UNIVERSAL STUDIOS INT. B.V.

PREMIERA

2013.04.27

CANAL+ PREMIUM

Raj na ziemi

Wanderlust

USA, 2012

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

Ocena filmu

0.00

Opis

George (Paul Rudd) i Linda (Jennifer Aniston) marzą o mieszkaniu na Manhattanie. Za z trudem zaoszczędzone pieniądze kupują maleńką kawalerkę w prestiżowej nowojorskiej dzielnicy West Village.

Wkrótce George traci pracę, a projekt filmu dokumentalnego Lindy zostaje odrzucony. Nie mając pieniędzy na utrzymanie mieszkania, są zmuszeni sprzedać wymarzone lokum za bezcen. Pozbawiona perspektyw para decyduje się na przeprowadzkę do brata George'a do Atlanty. Po drodze małżonkowie zatrzymują się na noc w zajeździe, który okazuje się być posthipisowską komuną. Mieszkańcy Elizjum żyją w zgodzie z naturą, gardząc karierą i dobrami materialnymi. Para nowojorskich snobów z początku podchodzi do społeczności z rezerwą i w duchu pokpiwa z ich ideałów. Jednak po pełnej wrażeń nocy spędzonej wspólnie z nimi George i Linda nabierają ochoty na dołączenie do wspólnoty i zasmakowanie innego życia. Reżyserem "Raju na ziemi" jest David Wain, mający w dorobku przepełnione absurdalnym humorem filmy "Wyrolowani" i "Jak złamać 10 przykazań". Produkcji podjął się Judd Apatow ("40-letni prawiczek", "Wpadka", "Funny People"), bez którego trudno wyobrazić sobie współczesną amerykańską komedię. "Raj na ziemi" to satyra na ciągłą pogoń za karierą i pieniędzmi. Filmowe Elizjum jest miejscem, do którego społeczno-obyczajowe przemiany i problemy gospodarcze trapiące amerykańskie społeczeństwo zdają się nie docierać. Dla jego mieszkańców czas zatrzymał się w latach 70. Umęczona wielkomiejskim życiem para, która decyduje się dołączyć do komuny początkowo nie zdaje sobie sprawy, jak wielki wpływ będzie miało Elizjum na ich związek. Podczas gdy George wydaje się odporny na pokusy związane z narkotykami i wolną miłością, jego żona szybko poddaje się atmosferze wspólnoty. Uświadamia to George'owi jak ważna jest dla niego Linda, i że nie chce się nią z nikim dzielić.

W pokrzepiającej na czas światowego kryzysu historii główne role zagrali doświadczeni w komediowym repertuarze Paul Rudd ("40-letni prawiczek", "Wpadka" "Wyrolowani", "Stary, kocham cię") i Jennifer Aniston ("Bruce Wszechmogący", "Sztuka zrywania", "Szefowie wrogowie, "Żona na niby"). Para spotkała się wcześniej na planie niezależnej produkcji "Moja miłość" i kultowego serialu "Przyjaciele", który utorował aktorce drogę do sławy. Aniston grała jedną z głównych bohaterek sitcomu, Rachel, a Rudd wystąpił gościnnie w roli Mike'a Hannigana. Oboje byli pierwszym wyborem przy kompletowaniu obsady "Raju na ziemi". Reżyser liczył na to, że ich wieloletnia znajomość będzie zauważalna na ekranie. "Od wielu lat jesteśmy przyjaciółmi. Mam nadzieję, że widzowie poczują, że istnieje więź między bohaterami, ponieważ właśnie tak jest w realnym życiu" - mówił Rudd. Do przyjęcia roli Aniston zachęciła ponadto sympatia do postaci, z którą jak twierdzi aktorka, poczuła duchowe podobieństwo. Antypatycznego brata George'a, który wykorzystuje każdą okazję by mu dopiec, zagrał Ken Marino, będący razem z Wainem scenarzystą filmu. Alan Alda, któremu wielką popularność przyniosła główna rola w serialu "M*A*S*H" wcielił się w jednego z założycieli komuny Elizjum, po kryjomu podjadającego steki w pobliskim barze.

W trakcie kręcenia "Raju na ziemi" ekipa przebywała na zamkniętym blisko 80 hektarowym terenie w pobliżu miasteczka Clarkesville w stanie Georgia. Jak się okazało, mieściła się w tam duża kolonia nudystów, z czego twórcy skorzystali, włączając do filmu sceny z nagimi statystami.

WASZE OPINIE

Tufta

Rass ,zauważyłem ,że masz problem z wyłanianiem głębi z głębi:-) filmu.Osoby odpowiedzialne za emisję tego filmu w sobotę wcale nie muszą się wstydzić.Powiem więcej,należy im się szacunek i oklaski.
Przecież w tym filmie aż kipiało emocjami.Ten film mówi o tym aby na chwilę stanąć i się zastanowić nad tym czego pragniemy w życiu.Daje nam do myślenia co by mogło nas tak naprawdę uszczęśliwić.Jak żyć by być szczęśliwym?Rass,jak do tej pory miałem cię za człowieka o otwartym umyśle ale twoje ostatnie recenzje skłaniają mnie ku temu ,że robisz się coraz płytszy duchowo i nie zauważasz tego co się do ciebie poprzez film mówi.Oj ,popraw się.Pozdro

rass

Sobota ,wiosenne odgłosy za oknem, Canal+ obiecuje - hit miesiaca ze znana parą aktorów...
nieswiadomi niczego widzowie moszczą sobie fotele, wszak niezbyt późno...
i doo..pa.
Film nieśmieszny (chyba dla facetów po paru piwach- sadzę, że panie film ten po prostu obraza), zenujace dialogi...opierajace swą zasadność na tezie, iż jedyną atrakcją na jaką oczekuje kobieta od zycia to (...) po same cośtam.
Ja byłem przed ekranem góra 20 minut, żona z obrzydzeniem zerkała znad gry komputerowej bo inny premierowy film Canal+ nie dostawał poziomem.
Jej ocena (ciekawe jak takie chamskie teksty odbierają panie ) precz z takimi treściami.
Wstyd dla osoby, która w redakcji Canal+ zdecydowała taki żałosny gniot w sobotę wieczorem.
Raj na ziemi
reżyseria:
USA, 2012
George (Paul Rudd) i Linda (Jennifer Aniston) marzą o mieszkaniu na Manhattanie. Za z trudem zaoszczędzone pieniądze kupują maleńką kawalerkę w prestiżowej nowojorskiej dzielnicy West Village.
komedia
Raj na ziemi
3,1 5 1 17