PREMIERA

2010.12.18

CANAL+ PREMIUM

RANDKA W CIEMNO

Polska, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Studentka psychologii Majka Linde (Katarzyna Maciąg) nie może dojść do siebie po rozstaniu z żonatym biznesmenem Cezarym (Bogusław Linda), który porzucił ją dla seksownej Czeszki. Przyjaciółki Majki - Jola (Joanna Jakubas), Stasia (Dominika Kluźniak) i Anna (Karolina Nowakowska) - robią wszystko, aby zapomniała o burzliwym romansie ze starszym od siebie mężczyzną.

Z okazji urodzin zgłaszają Majkę do telewizyjnego programu "Randka w ciemno". Udział w nim, po przegranym zakładzie z kumplami, bierze również Karol (Borys Szyc), z którym Majka poznała się w niefortunnych okolicznościach w pubie, w którym pracuje jako kelnerka. Los sprawia, że Majka i przekonany o swojej nieodpartej atrakcyjności Karol wygrywają tygodniowy rejs luksusowym jachtem po Lazurowym Wybrzeżu. W romantycznej wyprawie towarzyszy im przebojowa dziennikarka Kinga (Anna Dereszowska) oraz kamerzysta (Zbigniew Zamachowski). Podczas rejsu zauroczony urodą i osobowością Majki, Karol postanawia zdobyć serce dziewczyny.

"Randka w ciemno", komedia romantyczna utrzymana w klimacie "Lejdis" i "Testosteronu", to pełna dowcipu, śmiałej erotyki i nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o sztuce wyboru w miłości, a przy okazji dosadna satyra na świat telewizyjnego show-biznesu. Reżyserem filmu jest WOJCIECH WÓJCIK ("Trzy dni bez wyroku", "Ostatnia misja", "Tam i z powrotem") kojarzony przede wszystkim z kinem gatunkowym spod znaku sensacji. Pomysłodawczynią "Randki w ciemno" była Ilona Łepkowska, "matka chrzestna" serialowych hitów "M jak miłość", "Barwy szczęścia" i kinowych przebojów "Kogel-mogel" oraz "Nigdy w życiu", ale popularna scenarzystka wycofała swoje nazwisko z czołówki filmu jeszcze na etapie jego realizacji.

Wojciech Wójcik opowiada fabularne story "Randki w ciemno" na chłodno, z dystansem. Unika dłużyzn, monologów i nadmiernego psychologizowania. W głównej roli obsadził Katarzynę Maciąg ("Korowód", "Teraz albo nigdy", "Jak żyć?", "Pora mroku"). Majka Linde w jej wykonaniu to wrażliwa, subtelna dziewczyna, która przyparta do muru znajduje w sobie siłę i potrafi się odnaleźć w świecie show-biznesu. O jej serce rywalizuje trzech mężczyzn. Borys Szyc ("Testosteron", "Enen", "Wojna polsko-ruska") jako zarozumiały Karol w zachowaniu i ubiorze preferuje styl macho, ale pod maską pewnego siebie samca, kryje wrażliwego faceta. Kuba w wykonaniu Lesława Żurka ("Ogród Luizy", "Mała Moskwa", "Mniejsze zło") to nieśmiały romantyk, który nie potrafi powiedzieć wprost o swoich uczuciach, ale w skrajnych okolicznościach otwiera się i wyzwala w sobie wielką namiętność. I wreszcie Bogusław Linda ("Psy", "Pan Tadeusz", "Operacja Samum"), który podśmiewa się ze swojego dotychczasowego wizerunku, grając Cezarego, wiecznego chłopca ukrytego w ciele dojrzałego mężczyzny, nałogowego podrywacza, zmieniającego się w obecności żony w potulnego pantoflarza. Jedną ze zdobyczy Cezarego gra Petra Tumová, Playmate z czeskiej edycji magazynu "Playboy", a przebojową dziennikarkę telewizyjną Anna Dereszowska ("Testosteron", "Lejdis", "Nigdy nie mów nigdy"). Kreowana przez nią Kinga to postać typowa w emploi aktorki, kobieta bezwzględna w kontaktach z mężczyznami, która nie przebiera w słowach i bezlitośnie prze do celu na drodze do kariery. Jej podwładnego, kamerzystę zagrał Zbigniew Zamachowski ("Żurek", "Zmruż oczy", "Operacja Dunaj"), a prowadzącego tytułowy show Tomasz Kot ("Dlaczego nie!", "To nie tak jak myślisz, kotku", "Ciacho"), który zręcznie parodiuje telewizyjnych moderatorów, ośmieszając przed kamerami swojego programu każdego, aby tylko zwiększyć oglądalność. Akcja "Randki w ciemno" dzieje się we Wrocławiu i Warszawie, a także na Lazurowym Wybrzeżu i w Londynie. Stylizacje oraz wizerunki postaci są dziełem wielokrotnie nagradzanego i popularnego wśród celebrytów trendsetterskiego duetu Paprocki & Brzozowski.

WASZE OPINIE

zxcv

Ja mam do Was pytanie - Czego wy oczekiwaliście od zwykłego polskiego filmu ?
Zwykła romantyczna całkiem smieszna i komedia jak inne...

art1970

W porównaniu z ubiegłym rokiem (Dom zły, Rewers, Wszystko co kocham) ten dla polskiego kina był niestety porażką. Poza "Różyczką" nie kojarzę żadnego obrazu, który zapamiętałbym na dłużej. Równia pochyła w dół...

marcin82

Taki jest niestety obraz polskiego kina na obecną chwilę.
Totalna porażka. Szkoda słów nawet.
RANDKA W CIEMNO
reżyseria:
Polska, 2009
Studentka psychologii Majka Linde (Katarzyna Maciąg) nie może dojść do siebie po rozstaniu z żonatym biznesmenem Cezarym (Bogusław Linda), który porzucił ją dla seksownej Czeszki. Przyjaciółki Majki - Jola (Joanna Jakubas), Stasia (Dominika Kluźniak) i Anna (Karolina Nowakowska) - robią wszystko, aby zapomniała o burzliwym romansie ze starszym od siebie mężczyzną.
komedia romantyczna
RANDKA W CIEMNO
3,7 5 1 13