PREMIERA

2007.03.12

CANAL+ PREMIUM

REINKARNACJA

Rinne

Japonia, 2005

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 93 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Nagisa (Yûka), młoda aktorka, podczas kręcenia zdjęć do filmu, ma przerażającą wizję. Widzi w niej siebie biegnącą korytarzami starego hotelu. Jest tam też morderca, który swoje ofiary nagrywa na kamerę 8 mm - również po ich śmierci.

Kiedy koszmar się kończy Nagisa znajduje się w hotelowym pokoju 227, w którym w latach 70. znaleziono ciała ofiar seryjnego mordercy. Tego samego wieczoru w swoim łóżku znajduje kamerę, która wygląda jak ta widziana w koszmarze. Wiedziona instynktowną ciekawością zaczyna oglądać taśmę.

TAKASHI SHIMIZU, twórca głośnego horroru "The Grudge - Klątwa" (2004), po raz kolejny daje popis swojej niezwykłej wyobraźni i znakomitej znajomości gatunku J-Horror Theatre. Tę nową jakość horrorów kino zawdzięcza japońskiemu producentowi Takashige Ichise, który w ten sposób chciał spopularyzować na świecie japońskie kino. To on właśnie wyprodukował dwa filmy, które dziś uznaje się za klasykę J-Horrorów, czyli Japanese Horrors: "Dark Water" Hideo Nakaty i właśnie "The Grudge - Klątwę" Shimizu. Podstawę J-Horrorów stanowią tzw. miejskie legendy, które w molochach, takich jak Tokio, Taipei czy Seul mnożą się w błyskawicznym tempie. Powtarzane z ust do ust wnoszą dreszczyk emocji w zwykłe życie mieszkańców miejskich dżungli. Za ich sprawą zwykła kaseta video może być nośnikiem śmiertelnie niebezpiecznej klątwy ("The Ring - Krąg" Nakaty), wynajmowane mieszkanie w wieżowcu - nawiedzoną przez duchy pułapką ("The Grudge - Klątwa"), a dzwonek telefonu komórkowego - zwiastunem śmierci ("Nieodebrane połączenie" Takashiego Miike). Scenariusz do "Reinkarnacji" Shimizu napisał z Masaki Adachi, swoim wieloletnim asystentem, który funkcję drugiego reżysera pełnił również m.in. przy realizacji "Last Scene" (2002) i "Dark Water" (2002) Nakaty. W roli głównej wystąpiła debiutantka Yuka, a partnerował jej m.in. Kippei Shiina, znany polskim widzom z przygodowego melodramatu "Shinobi" (2005). "Reinkarnacja" jest trzecim filmem z cyklu "hexagon project J-Horror Theatre", w którym powstały już "Infekcja" Masayuki Ochiai i "Wizje" Norio Tsuruta.

WASZE OPINIE

matost8

Japoński horror, który spodoba się fanom kultowego "Lśnienia". Klimat "Reinkarnacji" jest bardzo podobny do klimatu tamtego filmu. Nie spodoba się natomiast wszystkich fanom krwawych jatek czy horrorów gore - nie pokazuje on tak dosłownie scen. Są one dobrze nakręcone i wysmakowane. Przekaz tego filmu nie jest banalny, aczkolwiek głęboki też nie. Po jego obejrzeniu trzeba sie trochę zastanowić, aby napisać recenzję... Można obejrzeć, choć nie jest to wybitne kino.

Tomii

Kolejny japonski horror. Niestety tym razem nic ciekawego. To oczywiście jest moje zdanie ...
REINKARNACJA
reżyseria:
Japonia, 2005
Nagisa (Yûka), młoda aktorka, podczas kręcenia zdjęć do filmu, ma przerażającą wizję. Widzi w niej siebie biegnącą korytarzami starego hotelu. Jest tam też morderca, który swoje ofiary nagrywa na kamerę 8 mm - również po ich śmierci.
horror
REINKARNACJA
3,3 5 1 33