PREMIERA

2003.06.21

CANAL+ PREMIUM

ROCK STAR

USA, 2001

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 102 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Wielka gratka dla fanów muzyki heavy matalowej, dla dziewczyn, które szaleją za Markiem Wahlbergiem i dla wszystkich, którzy wierzą, że marzenia się spełniają.

Chris Cole (Mark Wahlberg) urodził się, żeby grać i śpiewać rocka. Mieszka z rodzicami, zajmuje się reperowaniem kserokopiarek, jeździ starym Dodgem i kłóci się z bratem policjantem. Lecz przede wszystkim jest frontmanem grupy "Blood Pollution". Jego dziewczyna Emily (Jennifer Aniston) wierzy, że talent mógłby go daleko zaprowadzić. Jednak Chris zamiast pisać własne utwory oddaje niemal nabożną cześć legendzie heavy metalu Bobby'emu Beers - wokaliście grupy "Steel Dragon". Bobby jest inspiracją dla Chrisa. Naśladowanie swojego idola pochłania go bez reszty. Na scenie Chris. bezbłędnie naśladuje głos, ruchy i ekspresję Bobby'ego Beersa.

Fascynacja znanym muzykiem zaczyna irytować kumpli z zespołu. Wreszcie Chris musi opuścić "Blood Pollution". Chłopak jest załamany do chwili, gdy niespodziewany telefon zmienia całe jego życie. Został wybrany na wokalistę Steel Dragon, w zastępstwie Bobby'ego. W jednej chwili Chris staje się sławny, zmieniając się z fana w gwiazdę rocka. Wraz z Emily wkracza w świat, w którym liczy się przede wszystkim ostra zabawa. Daje się wciągnąć w wir imprez, coraz bardziej odcinając się od dotychczasowego życia. Jednak już niebawem przekona się, że bycie bożyszczem tłumów ma swoją cenę.

Opowieść o Chris'ie Cole inspirowana prawdziwą historią Tima "Rippera" Owensa, wokalisty grupy metalowej Judas Priest.

WASZE OPINIE

BLS

To jest to co lubie - ROCK, DRINK, FUCK !!!
GREETINGS MOTHERFUCKER ALL OVER THE WORLD !!!
ROCK STAR
reżyseria:
USA, 2001
Wielka gratka dla fanów muzyki heavy matalowej, dla dziewczyn, które szaleją za Markiem Wahlbergiem i dla wszystkich, którzy wierzą, że marzenia się spełniają.
komediodramat
ROCK STAR
4,7 5 1 12