PREMIERA

2006.01.03

CANAL+ PREMIUM

REWIZJA OSOBISTA

Polska, 1972

,

obsada: , , , ,

gatunek: dramat psychologiczny

czas trwania: 79 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Początek lat 70. Do przejścia granicznego na południu Polski podjeżdża fiat wyładowany po brzegi rozmaitymi zachodnimi towarami.

Pasażerowie auta to Barbara (Wiesława Mazurkiewicz), jej 14-letni syn Piotr (Krzysztof Wowczuk) i niewiele od niego starsza kuzynka Krystyna (Katarzyna Kaczmarek). Barbarze zależy na przewiezieniu swoich drogich zakupów do kraju. Ale nie jest to takie proste. Szef komory celnej (Zdzisław Maklakiewicz) okazuje się służbistą i nie tylko przeszukuje samochód, ale zarządza jeszcze rewizję osobistą obu pasażerek. Wśród celników nie ma jednak żadnej kobiety i trzeba poczekać na drugą zmianę, na której pojawi się urzędniczka dokonująca rewizji. Turystki mają więc trochę czasu, by przekonać celnika do zmiany decyzji. Barbara stara się go przekupić, a gdy to się nie udaje straszy go wysoko postawionym mężem. Krystyna ma swoje metody - próbuje uwieść młodego praktykanta Łukasza (Tomasz Wowczuk). Zabiegi zdesperowanych kobiet nie przynoszą spodziewanych rezultatów.

Kameralny dramat psychologiczny to dzieło twórczego duetu ANDRZEJ KOSTENKO - WITOLD LESZCZYŃSKI. Obaj reżyserzy są też autorami scenariusza (wspólnie z Andrzejem Bonarskim) oraz realizatorami zdjęć. Andrzej Kostenko wyreżyserował filmy "Sam na sam", "Kapitan Conrad" oraz seriale "Przyjaciele", "Sukces", "Lokatorzy", "Zaginiona" i "Bulionerzy". Jest również autorem zdjęć do głośnego "Żywota Mateusza" w reżyserii Witolda Leszczyńskiego. Leszczyński ma poza tym w reżyserskim dorobku m.in. "Rekolekcje", "Konopielkę", "Siekierezadę" i "Requiem".
REWIZJA OSOBISTA
Polska, 1972
Początek lat 70. Do przejścia granicznego na południu Polski podjeżdża fiat wyładowany po brzegi rozmaitymi zachodnimi towarami.
dramat psychologiczny
REWIZJA OSOBISTA
3,4 5 1 9