PREMIERA

2008.08.30

CANAL+ PREMIUM

RENO 911! - MIAMI

USA, 2007

reżyseria:

obsada: ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 77 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Miami jest w sytuacji krytycznej. Zagrożenie biologiczne powoduje, że wszystkie oddziały policyjne poddane zostają kwarantannie, wobec czego miasto staje w obliczu totalnego chaosu. To idealna sytuacja dla terrorystów.

Jedyną czynną jednostką jest Reno 911. Policjanci z tej cieszącej się wątpliwą sławą komendy czują, że los dał im jedyną szansę, aby pokazać się z najlepszej strony. Dostają do dyspozycji nowoczesny helikopter, super szybkie samochody i prawdziwie śmiercionośną broń. Wyruszają w miasto i sieją takie spustoszenie, że dla mieszkańców South Beach byłoby chyba lepiej od razu oddać się w ręce terrorystów.

Komediowy serial "Reno 911!", który pojawił się w 2003 roku, zmienił sposób opowiadania historii o policjantach. Wprowadził do komedii kryminalnych wyjątkowo zjadliwy humor, ostrą drwinę, niewybredny język i elementy czarnej komedii. Zachwycona publiczność wkrótce zaczęła domagać się kinowej wersji przygód swoich ulubieńców. Jej reżyserię powierzono ROBERTOWI BENOWI GARANTOWI, jednemu z pomysłodawców serialu. Garant zasłynął jako scenarzysta takich filmów, jak "Pacyfikator", "Garbi - super bryka" czy znana widzom "Noc w muzeum". Choć "Reno 911! - Miami" było dla Garanta debiutem reżyserskim, znakomicie wywiązał się z zadania. Co więcej, rolę reżysera i scenarzysty połączył z aktorstwem. Tak jak w serialu, wcielił się w postać Travisa Juniora. Aby zagrać go wiarygodnie, od dawna ćwiczył południowy akcent z rodzinnego Tennessee, który utracił mieszkając długie lata w Los Angeles i Nowym Jorku.

W filmie popis niepowtarzalnego komediowego stylu dał jak zawsze niezawodny Danny DeVito, dwukrotnie nominowany do Złotego Niedźwiedzia w Berlinie za wyreżyserowane przez siebie filmy "Hoffa" i "Wojna państwa Rose". DeVito jest również laureatem Emmy i Złotego Globu za serial "Taxi", w którym przez pięć lat grał rolę Louie'ego De Palmy.

WASZE OPINIE

ziomekgt

skoro wiekszosc komentarzy jest raczej negatywnych dlaczego canal+ nadal to puszcza to chyba wstyd dla płatnej tv, przecierz wszyscy pisza ze ten film jest do bani wiec po jakiego grzyba go puszczacie!!!!

ladybirdy

Świetny film, pokazuje drugą stronę Ameryki, bardzo polecam

majsterek

Proktolog w finale powala.
Film tak głupi ,ze aż śmieszny !!! Momentami płakałem ze śmiechu !!! Akcja z pokojami hotelowymi powala. Lecz film tylko dla ludzi z dużym dystansem i specyficznym humorem.
RENO 911! - MIAMI
reżyseria:
USA, 2007
Miami jest w sytuacji krytycznej. Zagrożenie biologiczne powoduje, że wszystkie oddziały policyjne poddane zostają kwarantannie, wobec czego miasto staje w obliczu totalnego chaosu. To idealna sytuacja dla terrorystów.
komedia
RENO 911! - MIAMI
2,9 5 1 32