dystrybucja Monolith Films Sp. z o.o.

PREMIERA

2014.07.26

CANAL+ PREMIUM

Red 2

USA/Francja, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia kryminalna

Ocena filmu

0.00

Opis

Sequel znakomicie przyjętej przez widzów komedii kryminalnej o emerytowanym agencie specjalnym CIA, Franku Mosesie i jego nietypowej grupie kolegów po fachu. w obsadzie m.in.: Bruce Willis, John Malkovich, Mary-Louise Parker, Anthony Hopkins, Helen Mirren, Catherine Zeta-Jones.

Od czasu akcji z pierwszej części "Red" minęło trochę czasu. Były tajny agent CIA Frank Moses (Bruce Willis) żyje w szczęśliwym związku z Sarą Ross (Mary-Louise Parker), która martwi się, że wkrótce wpadną w bolesną rutynę. Szuka rady u starego kumpla i byłego partnera Franka - Marvina Boggsa (John Malkovich), który również nie potrafi przyzwyczaić się do spokoju i nudy egzystencji radosnego emeryta. Oboje pragną, by w życiu ich oraz Franka znowu pojawiły się przygoda i niebezpieczeństwo. Marzenie to spełnia się za sprawą skradzionej w czasach Zimnej Wojny broni najnowszej generacji o nazwie Nightshade. Panuje przekonanie, że to Frank i Marvin są w posiadaniu cennego przenośnego urządzenia nuklearnego. Wszyscy chcą je zdobyć. Skorumpowany amerykański urzędnik (Neal McDonough) nasyła na nich zawodowego zabójcę imieniem Han (Byung Hun Lee). Tymczasem MI6 wydaje na Franka i Marvina wyrok śmierci, który ma wykonać ich dawna znajoma Victoria (Helen Mirren). Misja, czy raczej ucieczka, prowadzi szaloną grupę do Paryża, gdzie Frank spotyka dawną miłość - wybuchową Katję (Catherine Zeta-Jones), z którą mierzyć się będzie zazdrosna Sara. Poszukiwania żyjącego w odosobnieniu geniusza Edwarda Baileya (Anthony Hopkins) doprowadzają zespół Franka do odkrycia tajemnicy Nightshade i uratowania świata.

"Red 2" to sequel znakomicie przyjętej przez widzów komedii kryminalnej o emerytowanym agencie specjalnym CIA, Franku Mosesie i jego nietypowej grupie kolegów po fachu. To film akcji, ale jednocześnie humorystyczna historia miłosna o twardzielu, który zakochuje się w kruchej dziewczynie i stara się chronić ją przed niebezpieczeństwem. - "Mary-Louise (Parker) i Bruce (Willis) znakomicie się dogadują, mają fantastyczną aktorską chemię" - mówił reżyser przedsięwzięcia DEAN PARISOT. - "Ich gra przypomina chemię jednej z najbardziej klasycznych par kina - Spencera Tracy'ego i Katharine Hepburn. Obserwowanie ich w akcji było prawdziwą przyjemnością". W drugiej części "Red" miejsce Morgana Freemana, którego bohater ginie w pierwszej części godnie uzupełnia Anthony Hopkins, który na potrzeby swojej postaci, naukowca Edwarda Baileya, sięgnął do historii i przygotował szkic charakterologiczny nietuzinkowego człowieka. - "To prawda, że trochę przesadzam z czytaniem tekstu... Zwyczajowo czytam scenariusz po kilkaset razy" - przyznaje Hopkins. "Ale robię to po to, żeby zbudować sobie odpowiednią bazę, dzięki której będę mógł później improwizować. Uważam, że jeśli zna się tekst na pamięć, otwiera się w ten sposób umysł i można wspaniale improwizować. Wtedy aktorstwo staje się fajną zabawą".
Red 2
reżyseria:
USA/Francja, 2013
Sequel znakomicie przyjętej przez widzów komedii kryminalnej o emerytowanym agencie specjalnym CIA, Franku Mosesie i jego nietypowej grupie kolegów po fachu. w obsadzie m.in.: Bruce Willis, John Malkovich, Mary-Louise Parker, Anthony Hopkins, Helen Mirren, Catherine Zeta-Jones.
komedia kryminalna
Red 2
3,8 5 1 24