2011 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved

PREMIERA

2017.09.03

CANAL+ FAMILY

2013.06.01

CANAL+1

Rio

Brazylia/USA/Kanada, 2011

reżyseria:

gatunek: animacja

czas trwania: 100 min

Opis

Papuga Blu, po wypadnięciu z rodzinnego gniazda, stała się łupem handlarzy egzotycznych ptaków i ze słonecznego Rio trafiła do mroźnej Minnesoty. Tam zaopiekowała się nią Linda.

Pewnego dnia w księgarni prowadzonej przez Lindę pojawia się doktor ornitologii Tulio, który oświadcza, że Blu jest ostatnim samcem z gatunku ary modrej, a w Rio znajduje się ostatnia samica, Jewel. Doktor zaprasza przyjaciół do Brazylii, aby połączyć papugi i umożliwić przetrwanie gatunkowi.

CARLOS SALDANHA, odpowiedzialny za powstanie dwóch ostatnich odsłon "Epoki lodowcowej" przenosi widza do ciepłej Brazylii. - "Poświęciłem "Epoce lodowcowej" kilka lat i wspominam je z uśmiechem na ustach, ale "Rio" to dla mnie bardzo osobisty film" - tłumaczył reżyser. Oprócz doskonałej, mieniącej się żywymi kolorami animacji, na uwagę zasługuje znakomita muzyka w wykonaniu Jamie'ego Foxxa, Will.I.Ama z The Black Eyed Peas czy Bebel Gilberto. Piosenka z filmu - "Real in Rio" - była nominowana do Oscara 2012.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

Strony powiązane

Rodzinne Mikołajki w CANAL+ FAMILY

Oglądaj zabawne i wzruszające filmy dla całej rodziny w CANAL+ FAMILY. W programie: ekranizacja powieści "Heidi", komediodramat "Wielka Gilly", przezabawny "Dziennik cwaniaczka", animacja "Rio", familijna opowieść o marzeniach "Sing" oraz komedia "Zakwakani".

INNE FILMY Z CYKLU

Sing

Nigdy się nie poddawaj się i mimo przeciwności losu - podążaj za marzeniami. Ciepła familijna opowieść o tym jak mrucząca mysz, nieśmiała słonica i goryl-gangster wystąpili w muzycznym talent-show.

Heidi

Ekranizacja najpopularniejszej powieści dla najmłodszych autorstwa Johanny Spyri. Piękna opowieść z zapierającymi dech krajobrazami o dziewczynce, która mieszka w Alpach Szwajcarskich.

Wielka Gilly

Opowieść o niesfornej dziewczynce, która w głębi duszy marzy o rodzinnym cieple. Na ekranie m.in. Kathy Bates ("Misery", "Titanic"), Glenn Close ("Niebezpieczne związki", "101 dalmatyńczyków") oraz Octavia Spencer ("Służąca", "Zbuntowana").

Dziennik cwaniaczka

Ekranizacja bestsellerowej powieści dla dzieci opowiadającej o niesamowitych perypetiach obdarzonego oryginalnym poczuciem humoru nastolatka, który zmagania ze światem opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku.

Rio
reżyseria:
Brazylia/USA/Kanada, 2011
Papuga Blu, po wypadnięciu z rodzinnego gniazda, stała się łupem handlarzy egzotycznych ptaków i ze słonecznego Rio trafiła do mroźnej Minnesoty. Tam zaopiekowała się nią Linda.
animacja
Rio