PREMIERA

2014.10.18

CANAL+ PREMIUM

Rake

USA, 2014

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial obyczajowy

czas trwania: 13 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Serial oparty na australijskiej, liczącej trzy sezony produkcji o tym samym tytule. Opowiada o pełnym niespodziewanych zwrotów i wpadek życiu błyskotliwego prawnika - Keegana Deane'a.

Keegan Deane jest genialnym adwokatem, specjalizującym się w beznadziejnych sprawach i najdziwniejszych klientach - od bigamistów po kanibali. W podejmowaniu się ich obrony pomaga mu niepoprawny optymizm i szczera wiara w sprawiedliwość. Prywatnie Deane to uroczy bon vivant, kobieciarz i hedonista, który najpierw mówi i działa, a dopiero później myśli. Nieustannie, choć bez większych sukcesów, walczy ze swoimi autodestrukcyjnymi popędami, takimi jak hazard, przez który ma wiecznie długi u bukmachera oraz słabość do kobiet, która często skutkuje równoległymi romansami. Rozwiedziony z Maddy, psycholożką, która nieoficjalnie pełni rolę jego osobistej terapeutki, Keegan jest także ojcem nastoletniego Finna, który przejawia te same skłonności, co on. Większość spraw dostaje od przyjaciela ze szkolnych lat Bena Leona. Na sali sadowej jego częstym przeciwnikiem jest żona Bena - Scarlett, asystentka prokuratora Los Angeles.

"Rake" to serial oparty na australijskiej, liczącej trzy sezony produkcji o tym samym tytule. Opowiada o pełnym niespodziewanych zwrotów i wpadek życiu błyskotliwego prawnika - Keegana Deane'a, który każdego dnia budzi się fizycznie, emocjonalnie i duchowo poturbowany, by od nowa podjąć walkę o przetrwanie w stworzonym na własne życzenie chaotycznym świecie. Autorem produkcji są Peter Duncan, australijski adwokat i pisarz Charles Waterstreet oraz odtwórca głównej roli w australijskim "Rake'u" - Richard Roxburgh, znany także z ról w takich filmach, jak "Van Helsing" czy "Mission: Impossible II". W amerykańskim "Rake'u" w główną rolę wcielił się Greg Kinnear, nominowany m.in. do Oscara i Złotego Globu za występ w komedii "Lepiej być nie może" czy role w serialach, takich jak "Współczesna rodzina" i "The Kennedys", za które był nominowany do nagrody Emmy. Na planie "Rake" partneruje mu w roli byłej żony Miranda Otto ("Wojna światów", "Władca pierścieni: Powrót króla"), Ian Colletti ("Jimmy") jako jego syn, John Ortiz ("Poradnik pozytywnego myślenia") wcielający się w przyjaciela ze szkolnej ławy i Bojana Novakovic ("Furia", Burning Man") w roli ulubionej prostytutki Deane'a, w rzeczywistości obiektu jego uczuć.
Rake
reżyseria:
USA, 2014
Serial oparty na australijskiej, liczącej trzy sezony produkcji o tym samym tytule. Opowiada o pełnym niespodziewanych zwrotów i wpadek życiu błyskotliwego prawnika - Keegana Deane'a.
serial obyczajowy
Rake
3,6 5 1 14