PREMIERA

2008.10.24

CANAL+ PREMIUM

RECEPTA NA MIŁOŚĆ

The Treatment

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jake Singer (Chris Eigeman) jest nieśmiałym nauczycielem z Nowego Jorku. Nie układa mu się za dobrze. Pozostaje w kiepskich stosunkach z ojcem, do tego po kilku latach związku rzuciła go właśnie dziewczyna.

Wydaje się, że nie pozostaje mu nic innego, jak czekać końca swych dni, wiodąc nudne życie belfra w renomowanej prywatnej szkole dla chłopców. Ostatkiem sił decyduje się rozpocząć psychoterapię u argentyńskiego freudysty, doktora Ernesto Moralesa (Ian Holm). Szybko okazuje się, że interpretacje terapeuty są często mylne, zaś metody bardzo radykalne. Tymczasem Jake poznaje Allegrę Marshall (Famke Janssen), piękną wdowę, a zarazem macochę jednego z uczniów. Im więcej czasu spędzają ze sobą, tym bardziej między nimi iskrzy. Życie Singera zdaje się znowu rozkwitać, lecz dr Morales wytrwale próbuje temu zapobiec, wciągając mężczyznę w meandry psychoanalizy.

OREN RUDAVSKY i Daniel Saul Housman napisali scenariusz do "Recepty na miłość" na podstawie powieści Daniela Menakera o tym samym tytule. Rudavsky jest utytułowanym dokumentalistą, specjalizującym się w tematyce religijnej i społecznej. Nakręcił m.in. film o obchodach bar micwy w Polsce, za który był nominowany do nagrody jury Festiwalu Filmowego Sundance. Rozgrywający się w wielkomiejskiej scenerii nowojorskiego Manhattanu fabularny debiut Rudavsky'ego to - jak ktoś trafnie zauważył - komedia o życiu, miłości oraz o tym, jak pozbyć się swojego psychoterapeuty.

W główną rolę wcielił się w niej Chris Eigeman, który występował w różnorodnych produkcjach, począwszy od popularnych amerykańskich seriali (m.in. "Kochane kłopoty"), poprzez "Pokojówkę na Manhattanie" Wayne'a Wanga, a skończywszy na niezależnym, niskobudżetowym dramacie "Zbuntowany Adam" Michaela Picchiottino.

Zabawna rola psychoterapeuty przypadła nestorowi brytyjskiego aktorstwa Ianowi Holmowi. Wywodzący się ze skupiającej najlepszych aktorów dramatycznych Royal Shakespeare Company artysta może poszczycić się bogatą filmografią. Ma w dorobku role w filmach, które zyskały status kultowych, jak kreacja androida Asha w "Obcym - ósmym pasażerze Nostromo" Ridleya Scotta czy hobbita Bilbo Bagginsa w długo oczekiwanej ekranizacji "Władcy Pierścieni". Nominację do Oscara, BAFTĘ i nagrodę w Cannes przyniosła mu natomiast kreacja trenera w "Rydwanach ognia" Hugh Hudsona.

WASZE OPINIE

kobieta niepowazna

dla mnie ladnie ulozony fabularnie w takim tempie, ze zainteresowanie wzrasta wraz w miare ogladania a i akcja rozwija sie nieoczekiwanie.
Pozatym mila komedia, ktore fajnie sie konczy, film do ciastka i kawy, mozna zjesc czekoaldki smialo!:)

single

początek niestety może i nie zachęca, no ale z czasem kiedy główny bohater poznaje wdowę, która jest całkiem całkiem, na prawdę ładna jak na swój wiek no i zgrabna, to powiem Wam film można obejrzeć do końca, a nawet się czasem pośmiać
co mi się nie podoba:
to że akcja dzieje się w NY a aktorzy mówią z nie-amerykańskim akcentem, dziwne
sam zaliczam się do tych osób którzy jak nie ma co oglądać w TV to sięgają po cyfrę
ogólnie film dla wytrwałych, powtarzam, robi się ciekawy z czasem
pozdrawiam

Bartolomeusz

Mistrzostwo świata to na pewno nie było, ale z braku laku... "Recepta na miłość" jest jak cukierek, który jest słodki, ale to puste kalorie. Tak samo jest z tym filmem. Niby wszystko jest tak jak być powinno, a czujemy niedosyt. Płytcy bohaterowie, może z wyjątkiem postaci granej przez Holma, scenariusz, który jest jak kopia innych, gra aktorska taka sobie.Więcej minusów niż plusów. Ale jak napisałem na wstępie, gdy już NAPRAWDĘ nie ma nic wartego uwagi w telewizji, można sięgnąć po ten film.
RECEPTA NA MIŁOŚĆ
reżyseria:
USA, 2006
Jake Singer (Chris Eigeman) jest nieśmiałym nauczycielem z Nowego Jorku. Nie układa mu się za dobrze. Pozostaje w kiepskich stosunkach z ojcem, do tego po kilku latach związku rzuciła go właśnie dziewczyna.
komedia romantyczna
RECEPTA NA MIŁOŚĆ
4,3 5 1 8