PREMIERA

2008.08.06

CANAL+ PREMIUM

Robak

Bug

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 102 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Thriller psychologiczny autora "Egzorcysty" i "Francuskiego łącznika". Para doświadczonych przez życie kochanków nawiedzanych przez męża kobiety i wytwory własnej wyobraźni, nie może znaleźć spokoju.

Życie Agnes (Ashley Judd) jest dalekie od sielanki. Ledwo wiąże koniec z końcem - ciężko pracuje jako kelnerka i gnieździ się w mieszkaniu przypominającym przyczepę kempingową. W wolnym czasie nie stroni od narkotyków i alkoholu, które dają jej chwilowe zapomnienie. Kiedyś wszystko wyglądało inaczej, ale odkąd zaginął jej syn, a były mąż (Harry Connick Jr.) wyszedł z więzienia i nie daje jej spokoju, kobieta żyje w wiecznym niepokoju. Pewnego dnia los stawia na jej drodze niepewnego siebie weterana wojny w Zatoce Perskiej, Petera (Michael Shannon). Samotna, pragnąca znaleźć oparcie w drugim człowieku Agnes szybko nawiązuje romans z przystojnym nieznajomym. Okazuje się, że wojenne doświadczenia odcisnęły na nim trwałe piętno. Mężczyzna cierpi na poważne zaburzenia, widząc wszędzie atakujące go insekty. Wkrótce upiorne wizje zaczynają prześladować także Agnes, a pobyt kochanków w obskurnym motelu staje się prawdziwym piekłem.

WILLIAM FRIEDKIN zapisał się w pamięci kinomanów przede wszystkim jako autor "Egzorcysty" i "Francuskiego łącznika" (Oscar za reżyserię). Żaden z późniejszych jego filmów nie zbliżył się do sukcesów z lat 70., chociaż w środowisku filmowym pozostaje nadal cenionym specjalistą od mocnego kina. Udowadnia to "Robakiem", którego paranoiczny klimat i konsekwentna, klaustrofobiczna atmosfera spodobała się na festiwalu w Cannes, gdzie przyznano autorowi nagrodę krytyków FIPRESCI. Pomysł na film o tracących kontakt z rzeczywistością życiowych rozbitkach pochodzi od scenarzysty i autora sztuki o tym samym tytule, Tracy'ego Lettsa. Główna kreacja męska przypadła Michaelowi Shannonowi, który odtwarza tu rolę Petera zagraną wcześniej na deskach teatru. Aktorowi partneruje często obsadzana w thrillerach sensacyjnych Ashley Judd ("Kolekcjoner", "Podwójne zagrożenie", "Oko obserwatora").

WASZE OPINIE

Robal

Rewelacyjny film dla ludzi myślących, tyle w temacie

PIOOLE

Oj ten film też mnie wynudził, i mógł tak jak piszą moi przedmówcy wyemitowany o wielw wcześniej.

tufta

AMERIKAN PSYCHO to nie był jej syn On zaginoł jak miał 6 lat + dziesięć lat które go szukała to daje nam 16 a to nie był szesnastolatek Lekarz wspomniał o jej synu bo pewnie jej były maż mu o tym powiedział jak go przyprowadzał do jej domu Lekarz mówiąc o synu chciał ją wziąść pod włos żeby wydała tego świra A swoją drogą to ciekawe jak można w kilkanascie godzin wmówic komuś że ma sie kokony robaków w sobie a na koniec dać sie spalić:-)
Robak
reżyseria:
USA, 2006
Thriller psychologiczny autora "Egzorcysty" i "Francuskiego łącznika". Para doświadczonych przez życie kochanków nawiedzanych przez męża kobiety i wytwory własnej wyobraźni, nie może znaleźć spokoju.
thriller
Robak
2,6 5 1 18