PREMIERA

2005.04.16

CANAL+ PREMIUM

REKRUT

The Recruit

USA, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 110 min

Ocena filmu

0.00

Opis

CIA - Centralna Agencja Wywiadowcza - to jedna z najbardziej tajemniczych instytucji życia publicznego w USA. Nic więc dziwnego, że dostanie się w jej szeregi jest przedmiotem marzeń wielu młodych ludzi.

Jednym z nich jest James Clayton (Colin Farrell), zaliczany do wąskiego grona najwybitniejszych absolwentów wyższych uczelni w całej Ameryce. Tacy ludzie jak James są wyławiani przez head hunterów zanim gdziekolwiek zdążą złożyć aplikację o pracę. Do Jamesa zgłasza się więc wieloletni agent CIA Walter Burke (Al Pacino) i składa mu intratną propozycję. Zanim jednak nowy pracownik wkroczy do akcji czeka go długie i żmudne szkolenie. Wie, że może liczyć na pomoc Burke'a, ale zdaje wszystkie testy o własnych siłach bez zarzutu. Ostatni okazuje się jednak najtrudniejszym sprawdzianem. James ma wykryć szpiega działającego wśród pracowników agencji. Tym razem nie dostaje do wypełnienia podręcznikowych ćwiczeń - to dzieje się naprawdę, a stawką jest również jego życie.

Pochodzący z Australii reżyser ROGER DONALDSON największe sukcesy zaczął odnosić po przeprowadzce do Hollywood. Zrealizował tu takie filmy, jak: "Góra Dantego", "Białe piaski", "Koktajl", "Bez wyjścia" czy "13 dni", który kilka lat temu prezentowany był na MFF w Berlinie. Sugestywne zdjęcia do "Rekruta" to dzieło Stuarta Dryburgha ("Uciekająca panna młoda", "Dziennik Bridget Jones", "Depresja gangstera"). Mroczny klimat osaczenia podkreśla też muzyka pochodzącego z Niemiec kompozytora Klausa Badelta ("Wehikuł czasu", "K-19", "Eqilibrium"). Ale największym atutem filmu Donaldsona jest obsada. W roli Waltera pojawia się jeden z najwybitniejszych aktorów współczesnego kina Al Pacino ("Ojciec chrzestny", "Serpico", "Życie Carlita", "Adwokat diabła", "Ludzie, których znam", "Bezsenność"). Genialny artysta, mimo dziewięciu nominacji, tylko raz odebrał statuetkę Oscara za rolę w "Zapachu kobiety". W "Rekrucie" partneruje mu robiący ostatnio błyskawiczną karierę w Hollywood Irlandczyk Colin Farrell. W ciągu ostatnich lat zagrał m.in. w: "Przyzwoitym przestępcy", "Raporcie mniejszości", "S.W.A.T. Jednostce specjalnej", "Daredevil", "Telefonie" i "Aleksandrze".

WASZE OPINIE

kulko

dobry film. Zła pora emisji.

BasteKSG

Naprawde kapitalny film. Trzeba przyznac ze fabula bardzo zagmatwana ale trzymie nas w napieciu do samego konca. Jesli ktos lubi tego typu film to goraco polecam bo ja oceniam go bardzo wysoko.

nAzGuL22

Film jest tylko dobry pomimo dobrych aktorów i ciekawego scenariusza ma podstawową chyba wadę, niepotrafi zaskoczyć, a jak się stara to robić to robi tow sposób spokojny wyważony i mało wciagający,ale sam film przyjemnie sie ogląda
REKRUT
reżyseria:
USA, 2003
CIA - Centralna Agencja Wywiadowcza - to jedna z najbardziej tajemniczych instytucji życia publicznego w USA. Nic więc dziwnego, że dostanie się w jej szeregi jest przedmiotem marzeń wielu młodych ludzi.
thriller
REKRUT
4,7 5 1 216