza się Duckowi, a on zgadza się i decyduje "nawrócić" na heteroseksualizm. Przyjaciele kaczora, Miś Bi-Polarny (Billy West) i Oskar Wildcat (Maurice LaMarche), są zszokowani. Tymczasem porzucony kochanek "Openly" Gator nie daje za wygraną i, aby wzbudzić zazdrość w niewiernym partnerze, wynajmuje sobowtóra Lizy Minelli.

"Queer Duck - Film" to uwieńczenie kariery, jaką od pewnego czasu robią animowane w Adobe Flashu filmiki o homo-kaczce. Na początku były prezentowane na stronie Icebox.com, a następnie w kanale Showtime przed serialem "Queer as Folk". Projekt to z pewnością przełomowy etap w historii filmu rysunkowego. Choć wcześniej gejowscy bohaterowie pojawiali się w animacjach, tym razem po raz pierwszy tematem przewodnim kreskówki jest homoseksualizm. Skandal obyczajowy, który na początku towarzyszył "Queer Duckowi" odchodzi powoli w niepamięć, dając dowód na to, że homoseksualizm przestaje być obyczajowym i medialnym tabu. Zwłaszcza, że "Queer Duck - Film" to również błyskotliwy portret stereotypów, uprzedzeń i absurdów zarówno homo-, jak i heteroseksualistów. To "prześmiewcza, dosadna animacja, przepełniona błyskawicznymi puentami, ozdobiona karykaturami znanych osobistości, z genialnie dobrym humorem i nieprzyzwoitymi gierkami słownymi." - pisała Ronnie Scheib z "Variety".

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serii kreskówek i filmu jest jeden ze twórców "Simpsonów" Mike Reiss. Dzięki projektowi zadebiutował na wielkim ekranie jako reżyser XETH FEINBERG, który pracy przy animacji uczył się od najlepszych. Współpracował zarówno z 21st Century Fox przy uroczej "Epoce lodowcowej", jak i przy disneyowskich "Robotach". To między innymi dzięki niemu "Queer Duck - Film" jest przepełniony piosenkami ze słynnych musicali i parodiami występów takich gwiazd, jak Björk, Rosie O'Donnell, Michael Jackson, Elizabeth Taylor czy Barbra Streisand. W dubbingu zaś, w którym udział wzięli głównie pasjonaci pomysłu Reissa, można usłyszeć m.in. głos Conana O'Briana (scenarzysty "Saturday Night Live" i "Simpsonów") czy Davida Duchovny'ego (w roli Dzieciątka Jezus), który dla środowisk gejowskich jest jedną z kultowych postaci amerykańskiego show-biznesu.

WASZE OPINIE

rott21

W A Z N E !!!
Witam mam pytanie czy ma ktos mozliwosc zrobienia TvRip z CanNal Plus W sieci jest wersja z napisami jednak zalerzy mi na wersji z lektorem Z mojej strony mozecie liczyc na sedowanie na torrentach posiadam lacze 30 mb\s (Holandiia) Wiec z up nie bedzie problemow Prosze o kontakt 2195202 pozdrawiam

= W sieci jest wersja z napisami

hahaha

a mi sie podobalo :) chociaz nie lubie tematu homoseksualizmu, to bylo akurat tak glupie ze az smieszne :) pozdrowienia dla gay-tora :))))))))

masster.mk

słaby film, zresztą czego sie spodziewalem po kaczorze pedziu. tylko pytanie do C+ ile razy możecie puszczać ten film....
QUEER DUCK - FILM
reżyseria:
USA, 2006
Querr Duck (głos Jim J. Bullock) jest rzadkim przypadkiem kaczki o w pełni rozpoznanej homoseksualnej tożsamości. Pracuje jako pielęgniarz i od osiemnastu miesięcy jest w szczęśliwym związku z nieśmiałym artystą Stephenem Arlo "Openly" Gatorem (głos Kevin Michael Richardson). Jednak na idealnej dotąd relacji powstaje znacząca rysa.
animacja
QUEER DUCK - FILM
3,1 5 1 27